[30-50 tys.] serce vs rozum dla rodziny 2+1

08 Kwi 2024, 17:15

Ostatnie dni pokazały, że mój Seat Ibiza ST (kombi) jest za ciasny dla pasażera z przodu po zamontowaniu fotelika na tylnym fotelu.
W związku z tym przełamałem się i wróciłem do poszukiwań jego następcy.

Kryteria:

0. w miarę przestronne wnętrze - bagażnika nie liczę jako, że dziecięcy wózek jest kompaktowy (większe niż np. Clio, Corsa, Fiesta...); mój Seat ST ma długość 423,6 cm...
1. styl wygrywa z super taniością napraw (żona też będzie jeździła :yes:
2. małe spalanie jest ważne (ale nie najważniejsze)
3. raczej benzyna - ze względu na (ale od 6 lat jeżdżę dieslami i jakoś problemów nie widzę)

Przykładowe odrzucone ze względu na wygląd i uprzedzenia:
Qashqai, C4 Picasso, Mondeo, Avensis, Volvo S60, SUVy i Skody sprzed 2016 (a nowsze są poza granicą budżetu), BMW, Audi, Dacia

Typy:

1. Alfa Romeo Giulietta - kilka cm dłuższa od Seata, ciekawy jestem opinii użytkowania z fotelikiem... Tutaj zastanawiałem się nawet na przedliftem (przed 2014) by wydać 30k na samochód + kilka tys. na serwis 0 (a zaoszczędzone pieniądze wydać później na Giulię :oops: )
2. Renault Megane kombi - po lifcie 2018; mieści się w górnych przediałach budżetu i wygląda nieźle
3. Mitsubishi ASX/Citroen c4 Aircross/Citroen DS 4 - nieźle wyglądające wariacje zwykłej C4; w budżecie wersje około 2015 r.
4. Volvo V40 ładne, ale wydaje się małe
5. Mazda 3; rozmiarowo ok, ale roczniki w zasięgu cenowym starsze...

Jakieś sugestie? Typy domowe, idąc za głosem serca to Giulietta i Megane - ale może rozsądek i doświadczenie podpowiada coś innego?
therillion
Nowicjusz
 
Posty: 26
Prawo jazdy: 11 06 2007
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Seat Ibiza ST
Silnik: 1.2
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

08 Kwi 2024, 17:50

therillion napisał(a):Alfa Romeo Giulietta
ciasna
therillion napisał(a):Volvo V40
ciasne
therillion napisał(a):Citroen DS 4
brak dobrego silnika benzynowego, no i ciasne :mrgreen:

Pozostałbym przy Megane i ASX
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

10 Kwi 2024, 08:24

A Mazda 3? Wydaje się dość długa...

W Megane szukać 1.2, 1.3 TCe czy czegoś innego?
I dodatkowo: ktoś ma doświadczenia z zakupem w CA Carefleet - bo są ciekawe ogłoszenia - np. https://poleasingowe.carefleet.pl/ofert ... -tce-bose/
therillion
Nowicjusz
 
Posty: 26
Prawo jazdy: 11 06 2007
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Seat Ibiza ST
Silnik: 1.2
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

10 Kwi 2024, 10:49

therillion napisał(a):A Mazda 3? Wydaje się dość długa.
przestrzeń wewnątrz, to przede wszystkim rozstaw osi. Ale jak tak patrzę po ogłoszeniach, to jakoś nie widzę tego, aby się u Ciebie sprawdziła :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

10 Kwi 2024, 13:00

Ta Mazda wzieła się stąd, że patrząc w suche wymiary 3 (2013-2017) jest ona 20 cm dłuższa i 10 cm szersza od mojego problematycznego Seata - jednak nie miałem doświadczenia z tą wersją. Silników też nie znam...

Więc szukam Megane - są fajne z wypożyczalni, ale czy to przypadkiem nie mina: https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/r ... Ghi2i.html
therillion
Nowicjusz
 
Posty: 26
Prawo jazdy: 11 06 2007
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Seat Ibiza ST
Silnik: 1.2
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Milion kilometrów Mitsubishi Carismą!
    Liczne badania potwierdzają wyjątkową trwałość produktów Mitsubishi Motors Corporation oraz wysoki poziom zadowolenia klientów firmy – bezpośrednie rezultaty znakomitej inżynierii MMC. W najdalszych zakątkach ...