Segment B do 10 tys.

21 Mar 2018, 16:12

Witajcie,
Chcę kupić pierwsze auto, stosunkowo małe i jak najbardziej ekonomiczne, ze względów finansowych nie oczekuję dobrej dynamiki. Obecne zapotrzebowanie to dojazd do pracy około 11 km z miasta do strefy podmiejskiej oraz 2-3 razy w miesiącu wypad do rodzinnych miejscowości, 90 oraz 130 km w jedną stronę.

Moim obecnym faworytem jest Ford Fiesta Mk6 1.4 TDCI, rozważam również Peugeota 206 z tym samym silnikiem oraz Grande Punto, ale sam nie wiem czy diesel czy benzyna.

Chciałbym abyście mi doradzili co jest bardziej niezawodne, wiem, że w 206 trzeba uważać na zawieszenie oraz elektrykę a w Punto na wspomaganie oraz alternator.
Samochodów z jakim przebiegiem powinno się unikać oraz czy diesel to jednak dobry wybór na obecne wymagania? Bardzo liczę na pomoc a gdyby ktoś chciał polecić jakieś obecne ogłoszenia, również innych polecanych samochodów w tym segmencie, to Wielkopolska z naciskiem na Poznań i okolice, Słupca, Konin, Gniezno, Złotów.
sremski2
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 4
Auto: Nie mam

21 Mar 2018, 20:06

sremski2 napisał(a):Samochodów z jakim przebiegiem powinno się unikać oraz czy diesel to jednak dobry wybór na obecne wymagania?


IMO benzyna. Raczej ze względu na wiek auta, które kupisz. Nigdy nie wiesz co i kiedy było wymienione a zwykłe rzeczy eksploatacyjne mogą pochłonąć połowę wartości auta.

Ogólnie typy masz ok, z benzyniakami możesz szukać (chociaż na grande może być za mało na cos fajnie utrzymanego).
Dorzuciłbym getz'a
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

21 Mar 2018, 21:08

Dzięki za radę, poczytałem trochę i też zaczynam myśleć o beznynie. Popatrzę też na Getza! :)
W okolicy rodzinnej miejscowości znalazłem takie Punto, trochę zastanawia niski przebieg i cena, ale myślę że warto zobaczenia.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
sremski2
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 4
Auto: Nie mam