Seria 1 120i vs Seria 3 320i vs Honda Civic VIII 1.8

11 Lut 2024, 15:21

Cześć,

z racji iż nie znalałzem na forum takiego zestawienia aut jak w temacie, postanowiłem założyć nowy.

Mianowicie, podobają mi się 3 konkretne pojazdy. Chciałbym się dowiedzieć jakie są różnice w kosztach serwisowania/utrzymania dla tych pojazdów. Oczywiście zakładając że wszystkie są w zbliżonym stanie technicznym. Nie biorąc pod uwagę kosztów paliwa i ubezpieczenia. Głownie sam serwis i ewentualne usterki. Wszystkie auta w benzynie. Raczej krótkie przebiegi, czasem wypad w trasę. Budżet +/- 20 tyś

1.BMW Seria 1 120i wersje silnikowe 170 lub 150km. Rocznik około 2006-2010.

2.BMW Seria 3 320i również te same wersje silnikowe i roczniki co w przypadku Serii 1.

3.Honda Civic VIII 1.8 140km benzyna. Słyszałem że silniki i skrzynie manualne uchodzą ze te bezawaryjne natomiast bolączek nie brakuje.

Ogółem z informacji pozyskanych w internecie, wywnioskowałem iż najbardziej sprzyjająca z tego zestawienia pod względem kosztów utrzymania powinna być Honda, aczkolwiek nie ukrywam że przebiegi robie małe, samochód planuje posiadać nie dłużej niż 3 lata, przyjemność z jazdy ma dla mnie dosyć duże znaczenie.

Jako auto - najbardziej mi się podoba z tego zestawienia BMW e90. Czy duża jest różnica w kosztach serwisowania na tle pozostałych 2 aut które wybrałem? Z tego co zdążyłem wyczytać, to w tych rocznikach między serią 1 a serią 3 nie ma zbyt dużych różnic w eksploatacji, z kolei UFO również potrafi mieć swoje bolączki, tym samym wcale nie musi okazać się tańsze w utrzymaniu.

Dodam że jestem z dużego miasta więc nie mam większego problemu z dostępem do warsztatów różnych marek. Miałem samochody które uchodziły również za bezawaryjne, a przez problemy z korozją czy innymi przygodami - wcale takie tanie w utrzymaniu nie były. Miałem również takie które uchodziły za te bardziej awaryjne i przez dobry stan techniczny i blacharski - wcale finalnie tak drogie w eksploatacji nie były.

Może ktoś miał w/w modele i może się podzielić doświadczeniami?

Pozdrawiam
kadzkadz96
Nowicjusz
 
Posty: 10

11 Lut 2024, 15:34

kadzkadz96 napisał(a):Honda Civic VIII 1.8 140km benzyna. Słyszałem że silniki i skrzynie manualne uchodzą ze te bezawaryjne natomiast bolączek nie brakuje.

Co to znaczy bolączek nie brakuje?
Pytam bo zestawienie jest z autami przy których Civic mógłby kół nie mieć a i tak lepiej by wypadał pod względem bolączek .
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

11 Lut 2024, 18:56

szybki napisał(a):Co to znaczy bolączek nie brakuje?
pewnie standard - twarde zawieszenie, plastiki w środku, wyciszenie, lakier :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

11 Lut 2024, 19:35

mike napisał(a):pewnie standard - twarde zawieszenie, plastiki w środku, wyciszenie, lakier

A no tak zapomniałem :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

11 Lut 2024, 19:42

Zapomniałem o ciężko wchodzącej dwójce :ok:

kadzkadz96 jeśli to są takie wady jak wspomniałem, to nie wiem co byś powiedział o tych w BMW :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

11 Lut 2024, 19:58

mike napisał(a):kadzkadz96 jeśli to są takie wady jak wspomniałem, to nie wiem co byś powiedział o tych w BMW

Jak to co !? Serwis :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

11 Lut 2024, 20:07

Na plus dla Civica dodałbym jeszcze, że łatwiej trafić na fajną wersje wyposażenia (bieda wersji w ogóle chyba nie było), gdzie w BMW dziwnym nie jest szmaciana tapicerka, zwykła kierownica bez multifunkcji i klima manualna :naughty:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

11 Lut 2024, 21:37

Chodzi o akcje typu woda w samochodzie pod siedzeniem czy w bagażniku (stąd też pseudonim akwarium) lub właśnie temat wyciszenia i przy prędkościach autostradowych - głośno w kabinie (mówię tylko co wyczytałem :) )

Ale na razie faktycznie jeżeli chodzi o finalny wybór z tego zestawienia to skłaniam się w strone civic'a. Mam wrażenie że w tym budżecie to BMW jakieś takie jakby ulepione z 3 samochodów były.

Honda jakoś tak bardziej wzbudza zaufanie. Chyba że się mylę - to niech ktoś wyprowadzi mnie z błędu :)
kadzkadz96
Nowicjusz
 
Posty: 10

11 Lut 2024, 21:39

kadzkadz96 napisał(a):Honda jakoś tak bardziej wzbudza zaufanie. Chyba że się mylę - to niech ktoś wyprowadzi mnie z błędu :)


bierz konkretną Hondę, a nie jakieś kupowate bmw1
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

11 Lut 2024, 22:16

A miał ktoś może z Was Civica z ishiftem? Warto czy jednak skupić się tylko na manualu? Wygląda na całkiem fajną sprawę
kadzkadz96
Nowicjusz
 
Posty: 10

11 Lut 2024, 22:27

kadzkadz96 napisał(a):Warto czy jednak skupić się tylko na manualu?

Tylko Manual albo automat w opcji ufo fl.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

15 Lut 2024, 12:25

A czy może ktoś się wypowiedzieć kto miał taką hondę czy jak szukał konkretnego egzemplarza to również był taki problem aby znaleźć taką która nie jest skorodowana i podwozie nie jest w stanie agonalnym?

Pytam bo obecnie trafić Hondę bez rdzy, to jak szukać BMW które jest nie bite - prawie nie możliwe :)
kadzkadz96
Nowicjusz
 
Posty: 10

15 Lut 2024, 18:16

kadzkadz96 napisał(a):A czy może ktoś się wypowiedzieć kto miał taką hondę czy jak szukał konkretnego egzemplarza to również był taki problem aby znaleźć taką która nie jest skorodowana i podwozie nie jest w stanie agonalnym?

ja miałem w ostatnich 10 latach kilkadzisiąt :lol: zawsze były bardzo ładne od spodu mimo że w Danii.
Ja nie rozumiem ludzi którzy nie umieją znaleźć i kupić auta
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

15 Lut 2024, 19:45

kadzkadz96 napisał(a):Pytam bo obecnie trafić Hondę bez rdzy, to jak szukać BMW które jest nie bite - prawie nie możliwe

No tia szczególnie przy ekranie kompa i jak się chce kupować a nie kupić :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

15 Lut 2024, 22:53

kadzkadz96 napisał(a):Budżet +/- 20 tyś

w tym budżecie to zapomnij o Hondzie która nie będzie wymagać np. oczyszczeniu podwozia i konserwacji...NO chyba że ktoś to zrobił np. 2-3-4 lata wstecz, a teraz np. chce sprzedać, ale wiesz ze starego auta nie zrobisz nowego. :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286