Toyota Corolla 1,5

08 Kwi 2024, 16:00

Witam,

chciałem kupić Corolle z 2021 roku. Silnik 1.5 benzyna. Posiada ktoś takie coś i może podzielić się informacjami? Czy silnik dobry, jak się prowadzi, jak z lakierem i ogólne wrażenia z jazdy. No i czy są później jakieś problem z wrzuceniem gazu, bo to dość istotne.
Samochód raczej w trasę niż po mieście.

Niestety w necie mało informacji i większość albo laurki jakbym czytał propagandę producenta, albo w drugą stronę - narzekactwo jaki to bubel (jakby to pisała konkurencja).

Za wszelkie opinie będę wdzięczny.
goorniq
Nowicjusz
 
Posty: 5

08 Kwi 2024, 17:46

goorniq napisał(a):No i czy są później jakieś problem z wrzuceniem gazu
oprócz wątpliwej opłacalnośći całej operacji (wtrysk bezpośredni i niskie spalanie samej benzyny), to żaden problem :ok:
goorniq napisał(a):jak z lakierem
cienizna jak w każdym nowym aucie
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

09 Kwi 2024, 17:53

Mało pali, LPG nie ma ekonomicznego sensu (chyba, że walisz 50kkm/rok). Silnik jest mułem, jeździ jak starsze auta, które miały 100 kucy. Jeśli nie jestes wymagający, będzie ok (zakonserwował bym podłogę). Jeśli oczekujesz jakiejś dynamiki to zdecydowanie zły wybór
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 245
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

09 Kwi 2024, 19:24

Teraz mam Audi 1.9 TDI więc wszystko będzie mniej mułowate niż to. Z tą podłogą to aż taki problem?
goorniq
Nowicjusz
 
Posty: 5

09 Kwi 2024, 20:54

90 konne audi? Jeśli mocniejsze to toyota będzie większym mułem. Audi ma turbinę, toyota nie, więc i nawet od 90 konnego może mieć gorszą elastyczność (piszę może, bo dane początkowe już mogły uciec w takim audi). Toyota jest słabo zabezpieczona
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 245
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

09 Kwi 2024, 22:50

No i 1.5 w Corolli to 3 cylindry, nie każdemu pasuje charakterystyka pracy w tego rodzaju silniku.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

10 Kwi 2024, 07:13

A orientujecie się, czy jest coś w podobnym przedziale cenowym 70-80 tys. wartego uwagi? Tyle żeby w miarę nowe było i nie miało strasznego przebiegu. Sedan/hatchback ewentualnie jakiś SUV. Najważniejsze to żebym nie musiał w kółko z tym do serwisu jeździć i żeby miał małe spalanie.
goorniq
Nowicjusz
 
Posty: 5

10 Kwi 2024, 08:08

Nie wiemy jak wykorzystujesz samochód, ile jeździsz etc. Na pewno potrzebujesz odrobiny dynamiki, to już wiemy. Ja w takim budżecie (i tym co już wiemy) szukałbym i30 w 1.0 tgdi, kupisz prawie nowe auto (czasami za 80-82k nawet nowa sztukę). Fabia 1.0 tsi (jeśli Ci wystarczy rozmiar, to nawet ta słabsza będzie lepiej jeździć niż toyota). A jak toyota to z 2020 kupisz hybrydę (tu sedany są najtańsze)
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 245
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

10 Kwi 2024, 08:29

Kilometrowo to około 20 - 25 tys rocznie. Rocznikowo to niechałbym starszego auta niż 5 lat. No chyba, że są jakieś perełki, ale raczej do 5 lat szukam
goorniq
Nowicjusz
 
Posty: 5

10 Kwi 2024, 08:37

Ja bym rozważał między i30 nowa/roczną w bieda wersji a corolla hybrydową (i chyba na corolle bym postawił)

Nowe i30 minimalnie ponad budżet.
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 245
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

10 Kwi 2024, 08:41

sisinho17 napisał(a):szukałbym i30 w 1.0 tgdi, kupisz prawie nowe auto (czasami za 80-82k nawet nowa sztukę). Fabia 1.0 tsi

Auto raczej na trasę to gdzie takie coś :D
goorniq napisał(a):Kilometrowo to około 20 - 25 tys rocznie. Rocznikowo to niechałbym starszego auta niż 5 lat. No chyba, że są jakieś perełki, ale raczej do 5 lat szukam


Nie skupiaj się na roczniku bo to się ma nijak do Twoich potrzeb. Piszesz o trasach a podajesz Toyotę w opcji takiej że pewnie stary Avensis byłby lepszy od niej pod każdym względem i jeszcze mnóstwo kasy by Ci zostało.

Osobiście jak miała by być koniecznie Toyota to jakiś ostatni wypust Avena 2,0 może jakaś hybryda ewentualnie coś co będzie miało trochę pojemności albo r4 z turbo tylko pod LPG.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

10 Kwi 2024, 08:53

Zaproponowałem 1.0 bo i tak lepiej pojedzie niż corolla w wolnossaku (ta 1.5). Silnik się nie rozleci, a przynajmniej nie na gwarancji :D 5 lat spokoju. Co do przebiegu rocznego, dalej nie wiemy gdzie autor jeździ (trasa a trasa to też różnica. Jeśli sporo jeździ po miescie, wtedy krótsze auto lepsze do parkowania).
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 245
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

10 Kwi 2024, 09:01

Samochód tak właśnie jak pisałem "na trasę". Poza miastem. W korkach raczej mało stoję i z tych 20 - 25 tys zdecydowaną większość robię 'na trasie', ale autostradami i ekspresówkami mało jeżdżę. Krajówki, powiatówki, gminne drogi. Więc i przyspieszenia nie potrzebuję, bo na większości tych drug to nawet nie ma jak wyprzedzić bez narażania się na wypadek :)
goorniq
Nowicjusz
 
Posty: 5

10 Kwi 2024, 09:10

sisinho17 napisał(a):Zaproponowałem 1.0 bo i tak lepiej pojedzie niż corolla w wolnossaku (ta 1.5

To tak jak operuje się ogólnikami które w jednym miejscu się sprawdzą w innym nie.
Ogólnie jestem pełen uznania jak marketingowcy tworzą fikcję żeby uzasadnić zakup 1,0.

goorniq napisał(a):autostradami i ekspresówkami mało jeżdżę. Krajówki, powiatówki, gminne drogi. Więc i przyspieszenia nie potrzebuję, bo na większości tych drug to nawet nie ma jak wyprzedzić bez narażania się na wypadek

To już zostań przy tej corolli, jeszcze pomyślalem o Civic 1,5t ewentualnie 1,8 ale nie wiem jak to wychodzi budżetowo. Do 1,8 podejdzie LPG.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

10 Kwi 2024, 09:11

To potwierdzam swoje propozycje. Starsze auto, wolnossak jak Avensis też będzie dobre. Założysz LPG i będzie git
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 245
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna