Seicento VS Matiz

30 Cze 2009, 13:31

Co byście wybrali jako tanie, proste wozidełko do miasta ? Skupiam się na dwóch modelach, z racji tego, że są po prostu małe i względnie ekonomiczne.

Cena to ok 4000 tys zł (+/-)

Na początku Daewoo Matiz.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Plusy

-5 drzwiowy
-jak na gabaryty to dużo miejsca w środku
-niewielkie spalanie
-niskie OC


Minusy

-nadwozie szybko rdzewieje
-kiepskie prowadzenie w zakrętach


Druga opcja to Fiat Seicento

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Plusy

-niewielkie spalanie
-zwrotność
-wyposażenie (el. szyby, cen. zamek)
-ocynkowane nadwozie
-niskie spalanie

Minusy

-ciasny w środku
-wnętrze wyjęte rodem ze skutera
-3 drzwiowy


Co byście wybrali na moim miejscu ? Zaznaczam, że ma to być samochód do miasta, czasem może na trasę rzędu 100 km i to wszystko. Jeżdżę sam, ewentualnie z dziewczyną, więc nic większego nie potrzebuje. Dodatkowo w Warszawie łatwiej zaparkować takim maleństwem.

Pozdrawiam i proszę o POMOC !
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

30 Cze 2009, 13:36

Matiza,kolega ma i jest super zadowolony,sam nim jechalem to nawet to idzie jak na taki silniczeka.Ijak dla mnie ladniejszy i wiekszy.A co do rdzy to ja bym powiedzial że nie rdzewieje
rustin
Aktywny
 
Posty: 421
Auto: Mondeo MK3

30 Cze 2009, 14:06

ty juz chyba kupujesz 5 inne auto :lol: ale nie no rozumiem nie mozesz sie zdecydowac bo wybor ciezki ale wracajac do tematu ja jestem za matizem,u mnie w rodzinie ma go wujek jest 1wlascicielem od 2000r,auto totalny golas ma tylko radio z 2glosnikami i ani grama rdzy
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Cze 2009, 14:48

No fakt 5, ale wtedy to było bardziej rozeznanie rynku, teraz już zdecydowałem się na określony segment :grin:
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

30 Cze 2009, 16:36

Seicento to złom! Nie bierz tego pod żadnym pozorem :grin: Użytkuję 2 takie samochody i wiem co mówię.
P.S Nie mówcie o seicento vanach które się dobrze sprawują bo one mają inny bodajże tylny most i zawieszenie i coś tam jeszcze i to zupełnie inny wóz niż wersja osobowa.
koczas
Aktywny
 
Posty: 355
Miejscowość: centrum Polski

30 Cze 2009, 17:25

Matiz tez ma ocynk.
sebapolek
Początkujący
 
Posty: 60
Miejscowość: Warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Yaris na eksport do Ameryki Północnej
    Toyota Motor Europe poinformowała, że od maja 2013 roku model Yaris produkowany w zakładach Toyota Motor Manufacturing France (TMMF), będzie eksportowany do USA, Kanady i Puerto Rico. Dostosowanie francuskiego zakładu do ...
    Latający samochód elektryczny - czy to jest możliwe?
    Toyota opatentowała nowy projekt latającego samochodu-drona, którego koła mogą pełnić funkcję śmigieł. Pojazd ma mieć napęd elektryczny zasilany bateriami lub ogniwami paliwowymi. Projekt opracowała Toyota Engineering ...

30 Cze 2009, 17:41

Sebastianos napisał(a):Daewoo Matiz
Plusy
-niewielkie spalanie

Fiat Seicento
Plusy
-niewielkie spalanie


Jak dla Ciebie 7-8 l to jest niewielkie spalanie w takiej małej budzie to...
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

01 Lip 2009, 06:23

Matiz ma ocynkowaną blachę ? Kolego spalanie w granicach 6-7 l i to też zależy od kierowcy. Ja jeżdżę ekonomicznie, więc powinno być dobrze. W sumie chyba bardziej przekonuje mnie Matiz.
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

01 Lip 2009, 07:13

A ja wbrew trendowi powiem... Seicento !
Silnik 1100 pali mniej niż Matizowy 0,8 ,w Twoim przypadku jeśli jezdzisz sam lub we dwójkę liczba drzwi nie ma znaczenia.Głównym jednak powodem dla którego wolałbym jezdzić SC jest to,w jaki sposób oba auta się zachowują podczas jazdy a wtedy porównanie ich np. pod kątem jazdy w zakrętach jest nieporozumieniem... Tutaj SC bije na głowę Matiza. Jak jechałem kiedyś ponad 100km/h Matizem i na łuku drogi wjechałem w koleinę,to myślałem że będę dachował... Sc jest pod tym względem pewniejsze.Owszem też ma wady np.wygląd w środku...jak zabawka dla 3 latka,brak kontrolki o temperaturze w chłodzeniu ale rekompensuje to jazdą,przyspieszeniem i rozsądnym spalaniem.Fiat zawsze produkował tanie auta i nie "przejechał" się nigdy na małych modelach jak CC,SC,Punto,Panda...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

01 Lip 2009, 10:26

bierz matiza. moja siostra ma sieicento i nic specjalnego. w środku ciasno, siedzi sie jak na krzesłach drewnianych, fotela nie odsuniesz do tyłu bo zaraz czujesz kolana pasażera za toba, poza tym niewiem jak ty ale ja 3 drzwiowych aut nie lubie - trzeba specjalnie wysiadac żeby ktos kto z tyły siedzi mógł wysiąść i jeszcze ta blacha w srodku. dodam też że mimo konserwacji (co rok lub dwa) na progach i klapie tylnej pojawiły sie ogniska korozji:/. a o matizie raczej nic konkretnego ci nie powiem bo nie miałem z nim styczności ale na pewno środek jest dużo lepiej wykonany i duży + jest za drugą pare drzwi z tyłu.
scrolll
Początkujący
 
Posty: 183
Miejscowość: podkarpacie

01 Lip 2009, 10:58

Matiz z silnikiem 0.8 litra, to mała, ale ekonomiczna jednostka. Jeżeli będziesz jeździł spokojnie, to autko spali Ci 5 litrów. Ale skoro mówisz, że jeździsz w Wawie, to tam trudno o spokojną jazdę. Po prostu inni kierowcy nie dadzą Ci jeździć wolno.

Małe silniki mają tą wadę, że jak zaczniesz je ciągać na wysokie obroty, to odpłacą Ci wysokim spalaniem, na poziomie np. 2-2,5 litrowej benzyny.

Wadą Matiza jest też jego wysokość. To auto jest po prostu zbyt wysokie i zbyt wąskie. Niepewne tym samym w zakrętach, ale do miasta jak najbardziej trafny wybór.
Jeżeli kupisz auto, które nie jeździło na gazie, to nie masz się co bać o silnik - trwały. Autko nie dręczą też różne pierdoły, w odróżnieniu od Fiata. No i ma 5 drzwi.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

01 Lip 2009, 11:14

Boże aleście się uparli. Te auta nie są ekonomiczne. Matiz nawet w trasie spali ponad 5 litrów (chyba, że ktoś 80km/h jeździ to może się w 5l zmieści) a po mieście nie ma szans na mniej niż 7l. Do tego dochodzi korozja i częste awarie układu hamulcowego i takiego pierdolnika w mechanizmie zmiany biegów (jak wyskoczy to zostajesz z 1 góra 2 biegami - mi się trafiła dwójka i piątka :P ). Ponadto zalinkowana wersja też ma blachę w środku. Obicia mają bogatsze sztuki. No i Matiz nie jedzie a jak już się rozpędzi to strach w zakręty wchodzić. Szukałbym na Twoim miejscu starszej Corsy/Polo/Starlet.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

01 Lip 2009, 12:46

Rozumiem kolego Kubuch, że jesteś użytkownikiem Mietka ?
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

01 Lip 2009, 13:35

Niestety tak ale na szczęście rzadko mam "przyjemność" nim jeździć. Ostatecznie można kupić matiza i nim pociskać ale ja osobiście tego samochodu bardzo nie lubię.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

01 Lip 2009, 13:57

Wszędzie słyszę sprzeczne opinie o tym Matizie, jedni mówią że do miasta super i nawet się nie psuje, a inni mają zdanie takie jak Ty. Sam już nie wiem co wybrać.
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012