Sedan dla rodziny do 50 tysięcy

23 Lut 2014, 16:05

Zaproponuje jej żebyśmy się przejechali do salonu Kii i Hyndai'a, zobaczymy co i jak. A chciałem się jeszcze spytać was o 2 sprawy. W Maździe powiedział nam sprzedawca, że może sprzedać teraz jedną sztukę 3, do wyboru 2 egzemplarze, bo jeden musi zostawić na wystawę, a kolejne 3 dopiero w czerwcu będą i stąd moje pytanie czy rzeczywiście wszystko zarezerwowane aż do czerwca, czy tylko tak mówił żebyśmy się zdecydowali na nią? A druga co sądzicie o tej 508 [link do Otomoto wygasł] , 2012 rocznik i taka niska cena? Sprzedaje ją salon Peugota czyli powinien być nie bity itd. tak? 30 tys. to chyba raczej niepowystawowy, co sądzicie o tym wszystkim? I co sądzicie o silniku w nim zamontowanym?

EDIT
A jest coś z BMW sensownego w tej cenie?
kaluza
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Skoda Fabia

23 Lut 2014, 16:11

Ja tam wątpie czy wszystko zarezerwowane.. Teraz w Polsce to schodzą auta do 10 tysięcy :wink:
Co do Puga tak jak mówię jest to tak naprawdę wielka niewiadoma :!: A 156KM z pojemności 1.6 nie wróży niczego dobrego.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

23 Lut 2014, 17:55

kaluza napisał(a):czy rzeczywiście wszystko zarezerwowane aż do czerwca

możliwe, bo to auto świeże dobrze schodzi w EU i muszą je ściągać aż z Japonii wiec dochodzi transport


Silnik 1,6THP jest awaryjny, ma problemy z panewkami i łańcuchem rozrządu
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

24 Lut 2014, 08:13

Jeśli chodzi o Volvo S40 to jest dobry samochód tylko że miejsca w nim nie za dużo, będziesz miał z tyłu kolana przy uszach ;) na takie wymagania to S60 byłaby komfortowa.
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

05 Mar 2014, 21:25

Po niecałych dwóch tygodniach wróciłem z paroma pytaniami. Będę wdzięczny za dalszą pomoc w wyborze auta :) Więc tak, mama rozmawiała z księgową i oznajmiła, że nowa Mazda 3 będzie za droga, na chwilę obecną budżet to około 60 tys. brutto, a auto po skończeniu leasingu nie może mieć więcej niż 8 lat, a prawdopodobnie raty będą na 4-5 lat (tak więc max rocznik 2010). Osobiście namawiam mamę na jakąś jazdę próbną, ale boi się jakiegoś wypadku czy coś, więc jak na razie przejechała się tylko nowym Oplem Astrą po parkingu. W sobotę może ją namówię na jakąś konkretniejszą przymiarkę. W tym momencie większość nowych aut odpada, a mama odrzuciła koreańców(Kia, Hyndai) jak tylko o nich wspomniałem, więc jest niereformowalna co do tego :P (o dziwo jakość nie narzekała na francuskie :shock: ). Wybór takiego auta w mojej okolicy jest dość ciężki, gdyż w pobliżu Białegostoku o ile są jakieś egzemplarze tej klasy to większość to VW Passaty, a duża część z tych samochodów to diesle. I właśnie chciałbym się was poradzić czy jeźdźąc codziennie 12 km trasa+5-10 km miasto(w jedną stronę, czyli x2) opłaca się kupować diesla i czy nie będzie problemów z jego eksploatacją planując używanie go przez kolejne 4-5 lat?
Moje obecne typy to (w opisie podam konkretne oferty i chciałbym poprosić o powierzchowną analizę) :
-Peugeot 508 ([link do Tablica wygasł])
-Audi A4 B8 ([link do Tablica wygasł])
-BMW ([link do Tablica wygasł])
Audi i BMW są o około 10-20 cm krótsze od pozostałych aut w tym segmencie co przemawia na ich lekką korzyść.
Prawdopodobnie auto będziemy zmieniali po przejechaniu około 100 tys. Zastanawiałem się również nad AR Giuliettą, ale raczej miałaby mało miejsca z tyłu.
Czy eksploatacja BMW i Audi są drogie? Czy trzeba by było się nastawić na duże koszta podczas używania auta przez te 100 tys.?
kaluza
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Skoda Fabia

05 Mar 2014, 21:45

Eksploatacja Audi jest bardzo droga bo nie na tam dobrych silników. Co z Fordem? Spróbuj przekonać ją do Kia/Hyu. 508 jest kiepski.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

05 Mar 2014, 22:08

A BMW? Teraz znalazłem jeszcze nową Toyotę Corollę, może jakby pogadać z dealerem zmieścilibyśmy się w jakichś 60 tys. , albo używaną Avensis?
kaluza
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Skoda Fabia

07 Mar 2014, 11:02

Ja bym zaproponował Renault Lagunę, do 50 tys. kupi się świeży i fajny egzemplarz.
sanei
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: VW

07 Mar 2014, 14:17

A skąd opinia,że Audi są bardzo drogie,o jaki model dokładnie chodzi? Bo nie do końca się z tym zgodzę,wiec podaj więcej szczegółów. W Audi nie ma dobrej jednostki napędowej? A moim zdaniem jak najbardziej jest,wszystko zależy tylko od tego na jaki egzemplarz trafimy.
Laserwash
Początkujący
 
Posty: 162
Auto: M3

07 Mar 2014, 14:21

Audi są bardzo drogie dlatego że
pęknie blok silnika- naprawa 5k
pójdzie dwumasa 3-4k
pompowtryski 8-12k
turbo 1-2k
Dane do silnika 2.0 TDI
Laserwash napisał(a):W Audi nie ma dobrej jednostki napędowej? A moim zdaniem jak najbardziej jest
Jaka :?: Jestem ciekaw :)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

07 Mar 2014, 17:33

Nie znam się, ale czytałem, że chyba 2,0 TFSI jest dość dobrym silnikiem, tylko szkoda, że 90% Audi to diesle :? . Wznowię pytanie czy jest sens przy takim przebiegu brać pod uwagę diesla? I co sądzicie o BMW 3? Byliśmy w komisie oglądaliśmy właśnie A4 i 3. Auta są naprawdę ciekawe, nie są zbyt długie, akurat w sam raz. W Audi może mogłoby być troszkę więcej miejsca na nogi na tylnej kanapie, ale jest znośnie. Tylko ciekaw jestem czy w BMW są silniki godne polecenia, czy nie są mocno awaryjne i czy koszty eksploatacji benzyniaków byłby wysoki? Chciałbym również, żeby autor postu rozwinął wypowiedź dlaczego 508 jest kiepskim autem nie licząc jeszcze nie sprawdzonej jednostki 1.6 THP.
kaluza
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Skoda Fabia

07 Mar 2014, 17:37

kaluza napisał(a):Nie znam się, ale czytałem, że chyba 2,0 TFSI jest dość dobrym silnikiem

Nie jest dobrym silnikiem. Zbierający się nagar po 70 tysiącach i silnik na złom.. :ok:
W BMW silniki są godne polecenia :wink:
Co do Puga to wystarczy włączyć internet :wink:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

07 Mar 2014, 18:51

Ale BMW ma napęd na tył, czy mam rację? A co do Puga może nie umiem używać Google, ale naprawdę nie mogę znaleźć żadnych negatywnych opinii, np. tu [link do autocentrum.pl wygasł] same pozytywy. I co z tym dislem? Przy jakich przebiegach opłaca się go kupować?
kaluza
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Skoda Fabia

07 Mar 2014, 19:04

Kombinujesz :) zobacz sobie Hyundai Sonata IV starczy kaski na najnowszy lift.
Porządny sedan, duży, wygodny awaryjność na bardzo niskim poziomie. Silnik obojętnie który.
I diesel i benzynowe OK tylko wybierając Pb musisz sie określić czy bedzie instalowany gaz ponieważ jak bedzie wtrysk bezpośredni (jak audi FSI) to juz gazu nie założysz.
Renówki itp badziew z Francji ich nowe silniki THP to jednorazówki. Póki na gwarancji to można potem bedzie drogo. Ogólnie problem leży w elektronice i osprzęcie. Z nowych konstrukcji sprawa jest o tyle skomplikowana, ze silniki te mają takie wymysły, ze niektórych czesci się nie naprawia.
Np nowy silnik od Opla ma zintegrowany kolektor z turbiną :)
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

08 Mar 2014, 15:00

kon146 napisał(a):Nie jest dobrym silnikiem. Zbierający się nagar po 70 tysiącach i silnik na złom.. :ok:

w dodatku pożera olej litrami

3,0TDI nie lepszy, bo wujaszek współlokatora miał w Q7 i dolewał olej co trasę do niemiec, a automat widowiskowo wybuchł
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010