Seat Ibiza - problem z obrotami i wyskakujące błędy, LPG

07 Sty 2021, 17:42

Mam Ibizę w LPG i po przełączeniu właśnie na gaz po jakimś czasie samochód zaczyna wchodzić w turbulencję i trzęsie się. Odczuwam spadek mocy silnika i obroty znacznie spadają - zwłaszcza odczuwalne jest to na dwójce i trójce. Słychać jakby silnik się dławił. Wyskakują ikonki na desce EPC i check engine. Samochód czasami wyrwie przy gazowaniu do przodu, przez moment złapie moc i to wszystko, byłem u mechanika sprawdził w komputerze i stwierdził że jest zła mieszanka w czwartym cylindrze i usunął błąd ale problem znów pojawił się kilka dni temu. Były wymieniane filtry i reduktor gazu. Na benzynie samochód dobrze pracuje i nie ma żadnego problemu.
Myrolq1
Nowicjusz
 
Posty: 41
  • 07 Sty 2021, 18:25

    Myrolq1 napisał(a):Wyskakują ikonki na desce EPC i check engine.

    EPC to zazwyczaj problem z pedałem hamulca, albo światłami stopu. Jak się zaświeca z check-em, to może to być problem związany z elektroniką i np. zapłonem.
    Na początek odczytać jaki błąd się pokazuje.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    07 Sty 2021, 18:55

    Miałem problem z zapłonem zanim wymieniłem u mechanika reduktor i filtr gazu bo się z wężyka ulatniał i tym samym na przełączonym gazie odpalał za 3-4 razem. Napisałem w pierwszym poście że wyskakująca ikonka check w moim przypadku to wina złej mieszanki gazu w cylindrze, ze stopem i hamulcami wszystko ok. Mechanik stwierdził że w filtrze gazu znalazł śladowe ilości płynu do spryskiwaczy...jak to możliwe?
    Myrolq1
    Nowicjusz
     
    Posty: 41