Seria 1 120i vs Seria 3 320i vs Honda Civic VIII 1.8

16 Lut 2024, 10:15

Narazie do tej pory obejrzałem kilka egzemplarzy i wszystkie mają w opór problem ze rdzą. Od zewnątrz bardzo ładne, ale kiedy przyszedł wjazd na kanał - tragedia :) dziura dziurę pogania. Nikt nie mówi że w tym budżecie to ma być nowy samochód, ale Fred Flinstone nie musi być grany.

Złośliwców którzy piszą o szukaniu auta zza ekranu czy „kupowaniu” a nie „kupieniu” - serdecznie pozdrawiam :) ja wiem że większość ludzi traktuje samochody jak zwykłe dupowozy i „JAK SKRĘCA, HAMUJE, JEDZIE TO ZNACZY ŻE SPRAWNY A KTO NORMALNY NA PODWOZIE PATRZY” :) Potem mijam ich jak stoją na pasie awaryjnym „BO COŚ SIĘ ZEPSUŁO” :)

Być może kolega wyżej ma rację, że aktualnie to zbyt mały budżet na UFO. Dzielę się spostrzeżeniami bo może ktoś na forum będzie miał podobny dylemat.

Aktualnie zastanawiam się nad czymś niemieckim (w tych budżetach widzę że Astrę H GTC w ładnym stanie można dorwać, ktoś może miał tutaj to auto?)
kadzkadz96
Nowicjusz
 
Posty: 10

16 Lut 2024, 10:27

kadzkadz96 napisał(a):Aktualnie zastanawiam się nad czymś niemieckim (w tych budżetach widzę że Astrę H GTC w ładnym stanie można dorwać, ktoś może miał tutaj to auto?)
miałem. Ani polecam, ani nie polecam, ot Opel. Prowadzi się całkiem ok, części tanie, ale jak to w Oplu - zawsze coś. Z rdzy moja miała tylko purchel w okolicy listwy klapy bagażnika. Porównując ją do mojego aktualnego Lexusa jakoś mało zwrotna, mega irytujące w mieście długie drzwi i nisko umieszczone fotele, odbierające godność na ciasnych parkingach. Sama pozycja za kierownicą "sportowa", jednak wykluczało ją to do dłuższych tras bez postoju (już po ok 100km miałem dość).
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

16 Lut 2024, 10:41

kadzkadz96 napisał(a):Złośliwców którzy piszą o szukaniu auta zza ekranu czy „kupowaniu” a nie „kupieniu” - serdecznie pozdrawiam ja wiem że większość ludzi traktuje samochody jak zwykłe dupowozy i „JAK SKRĘCA, HAMUJE, JEDZIE TO ZNACZY ŻE SPRAWNY A KTO NORMALNY NA PODWOZIE PATRZY” Potem mijam ich jak stoją na pasie awaryjnym „BO COŚ SIĘ ZEPSUŁO”


A ja Ci powiem tak:
W ciágu ostatnich 6-7mcy pomogłem kupić pewnie z 10aut. w budżecie od 5k do 25k. Wszystkie serwisuje i będę serwisować. Żadne z nich nie jest idealne ale nadaje się w 100% do bezpiecznej jazdy bez łatania dziur itp.

Cała róźnica polega na tym że szukam auta adekwatnego do budżetu bez filozofowania.

kadzkadz96 napisał(a):w tych budżetach widzę że Astrę H GTC w ładnym stanie można dorwać, ktoś może miał tutaj to auto?

Juź masz glupotę. Co widzisz ? Oglądałeś ?
Jak nie to skąd wiesz coś o stanie aut (liczba mnoga) ?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

16 Lut 2024, 11:45

Szukałem ostatnio znajomej auta do +/- 18k i żadnych Ufo w tej kwocie chyba nie było, więc za 20k też będą raczej trupy. Swoją drogą miałem to auto i mogę polecić. Z korozją nie miałem absolutnie żadnego problemu. Ala moja Hania kosztowała 35k i to 5 lat temu.

W tej kwocie możesz poszukać Fiata Bravo 1.4 T-jet 120/150km - Fajnie jeździ. Natomiast na korozję też musisz zwracać uwagę. Oglądałem 3 z czego dwa były mocno zgnite. Tak to jest jak się szuka auta raczej w dolnej granicy budżetu.
hoderi145
Aktywny
 
Posty: 275
Auto: Dacia Duster II FL
Silnik: 1.0 tce 100km + lpg
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

16 Lut 2024, 11:51

Kiedy szukasz używanego samochodu i obawiasz się potencjalnych problemów z rdzą, zwróć szczególną uwagę na dwa główne obszary: podwozie i nadkola. Obejrzyj uważnie te miejsca, sprawdzając, czy nie ma widocznych oznak korozji. Jeśli zauważysz jakiekolwiek podejrzane znaki, warto zastanowić się nad dalszymi krokami, a nawet skonsultować się z mechanikiem przed podjęciem decyzji o zakupie. Pamietaj, żeby też przejść się na jazdę próbną, by sprawdzić, czy samochód zachowuje się poprawnie na drodze, bez niepokojących dźwięków czy wibracji.
Mateusz199
Nowicjusz
 
Posty: 6

16 Lut 2024, 12:04

Ale skąd od razu kolega zakłada że nie oglądałem? Jakbym nie oglądał to bym się nie wypowiadał. Co prawda na podnośniku tak jak Hond ich nie miałem ale również na placu stały i wyglądały przyzwoicie. Mam wrażenie że nie chcesz dodać nic do tematu tylko od razu z góry wyciągać nietrafione wnioski i zgrywać wielkiego znawcę :)

Temat jest po to aby ludzie którzy w przyszłości będą zmagali się z podobnym wyborem mogli wyciągnąć coś na podstawie doświadczeń innych użytkowników. Nie koniecznie trzeba z góry zakładać że „ktoś oglada zza komputera” albo „nie oglądał a się wypowiada i pisze głupoty” współczuję mentalności


Odnośnie Fiata - tego tematu jeszcze też nie sprawdzałem. Jak coś finalnie wybiorę to napewno się podzielę na co padł wybór :) pozdro dla wszystkich NORMALNYCH udzielających się w temacie
kadzkadz96
Nowicjusz
 
Posty: 10

16 Lut 2024, 12:10

kadzkadz96 napisał(a):pozdro dla wszystkich NORMALNYCH udzielających się w temacie

Na tą chwilę największym nienormalnym w tym temacie jest autor tematu wpisujący się idealne w obraz motoJanusza.

Szukaj dalej powiedzonka :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

16 Lut 2024, 12:59

A to ciekawe stwierdzenie. W jaki sposób uargumentujesz nazywanie mnie motojanuszem? Nie widzę nic z „motojanusza” w moich postach. Po prostu dzielę się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi samochodów które do tej pory oglądałem.

Ja np mogę Cię nazwać złośliwym śmieciem który wygłasza swoje głupie przekonania które nie wnoszą nic do tematu. I argumentacja oraz określenie jest bardziej trafiona niż w przypadku Twojego określenia.
Ostatnio edytowany przez mike, 16 Lut 2024, 13:01, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Obelgi wobec innego użytkownika
kadzkadz96
Nowicjusz
 
Posty: 10

16 Lut 2024, 13:10

kadzkadz96 napisał(a): W jaki sposób uargumentujesz nazywanie mnie motojanuszem

W tytule tematu wkleiłeś skrajne gówna drogie w serwisie zestawiając z civic-em. Ciągle operujesz jakimiś ogólnikami z d... wziętymi pt. Ty słyszałeś że civic święty nie jest ale kibel e90 jak najbardziej Ci się podoba :D
Elegancko :ok:
kadzkadz96 napisał(a):a np mogę Cię nazwać złośliwym śmieciem


Nie nazwałem Cię śmieciem więc zejdź na ziemię.
Dla mnie epopeja następnego "szukacza".
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

16 Lut 2024, 13:20

To widać że nawet nie przeczytałeś dokładnie postu i nikt tu nie powiedział że jedno czy drugie auto jest lepsze czy gorsze.

Dla mnie właśnie Ty jesteś takim przykładem motojanusza który żyje jakimiś przekonaniami. Nie ma czegoś takiego że jakiś model jak wspomniałeś - jest gównem, bądź nie jest. Są egzemplarze mniej lub bardziej zadbane. Ludzie z takimi poglądami dzielą motoryzację, bo mają przekonanie o wyższości jednej marki nad drugą (co jest kompletną bzdurą). Motoryzacja powinna łączyć a nie dzielić. Facet jest ewidentnie jakimś fanem Japończyków nie uwzględniając kompletnie innych aut. Betonowa głowa jak wspomniałem wcześniej. Wciska pewnie klientom byle jakie samochody byle kupili i „nie wydziwiali” :) jak najdalej od takich ekspertów i doradców jak Pan szybki. Offtop przez tego człowieka się zrobił, ale jak widzę ludzi z takimi poglądami ze średniowiecza to się przysłowiowy nóż w kieszeni otwiera.. pamiętajcie ludzie że możecie jeździć czym chcecie i nie słuchajcie opinii takich ludzi którzy dzielą motoryzację na taką czy taką - to taka anegdotka dla ludzi którzy w przyszłości będą pewnie to czytać
kadzkadz96
Nowicjusz
 
Posty: 10

16 Lut 2024, 13:34

kadzkadz96 napisał(a):Nie ma czegoś takiego że jakiś model jak wspomniałeś - jest gównem, bądź nie jest. Są egzemplarze mniej lub bardziej zadbane. Ludzie z takimi poglądami dzielą motoryzację, bo mają przekonanie o wyższości jednej marki nad drugą (co jest kompletną bzdurą).


Chłopie nie powtarzaj tych głupot zasłyszanych tak w sumie to nawet nie wiadomo gdzie :no:
kadzkadz96 napisał(a):Motoryzacja powinna łączyć a nie dzielić

Weź bo się popłaczemy :cry:
kadzkadz96 napisał(a):Facet jest ewidentnie jakimś fanem Japończyków nie uwzględniając kompletnie innych aut.


W poważaniu mam Japońce bo znam w czołowych ich markach większość wad a że pracuje w miejscu gdzie mam przepływ aut europejskich liczony rocznie w setkach sztuk to widzę różnicę technologiczną.

kadzkadz96 napisał(a):Betonowa głowa jak wspomniałem wcześniej. Wciska pewnie klientom byle jakie samochody byle kupili i „nie wydziwiali” jak najdalej od takich ekspertów i doradców jak Pan szybk


Co Ty gadasz za farmazon. Osoby które korzystają z mojej pomocy są to często bliscy koledzy i ich rodziny. Do tego potem te auta serwisuje więc jak sobie to wyobrażasz ?
kadzkadz96 napisał(a):pamiętajcie ludzie że możecie jeździć czym chcecie i nie słuchajcie opinii takich ludzi którzy dzielą motoryzację na taką czy taką - to taka anegdotka dla ludzi którzy w przyszłości będą pewnie to czytać


Pewnie nie długo o takich "januszach" jak Ty założę temat bo sprzedawałem jedno z moich aut które jest tu opisane na forum.

Idealnie wpisuje się w obraz wiecznych poszukiwań malkontentów. A tu jeszcze w/g niego auta są takie same tylko jedne mniej zadbane - tekst roku :D :D :D :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

16 Lut 2024, 13:37

Panowie, proszę nie obrzucać się inwektywami i wrócić do tematu.

Posty odnośnie biznesów, oraz obelgi w kierunku innych użytkowników zostały usunięte z tego wątku. Proszę wypowiadać się na pytanie postawione w pierwszym poście.
Ostatnio edytowany przez mike, 16 Lut 2024, 22:22, edytowano w sumie 1 raz
Powód: uzupełnienie info
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

26 Lut 2024, 21:02

Finalny wybor padl na Civic ufo w type S :)
kadzkadz96
Nowicjusz
 
Posty: 10