Seat toledo , nieszczelność wydechu

10 Lut 2019, 09:58

Samochód to leciwy 1998r Toledo 1L, 1600ccm, benz.
Urwał mi się wieszak podtrzymujący tłumik środkowy (15.021) i przekręcił się rozszczelniając się na pierścieniu pomiędzy kolektorem a katalizatorem. Niestety pod wpływem wys. temp. i korozji złącze śrubowe i kołnierze są niedemontowalne - trzeba wg mnie wyciąć śruby tylko czy będzie można to ponownie skręcić ?

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Chodzi i złącze między 1 i 2gim elem. tam gdzie jest pierścień uszczelniający.
Czy można dokupić nowy kołnierz https://postimg.cc/0rKpBJ5J ten od strony sondy lambda i dałoby się go założyć?
Może będę miał dostęp do kanału.
Umówiłem się też z mechanikiem ale obawiam się, że mogę popłynąć kosztowo jak poupierdzialają kołnierze, że skończy się wymianą na nowy katalizator (!) a strumienicy wolałbym nie wstawiać (czyli rurki o kształcie katalizatora)
trev79
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 15 02 2002
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Seat Toledo 1
Silnik: 1595ccm/74kW
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

10 Lut 2019, 12:00

Bez demontażu tłumika się nie obejdzie, ja najlepszą opcję widzę że wyciąć to wszystko i zastasować zestaw naprawczy. Podsyłam Ci przykładowe link musisz tylko wybrać odpowiedzni rozmiar
https://allegro.pl/listing?string=zesta ... t-1-4-0131
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

01 Mar 2019, 21:41

Trzeba zrzucić, na aucie tego nie zrobisz. Uważaj na mocnowania, boo mogą tak łatwo nie puścić
fravi
Nowicjusz
 
Posty: 4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Podsumowanie i wyniki Night Power 2016
    Kolejna impreza przygotowana przez Night Power już za nami. Organizatorzy tym razem przygotowali więcej atrakcji niż to było w latach ubiegłych, mogliśmy oglądać wyścigi na 1/8 mili które zostały zorganizowane na ulicy ...