Sedan dla rodziny do 50 tysięcy

14 Lut 2014, 00:53

Razem z rodzeństwem namówiliśmy mamę na zmianę samochodu z 5-letniej fabii na coś bardziej luksusowego i nowszego. Nasze skromne wymagania to:
- sedan/hatchback
- mało awaryjny (mama ma na tym punkcie obsesję, jeśli coś się z nim będzie działo, będzie na mnie psy wieszała i wspominała, że jej dobra skoda prawie w ogóle się nie psuła)
- znośne koszty serwisowania (tak samo jak wyżej "przecież do skody części były takie tanie")
- sporo miejsca na nogi i głowę na tylnej kanapie (ja z bratem jesteśmy dość wysocy 190-195 i w skodzie jest to dość dokuczliwe)
- samochód będzie jeździć codziennie 20 km trasy między miastami + 5 km po mieście, średnio roczny przebieg to niecałe 15 tys., dlatego myślałem, że benzyna jest lepszym wyborem, gdyż czytałem, że jeżdżąc dużo po mieście dieselem często trzeba wymieniać filtr cząstek stałych (jeśli jestem w błędzie poprawcie mnie)
- rocznik 2011-2012
- mile widziany byłby napęd 4x4, gdyż rejon Polski (, a dokładnie Podlasie) często daje w kość zimą i nie raz drogi są obkute lodem, a wtedy jak to kobieta jedzie 30 km/h :(
Zastanawiałem się nad Volvo S40, Volkswagen Passat/Jetta, Mazda 3 oraz mój faworyt Opel Insignia, lecz nie wiem czy znalazłby się dobry egzemplarz nie przekraczający budżetu .
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :>
kaluza
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Skoda Fabia

14 Lut 2014, 15:56

kaluza napisał(a):Volkswagen Passat/Jetta
Jeżeli ma być mało awaryjne to odpuść.
W Mazdzie uważaj na rdze bo bardzo gnije.
Insignia za 50k jest osiągalna ale tu lepiej wpakować gaz bo to duże auto i spalanie w benzynie będzie duże. Uwaga na auta po flotach.
Jeżeli jednak spalanie nie będzie problemem to może Mondeo Mk4 2.0 145KM :?:
A tu mam jeszcze taką propozycje..
[link do Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

14 Lut 2014, 17:12

A jak sprawuje się Volvo S40? Znalazłem jeszcze Peugeot 508, Chevrolet Cruze, Renault Latitude, jest stereotyp, że auta z Francji i Włoch są do d, ale czy to rzeczywiście jest prawda przy tych modelach? Znalazłem również Superb, czy wart jest kupna? Zapomniałem wspomnieć, że auto będzie kupowane w leasing na firmę i czy w tym przypadku lepiej pomyśleć nad nowym samochodem, np. Skoda Rapid, albo spróbować dołożyć do nowej Mazdy 3?
kaluza
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Skoda Fabia

14 Lut 2014, 17:25

Za ta kase poszukajcie nowego są teraz dobre okazje i wyprzedaże. Z używek jak ma byc bez problemowo Honda Accord lub Civic.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

14 Lut 2014, 17:54

Rapid i Superb mają kiepskie silniki, to nie Fabia.. Mazde 3 warto :)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

19 Lut 2014, 17:43

Ostatnio widziałem w salonie całkiem interesującego Opla Corasa z gazem. Samochód z 2013 roku za 43 k zł (normalna cena to 49k zł) brutto. Czytam sobie o tym leasingu tutaj i muszę powiedzieć, że nie wiem czy ta forma kredytowania jest dobra.... Leasing to zwykle 110% wartości samochodu - a to kilka tys w plecy.
zachary
Aktywny
 
Posty: 306
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 13 05 1998
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Opel Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LC 500 nietypowym samochodem bezpieczeństwa
    W ubiegły weekend po przerwie wróciła amerykańska seria wyścigowa IMSA WeatherTech SportsCar [...]. W czasie rundy na słynnym Daytona International Speedway oficjalnym samochodem bezpieczeństwa był Lexus LC 500 w niezwykłych, ...

19 Lut 2014, 18:22

Corsa nie jest samochodem rodzinnym, poza tym pewnie był to silnik 1.0..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

19 Lut 2014, 21:43

kaluza napisał(a):Razem z rodzeństwem namówiliśmy mamę na zmianę samochodu z 5-letniej fabii na coś bardziej luksusowego i nowszego. Nasze skromne wymagania to:
- sedan/hatchback
- rocznik 2011-2012
- mile widziany byłby napęd 4x4, gdyż rejon Polski

Przy tych kryteriach wyszukiwania ,z 4x4 mobile.de znajduje jedynie Suzuki SX4 ,ale to jest SUV ,ale na upartego można powiedzieć ,że to hatchback z wysokim prześwitem.
mihau
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Stobno k./Szczecina
Auto: BMW X6
Silnik: 3.0 d
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

23 Lut 2014, 12:17

Wczoraj byłem z mamą w paru komisach i salonach Opla i Mazdy. Na chwilę obecną zostały Mazda 3 Hatchback za 70 900, co prawda wykracza za budżet, ale mama nastawiła się trochę na nowy i zobaczy jeszcze raz jak z budżetem. Ja jej proponuje Peugeot 508 sedan, który według mnie ma bardzo dobre wyposażenie i dobre opinie wśród użytkowników oraz Audi A4, w tym momencie jakiś 2010 rok. Kupując te samochody byśmy wybierali tylko i wyłącznie benzynę. Citroen C5 odpadł ze względu na kierownicę i dość skomplikowaną deskę rozdzielczą, a Insignia wydawała się bardzo długa. Największym problemem jest to, że w mojej okolicy nie ma ofert sprzedaży 508, żeby ją zobaczyć, a salonu Peugeot'a też nie ma :/ . Zrezygnowaliśmy z 4x4, ale uznaliśmy, że samochód powinien mieć wbudowaną nawigację. Co do zdecydowanie mniejszej konstrukcji Mazdy, mama stwierdziła, że wolałaby mniejszy i taki bagażnik jest wystarczający.
kaluza
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Skoda Fabia

23 Lut 2014, 12:27

Audi A4 odpuść bo nie ma tam dobrych silników. Co do 508 to jest trochę niewiadoma :/
Ja jestem też za Mazdą a w tej cenie można jeszcze rozważyć Focusa 1.6 125KM oraz Ceed/i30
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

23 Lut 2014, 12:41

jak nie chcecie naginać budżetu i połączyć to z nowym autem to może warto właśnie skoczyć do salonu Kia/Hyundai.
Wg mnie wbudowana navi to strata kasy - lepiej kupić przenośną albo mieć taką w smartfonie, bo masz banalne aktualizacje i świeże mapy (np w Hyundaiu kosztuje 4000zł, a normalną kupie za parę setek albo mam w smartfonie za darmo)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Lut 2014, 13:39

Albo poczekajcie do kwietnia na Focusa po lifcie :)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

23 Lut 2014, 15:17

Chcieliśmy kupić samochód w ciągu pół miesiąca, więc nie marzy nam się czekać na tego Forda, a co do i30 i Ceed'a to są one małe, porównywalne z Fabią, już nie mówiąc o tym, że w porównaniu do Mazdy wyglądają o klasę niżej i o wiele brzydziej :naughty: .
Długość poszczególnych samochodów:
Fabia Sedan: 423,2
Mazda 3 HB: 446,5
Ceed 5d: 431
i30 5d: 430
W aktualnym samochodzie jest strasznie ciasno z tyłu, w sobotę sprawdziłem to w Maździe jest już całkiem wygodnie, dlatego nie widzi nam się znów upychać nóg na tylnej kanapie. Chciałbym żeby mama kupiła coś większego pokroju 508 i A4, ale trochę marudzi, że są za długie dla niej. Forumowicze czy te 50 cm robi ogromną różnicę i czy da się łatwo przystosować do jeżdżenia takim autem, po 6 latach użytkowania takiej Skody?
kaluza
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Skoda Fabia

23 Lut 2014, 15:25

To zależy od człowieka ale jeśli Twojej mamie lepiej jeździ się Mazdą to nie wpychaj jej na siłe A4 czy 508 bo nie będzie zadowolona :wink:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

23 Lut 2014, 15:30

Wczoraj w jednym z centrów handlowych miałem okazję przyjrzeć się najnowszej Kii Cee'd. Oprócz tego, że wydaje się wąska jest całkiem przestronna i ma spory bagażnik. Auto zrobiło na mnie wrażenie fajnym wykonaniem i ciekawym designem ( ciekawie prezentował się lakier czarny lakier fortepianowy na górnym grillu ). Sprzedawca był b.miły, sypnął jak z rękawa wszystkimi danymi i cenami , ogl pozytywnie. Nie mam porównania z nową trójką ale czy serio warto dopłacać skoro w sumie to to samo?
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004