BMW E39 (Seria 5) czy E46 (Seria 3)?

21 Kwi 2011, 14:21

Witam, szukam drugiego auta do codziennej jazdy i strasznie spodobały mi się dwa wyżej wymieniony samochody BMW. Auto ma być w miarę oszczędne, najlepiej w dieselu albo gazie. Suma summarum, przeznaczenie rodzinne, na zakupy, na wakacje itp. Osiągów nie wymagam, bo już mam wózek dostarczający mi emocji, zależy mi tylko, żeby drugi samochód był jak najtańszy w eksploatacji. Fundusze to ok. 16-17 tys. zł.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

21 Kwi 2011, 18:41

witam

najlepiej jakbyś przejechał się e39 i e46, porównał wrażenia z jazdy i wybrał co ci bardziej podchodzi.

ja od siebie mogę napisać, że w e39 więcej miejsca, bardziej komfortowa, ale to chyba oczywiste.

skoro masz już inny wózek do szaleństw weź e39, jak dla mnie bardziej spokojne, stateczne, niektórzy napiszą inaczej, ale dla mnie to auto do spokojnego pokonywania km, ale z lekkim pazurem pod maską, natomiast e46 bardziej młodzieżowe do szaleństw :wink:
hades
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 72
Miejscowość: łódzkie
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Audi A4 B8
Silnik: TFSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

22 Kwi 2011, 15:17

BMW wiadomo nie będzie oszczędnym wozem, to najtańszych w eksploatacji nie należy.
Fundusz na taką furę trochę przy mały by kupić zadbany egzemplarz.
Jak chcesz spokojnego dieselka to polecam alfe 156 1.9jtd będzie w dobrym roczniku i dość ciekawe autoi jeden z lepszych dieslowskich silnikow.
A jak w gaz to może Omega B FL
Go Faster
Początkujący
 
Posty: 188
Miejscowość: mazury

22 Kwi 2011, 16:01

Omega może być,z podanych to e39 większy komfort itd najlepiej w gazie a osobiście brałbym accorda 1.8vtec bezawaryjny i dośc tani w eksploatacji
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

22 Kwi 2011, 18:07

A no faktycznie zapomniałem o Hondzie:)
Go Faster
Początkujący
 
Posty: 188
Miejscowość: mazury
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy na pewno stać Cię na diesla?
    Myślisz, że spalanie to jedyne koszta eksploatacji? A co z osprzętem silnika, wyeksploatowaniem samochodu i eksploatacją miejską. Diesel nagrzewa się po 10-15km w mieście. Wtedy ropniak pali 2x więcej jak nie więcej, W dodatku ...