Seicento czy matiz

01 Lip 2010, 08:42

jakie odczucia z jazdy jeśli chodzi o matiza to poj 0,8dm3 i 52KM, Seicento poj 0,9 i 42KM
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
paju001
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 117
Miejscowość: Tarnów

01 Lip 2010, 08:48

Ja bym brał matiza z tego względu że większe ma już te 5 drzwi i nie jest bardzo awaryjne, wujek ma i bardzo sobie chwiali :wink:
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

01 Lip 2010, 09:21

paju001 napisał(a):jakie odczucia z jazdy jeśli chodzi o matiza to poj 0,8dm3 i 52KM, Seicento poj 0,9 i 42KM


Najprościej i najpewniej będzie udać się na jazdę próbną i ocenić samemu... Dla mnie Matiz to dramat. Ciasny w środku, wąski i wysoki przez co fatalnie się prowadzi, w środku po 10 latach wszystko łomoce, wcale nie pali 5l jak w ogłoszeniu ;) Plus to to, że występuje ze wspomaganiem a wtedy parkowanie nim w zatłoczonym centrum to bajka. Sej będzie słabszy, mało też nie spali ale lepiej się prowadzi, można w nim normalnie usiąść (mam na myśli wysokiego kierowcę) i nie gnije w przeciwieństwie do Matiza. Ma też lepsze wykończenie wnętrza.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

01 Lip 2010, 11:05

Ja bym brał Seji tylko że z silnikiem 1.1 ponieważ teraz nie pamiętam ale różnica w spalaniu jest prawopodobnie niewielka ale za to już jest mocniejszy silnik bo wkońcu ma 54KM.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - od 1właściciela.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Lip 2010, 11:18

Również jestem za Seicentem, nie ma co porównywać z Matizem. Fakt ma 4 drzwi, ale przecież takich samochodów nie kupuje się do przewożenia 5 osobowej rodziny. Seicento koniecznie 1.1, ale nie Sporting :cry: O wiele lepszym wyjściem będzie kupienie zwykłego 1.1 MPI niż przepłacanie za stary silnik SPI tylko dlatego że ma "sportowe" zderzaki :lol: Ale to moje osobiste przekonania, żeby nie było że się czepiam ;)
"Nie wiem co się tak uparłeś na to V6 skoro byle Opel, czy Ford to ma..."
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)

01 Lip 2010, 11:31

Hehe ten sporting jest z miejscowości skąd jest paju001,jest jeszcze takie [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Lip 2010, 14:02

byłem na oględzinach tego niebieskiego, 2 szyby z innego rocznika, w bagażniku pod tapicerką pokazuje sie rdza, wg mnie był to VAN, siedzenia tylnie dobrze dobrane poza zagłówkami. Co myślicie o wersji BRUSH w tych seicentach, czy bedzie potem trudność w sprzedaży??
paju001
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 117
Miejscowość: Tarnów

01 Lip 2010, 14:08

Nie powinno być problemu,troche tego po drogach jeżdzi.U mnie na dzielnicy są 3 takie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012