Sedan z napędem 4x4

28 Gru 2010, 00:51

xDrive tak nazywa bmw swoj napęd. W starszych niz E90 4x4 w bmw w zasadzie nie istniało, dopiero od modelu e90 jest sens sie pakowac w ten naped

.jiGsaw,
Ogladnij jeszcze raz test :shock:
STI 440hp / 660NM
RS4 B7 Avant 420hp
Legacy 3.0 Spec B 245hp
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

28 Gru 2010, 12:07

To może Ty oglądnij jeszcze raz? :razz:
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

28 Gru 2010, 13:00

Ogladalem. Zauwaz ze w ostatnim tescie BMW jedzie ostatnie, czyli mialo przed sobą 3 samochody które mu odsniezyły tor, Subaru niestety jechało pierwsze i robiło za pług co sam prowadzącym wspomniał w pewnym momencie.

Test np gdzie jedna strona byla na lodzie najlepiej pokonały AUdi i Subaru bo po pierwsze zachowaly stabilny tor jazdy a po drugie zrobily to w miare sprawnie, bmw chodziło na boki i gdyby nie kontrola trakcji to nic by z tego podjazdu nie bylo:)
STI 440hp / 660NM
RS4 B7 Avant 420hp
Legacy 3.0 Spec B 245hp
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

28 Gru 2010, 13:08

No dobrze, ale liczy się overall. Druga sprawa to ja zwróciłem uwagę jak kiepskie opony miało BMW, zobacz jak mocno się stoczyło na hamulcu... w porównaniu do pierwszego auta, które też musiało się cofnąć na tym teście z prawą stroną na lodzie. Może to przypadek...
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

28 Gru 2010, 13:38

Jesli mowimy o oponach to wez pod uwage jakie koła były na bmw, to byly 17, te subarowe felgi to 18 lub 19 zalezy od wersji wyposażenia, a wiadomo czym wieksze koła w zimie tym wolniej, gorzej sie jedzie. Pozatym uwierz mi, ze kazdemu z tych producentów zalezało zeby wygrac ten test, wiec mysle ze opony jakie zalozyli do swoich samochodow są najlepszymi dla tych modeli. Szczerze nie twierdze ze ten Legacy wypadł jakos super bomba bo niestety te nowe Subaru od 2010roku nie mają całkowicie wylaczanej kontroli trkacji ( jedynie nowe STI to ma). Jakby tutaj dac troszke starszego Legacy np z 2009 roku to zrobilby sieke z konkurencji. Róznica miedzy Subaru a BMW jest taka, ze w Subaru caly power daje napęd, a w BMW wiekszosc powera pochodzi z elektroniki i kontroli trakcji... o Mercedesie nie wspominając bo w nim 4x4 to w zasadzie tylko i wylacznie kontrola trakcji, na tym sie ten naped opiera...
STI 440hp / 660NM
RS4 B7 Avant 420hp
Legacy 3.0 Spec B 245hp
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

28 Gru 2010, 13:47

Przecież kontrolę trakcji się wyłącza, a elektronika decyduje tylko jak podzielić ten moment na koła.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Łańcuchowe rozrządy nie są bezobsługowe
    Jeśli nie chcesz mieć problemu z łańcuchowym napędem rozrządu, powinieneś nauczyć się dbać o nowoczesny silnik. Myślisz, że skoro kupiłeś nowy lub kilkuletni samochód, to nie musisz nawet zaglądać pod maskę pomiędzy ...

28 Gru 2010, 14:08

jiGsaw... skończ z tą swoja "logika" bo masz mózg zniszczony przez sterydy kulturysto amatorze i jakieś herezje wygłaszasz.

Jeśli chodzi o napęd AWD w autach osobowych to Subaru, Audi (nie wszystkie modele) i długo długo nic !

Warto zobaczyć:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

AreBie
Aktywny
 
Posty: 488
Miejscowość: NML

28 Gru 2010, 14:27

AreBie napisał(a):Jeśli chodzi o napęd AWD w autach osobowych to Subaru, Audi (nie wszystkie modele) i długo długo nic !

A Q4 w Alfie?? Stały napęd, ta sama technika co w Delcie Integrale. Tylko że występował w 159 jako kombi albo paliwożerne 3.2 V6.
alfaman3
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: RZ

28 Gru 2010, 14:33

Bardzo reprezentatywny test :roll:
nie dość, że pochodzi sprzed ~10 lat to jeszcze sprawdzał napęd tylko w przypadku jednej sytuacji.
Równie dobrze mogę stwierdzić, że X-drive> quatrro bo widziałem taki filmik:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

.
Podobnie rzecz się ma do słowackiego testu z zupełnie dla mnie niejasnymi kryteriami oceniania.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

28 Gru 2010, 14:43

AreBie napisał(a):jiGsaw... skończ z tą swoja "logika" bo masz mózg zniszczony przez sterydy kulturysto amatorze i jakieś herezje wygłaszasz.

Jeśli chodzi o napęd AWD w autach osobowych to Subaru, Audi (nie wszystkie modele) i długo długo nic !

Warto zobaczyć:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



A Ty masz mózg zniszczony przez środek plemnikobójczy z pękniętego kondoma. :mrgreen:
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

28 Gru 2010, 14:46

tak na prawde wszystko weryfikuje zycie. Mialem okazje testowac I audi i subaru i merca i bmw i vw , mitsu i cala mase innych 4 łapów. Prawda jest taka, ze Subaru i Audi robi je najllepsze. Mercedes odstawia totalną lipe ale to nic dziwnego bo sami sie tym nigdzie nie chwalą ze robia dobre napędy, oni zawsze szli w tylny napęd a 4x4 mieli w Gelendzie, która jest jedną z najlepszych terenówek. Przeciętny kowalski nie odczuje róznicy jezdzac po miescie Bmw Xdrive czy Subaru z S-AWD.


Przecież kontrolę trakcji się wyłącza, a elektronika decyduje tylko jak podzielić ten moment na koła
Problem własnie w tym , ze w BMW xDrive bez tej kontroli trakcji kompletnie nie daje rady:)
STI 440hp / 660NM
RS4 B7 Avant 420hp
Legacy 3.0 Spec B 245hp
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

28 Gru 2010, 14:49

MajkPZM napisał(a):widzialem, ale filmiki takie nie mają prawa bytu bo sa nie obiektywne, ten wyzej co podalem jest robiony na wylaczonej kontroli trakcji


W Twoim filmiku na wyłączonej kontroli trakcji BMW skopało tyłki konkurencji, w tym Subaru. Może trochę obiektywizmu? :roll:
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

28 Gru 2010, 15:02

jiGsaw napisał(a):
MajkPZM napisał(a):widzialem, ale filmiki takie nie mają prawa bytu bo sa nie obiektywne, ten wyzej co podalem jest robiony na wylaczonej kontroli trakcji


W Twoim filmiku na wyłączonej kontroli trakcji BMW skopało tyłki konkurencji, w tym Subaru. Może trochę obiektywizmu? :roll:

brrr czy ty potrafisz czytac? Rozumiesz ze w subarakach z 2010r nie da sie wylaczyc juz kontroli trakcji tak oficjalnie?

Róznica jest taka, ze Ty jestes teoretykiem a ja praktykiem.
STI 440hp / 660NM
RS4 B7 Avant 420hp
Legacy 3.0 Spec B 245hp
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

28 Gru 2010, 15:07

To chcesz powiedzieć, że Subaru tak dobrze wypadło z kontrolą trakcji? :cry: Rozumiem, że w tym filmiku Quattro, które wg. Ciebie jest porównywalne z AWD Subaru też nie miało wyłączalnej kontroli trakcji? No co za mistyfikacja, jestem pewien, że filmik oprócz tego był sponsorowany przez BMW (na potwierdzenie dodam, że Mercedes jako jedyny bezpośredni konkurent w tym zestawieniu wypadł najgorzej!). :lol: Nie jestem teoretykiem, tylko realistą. Są sytuacje w których xDrive się gorzej sprawdza, a są takie, w których lepiej, co zostało jednoznacznie wykazane w temacie. Jak dla mnie dalsza dyskusja nie ma sensu.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

28 Gru 2010, 15:30

jiGsaw napisał(a):To chcesz powiedzieć, że Subaru tak dobrze wypadło z kontrolą trakcji? :cry: Rozumiem, że w tym filmiku Quattro, które wg. Ciebie jest porównywalne z AWD Subaru też nie miało wyłączalnej kontroli trakcji? No co za mistyfikacja, jestem pewien, że filmik oprócz tego był sponsorowany przez BMW (na potwierdzenie dodam, że Mercedes jako jedyny bezpośredni konkurent w tym zestawieniu wypadł najgorzej!). :lol: Nie jestem teoretykiem, tylko realistą. Są sytuacje w których xDrive się gorzej sprawdza, a są takie, w których lepiej, co zostało jednoznacznie wykazane w temacie. Jak dla mnie dalsza dyskusja nie ma sensu.

Jestes jestes teoretykiem:) Popraktykuj, juz kilka osob na tym forum o tym pisało zebys sie tak nie wystawial z tym BMW i BMW. Wiadomo, że wszystko ma swoje wady i zalety, dla jednego S-AWD jest złe bo trzeba przyznac ze przez taki napęd auto wiecej pali niz np w xDrive ale cos za cos.
STI 440hp / 660NM
RS4 B7 Avant 420hp
Legacy 3.0 Spec B 245hp
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków