SEAT IBIZA II FL 1.4 MPI problem.

SEAT IBIZA II FL 1.4 MPI problem.

28 Kwi 2014, 18:03

Witam! Posiadam Seata Ibize II FL 1.4 MPI 60koni silnik AUD. Udało mi się kupić okazyjnie za dobrą kasę. Na początku nie chodził na wszystkie cylindry więc wymieniłem świece i przewody zaczął palić na wszystkie cylindry lecz nie podobały mi się falujące obroty delikatnie ale falowały. Pojechałem do kolegi mechanika sprawdził cisnienie okazało się że mam niskie ciśnienie na 2 i 3 cylindrze. Kazał mi odłożyć kasę zdjąć głowicę bo na pewno zawory poszły. Tak też zrobiłem miałem kasę dałem mu do naprawy, po zdjęciu głowicy naszym oczom ukazały się 3 pęknięte zawory całe szczęście że nie wpadły do środka. Głowica zrobiona ( byłą planowana całe gniazda zaworowe nowe) wraz z rozrządem. Auto lepiej jedzie na trasie spalanie spadło i przede wszystkim wróciła kompresja lecz mi nadal nie podoba się delikatne falowanie obrotów. Auto ma 187 tys przebiegu. Dodam tylko że mam wycięty katalizator ktoś przede mną go wyciął i auto posiada 2 sondy. Na drugiej mam emulator zamontowany. Dodaje filmy z pracy silnika.
Można wyeliminować :
-świece oraz przewody
- ciśnienie na cylindrach

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Matuś
Nowicjusz

Auto: SEAT IBIZA 2FL
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

Re: SEAT IBIZA II FL 1.4 MPI problem.

28 Kwi 2014, 19:31

Podejrzewam, że to wina braku katalizatora oraz drugiej sondy. Kolejna sprawa to taka, że emulacja drugiej sondy wcale nie jest taka prosta jakby się to wydawało. Jeżeli ktoś założył emulator tej drugiej sondy, a się nie znał na tym, to doprowadził do uszkodzenia silnika - nie można założyć pierwszego lepszego emulatora.
Nie chcę się rozpisywać o działaniu drugiej sondy ( w necie jest tego pełno ) i powiem tylko, że naprawdę bardzo ciężko jest ją zemulować.
Ewentualnie spróbować założyć emulator pierwszej sondy.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

28 Kwi 2014, 19:43

Emulator jest tam założony taki za 5 zł który zmniejsza dopływ spalin do sondy dzieki czemu nie ma check engine .
Matuś
Nowicjusz

29 Kwi 2014, 12:46

Matuś napisał(a):Emulator jest tam założony taki za 5 zł który zmniejsza dopływ spalin do sondy dzieki czemu nie ma check engine .

A więc najprawdopodobniej jest to wina właśnie wyciętego katalizatora oraz tego emulatora. Jak pisąłem wcześniej nie chcę tutaj na nowo rozpisywać się o drugiej sondzie lambda ( za katem ), bo w necie jest naprawdę dużo informacji na ten temat - poczytaj od czego jest ta druga sonda i czy można ją zastąpić emulatorem.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

07 Maj 2014, 21:09

Zamieszczam filmik z pracy silnika.

Matuś
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...
    Transport chłodniczy i zarządzanie łańcuchem chłodniczym Transport chłodniczy i zarządzanie łańcuchem chłodniczym
    Udział produktów świeżych i zamrożonych w transporcie żywności stale rośnie. Towarzyszy temu rozwój produkcji zaplecza logistycznego i nowoczesnych środków transportu chłodniczego. Żywność w dzisiejszych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11