Sedan dla rodziny do 50 tysięcy

Sedan dla rodziny do 50 tysięcy

14 Lut 2014, 00:53

Razem z rodzeństwem namówiliśmy mamę na zmianę samochodu z 5-letniej fabii na coś bardziej luksusowego i nowszego. Nasze skromne wymagania to:
- sedan/hatchback
- mało awaryjny (mama ma na tym punkcie obsesję, jeśli coś się z nim będzie działo, będzie na mnie psy wieszała i wspominała, że jej dobra skoda prawie w ogóle się nie psuła)
- znośne koszty serwisowania (tak samo jak wyżej "przecież do skody części były takie tanie")
- sporo miejsca na nogi i głowę na tylnej kanapie (ja z bratem jesteśmy dość wysocy 190-195 i w skodzie jest to dość dokuczliwe)
- samochód będzie jeździć codziennie 20 km trasy między miastami + 5 km po mieście, średnio roczny przebieg to niecałe 15 tys., dlatego myślałem, że benzyna jest lepszym wyborem, gdyż czytałem, że jeżdżąc dużo po mieście dieselem często trzeba wymieniać filtr cząstek stałych (jeśli jestem w błędzie poprawcie mnie)
- rocznik 2011-2012
- mile widziany byłby napęd 4x4, gdyż rejon Polski (, a dokładnie Podlasie) często daje w kość zimą i nie raz drogi są obkute lodem, a wtedy jak to kobieta jedzie 30 km/h :(
Zastanawiałem się nad Volvo S40, Volkswagen Passat/Jetta, Mazda 3 oraz mój faworyt Opel Insignia, lecz nie wiem czy znalazłby się dobry egzemplarz nie przekraczający budżetu .
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :>
kaluza
Nowicjusz

Auto: Skoda Fabia

Re: Sedan dla rodziny do 50 tysięcy

14 Lut 2014, 15:56

kaluza napisał(a):Volkswagen Passat/Jetta
Jeżeli ma być mało awaryjne to odpuść.
W Mazdzie uważaj na rdze bo bardzo gnije.
Insignia za 50k jest osiągalna ale tu lepiej wpakować gaz bo to duże auto i spalanie w benzynie będzie duże. Uwaga na auta po flotach.
Jeżeli jednak spalanie nie będzie problemem to może Mondeo Mk4 2.0 145KM :?:
A tu mam jeszcze taką propozycje..
http://otomoto.forumsamochodowe.pl/citr ... 77608.html
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

14 Lut 2014, 17:12

A jak sprawuje się Volvo S40? Znalazłem jeszcze Peugeot 508, Chevrolet Cruze, Renault Latitude, jest stereotyp, że auta z Francji i Włoch są do d, ale czy to rzeczywiście jest prawda przy tych modelach? Znalazłem również Superb, czy wart jest kupna? Zapomniałem wspomnieć, że auto będzie kupowane w leasing na firmę i czy w tym przypadku lepiej pomyśleć nad nowym samochodem, np. Skoda Rapid, albo spróbować dołożyć do nowej Mazdy 3?
kaluza
Nowicjusz

14 Lut 2014, 17:25

Za ta kase poszukajcie nowego są teraz dobre okazje i wyprzedaże. Z używek jak ma byc bez problemowo Honda Accord lub Civic.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy od: 27 02 2003
Auto: Honda
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

14 Lut 2014, 17:54

Rapid i Superb mają kiepskie silniki, to nie Fabia.. Mazde 3 warto :)
Koniu
Awatar użytkownika

19 Lut 2014, 17:43

Ostatnio widziałem w salonie całkiem interesującego Opla Corasa z gazem. Samochód z 2013 roku za 43 k zł (normalna cena to 49k zł) brutto. Czytam sobie o tym leasingu tutaj i muszę powiedzieć, że nie wiem czy ta forma kredytowania jest dobra.... Leasing to zwykle 110% wartości samochodu - a to kilka tys w plecy.
zachary
Początkujący

Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 13 05 1998
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Opel Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Akcesoria zimowe - przewiduj i bądź zawsze przygotowany Akcesoria zimowe - przewiduj i bądź zawsze przygotowany
    Zwykły wyjazd do niedalekich miejscowości może w wyniku zmiany warunków atmosferycznych zmienić się w wielogodzinną szkołę przetrwania. Szczególnie zimą, gdy dopadnie nas śnieżyca lub utkniemy zablokowani na ...
    Nowa Mazda6 - produkcja w fabryce w Hofu Nowa Mazda6 - produkcja w fabryce w Hofu
    Mazda Motor Corporation oficjalnie uruchomiła produkcję najnowszej Mazdy6. Uroczystość odbyła się w Zakładzie nr 2 w Hofu, w prefekturze Yamaguchi. W uroczystości wzięło udział około 500 osób, w tym Prezes Zarządu ...

• Re: Sedan dla rodziny do 50 tysięcy

19 Lut 2014, 18:22

Corsa nie jest samochodem rodzinnym, poza tym pewnie był to silnik 1.0..
    Koniu
    Awatar użytkownika

19 Lut 2014, 21:43

kaluza napisał(a):Razem z rodzeństwem namówiliśmy mamę na zmianę samochodu z 5-letniej fabii na coś bardziej luksusowego i nowszego. Nasze skromne wymagania to:
    - sedan/hatchback
    - rocznik 2011-2012
    - mile widziany byłby napęd 4x4, gdyż rejon Polski

Przy tych kryteriach wyszukiwania ,z 4x4 mobile.de znajduje jedynie Suzuki SX4 ,ale to jest SUV ,ale na upartego można powiedzieć ,że to hatchback z wysokim prześwitem.
    mihau
    Początkujący

Miejscowość: Stobno k./Szczecina
    Auto: BMW X6
    Silnik: 3.0 d
    Paliwo: Diesel
    Typ: SUV
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2008

23 Lut 2014, 12:17

Wczoraj byłem z mamą w paru komisach i salonach Opla i Mazdy. Na chwilę obecną zostały Mazda 3 Hatchback za 70 900, co prawda wykracza za budżet, ale mama nastawiła się trochę na nowy i zobaczy jeszcze raz jak z budżetem. Ja jej proponuje Peugeot 508 sedan, który według mnie ma bardzo dobre wyposażenie i dobre opinie wśród użytkowników oraz Audi A4, w tym momencie jakiś 2010 rok. Kupując te samochody byśmy wybierali tylko i wyłącznie benzynę. Citroen C5 odpadł ze względu na kierownicę i dość skomplikowaną deskę rozdzielczą, a Insignia wydawała się bardzo długa. Największym problemem jest to, że w mojej okolicy nie ma ofert sprzedaży 508, żeby ją zobaczyć, a salonu Peugeot'a też nie ma :/ . Zrezygnowaliśmy z 4x4, ale uznaliśmy, że samochód powinien mieć wbudowaną nawigację. Co do zdecydowanie mniejszej konstrukcji Mazdy, mama stwierdziła, że wolałaby mniejszy i taki bagażnik jest wystarczający.
    kaluza
    Nowicjusz

23 Lut 2014, 12:27

Audi A4 odpuść bo nie ma tam dobrych silników. Co do 508 to jest trochę niewiadoma :/
    Ja jestem też za Mazdą a w tej cenie można jeszcze rozważyć Focusa 1.6 125KM oraz Ceed/i30
    Koniu
    Awatar użytkownika

23 Lut 2014, 12:41

jak nie chcecie naginać budżetu i połączyć to z nowym autem to może warto właśnie skoczyć do salonu Kia/Hyundai.
    Wg mnie wbudowana navi to strata kasy - lepiej kupić przenośną albo mieć taką w smartfonie, bo masz banalne aktualizacje i świeże mapy (np w Hyundaiu kosztuje 4000zł, a normalną kupie za parę setek albo mam w smartfonie za darmo)
    Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
    lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
    Miejscowość: Biłgoraj
    Prawo jazdy od: 05 05 2008
    Auto: Lexus IS 200
    Silnik: 2,0 R6 155KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2000

23 Lut 2014, 13:39

Albo poczekajcie do kwietnia na Focusa po lifcie :)
    Koniu
    Awatar użytkownika

23 Lut 2014, 15:17

Chcieliśmy kupić samochód w ciągu pół miesiąca, więc nie marzy nam się czekać na tego Forda, a co do i30 i Ceed'a to są one małe, porównywalne z Fabią, już nie mówiąc o tym, że w porównaniu do Mazdy wyglądają o klasę niżej i o wiele brzydziej :naughty: .
    Długość poszczególnych samochodów:
    Fabia Sedan: 423,2
    Mazda 3 HB: 446,5
    Ceed 5d: 431
    i30 5d: 430
    W aktualnym samochodzie jest strasznie ciasno z tyłu, w sobotę sprawdziłem to w Maździe jest już całkiem wygodnie, dlatego nie widzi nam się znów upychać nóg na tylnej kanapie. Chciałbym żeby mama kupiła coś większego pokroju 508 i A4, ale trochę marudzi, że są za długie dla niej. Forumowicze czy te 50 cm robi ogromną różnicę i czy da się łatwo przystosować do jeżdżenia takim autem, po 6 latach użytkowania takiej Skody?
    kaluza
    Nowicjusz

23 Lut 2014, 15:25

To zależy od człowieka ale jeśli Twojej mamie lepiej jeździ się Mazdą to nie wpychaj jej na siłe A4 czy 508 bo nie będzie zadowolona :wink:
    Koniu
    Awatar użytkownika

23 Lut 2014, 15:30

Wczoraj w jednym z centrów handlowych miałem okazję przyjrzeć się najnowszej Kii Cee'd. Oprócz tego, że wydaje się wąska jest całkiem przestronna i ma spory bagażnik. Auto zrobiło na mnie wrażenie fajnym wykonaniem i ciekawym designem ( ciekawie prezentował się lakier czarny lakier fortepianowy na górnym grillu ). Sprzedawca był b.miły, sypnął jak z rękawa wszystkimi danymi i cenami , ogl pozytywnie. Nie mam porównania z nową trójką ale czy serio warto dopłacać skoro w sumie to to samo?
    Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
    mike
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
    Miejscowość: Zawiercie|Kraków
    Prawo jazdy od: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II
    Silnik: 1.6 TDCI 109KM
    Rok produkcji: 2008

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Infiniti Q50