Silnik v6 a instalacja LPG

24 Kwi 2020, 12:08

Witam,
Planuję kupić auto z silnikiem 3.1 v6 rok 91, ale niestety ma założoną instalację gazową STAG od 3 lat.
Moje pytanie czy praca na LPG zmienia kulturę/dźwięku silnika?
Druga kwestia to jak v6 przyjmuje LPG... Czy nie zajedzie tego silnika? (nie pytam o opinie czy to profanacja itd. tylko czysto od strony technicznej, czy jest to szybka egzekucja silnika)?
Blazkowicz
Początkujący
 
Posty: 55

24 Kwi 2020, 12:17

Wszystko zależy od budowy silnika, układu wtryskowego, jeżeli dobierzesz odpowiednią instalacje i odpowiednio bedziesz z niej korzystał to żywotność jest nie mniejsza niż na benzynie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

24 Kwi 2020, 13:34

Montowana i regulowana była na pewno profesjonalnie, bo gość sam restaurował auto i jeździł nim kilkanaście lat.
A czy praca na LPG może mieć wpływ na dźwięk silnika? Czy za to tylko odpowiedzialny jest układ wydechowy? Zależy mi na dźwięku oldschoolowego 6 garowego silnika.
Auto jest 500km ode mnie więc niestety jechać posłuchać sobie silnika to drogo i długo by wyszło
Blazkowicz
Początkujący
 
Posty: 55

24 Kwi 2020, 13:59

Nie ma wpływu na dźwięk silnika, jedynie można się dosłuchać cykotania wtryskiwaczy LPG
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

27 Kwi 2020, 21:21

Niech Ci gość nagra filmik i wyśle albo wrzuci na YT. Coś tam na pewno usłyszysz. Co do samego dźwięku to naprawdę trzeba się dobrze wsłuchać żeby te wtryskiwacze usłyszeć. Ja mam instalacje BRC już z 6 lat w jednym aucie i silnik pracuje normalnie po takim czasie. Nic mu instalacja nie zaszkodzi, pod warunkiem że się o nią dba.
lotek33
Aktywny
 
Posty: 283
Zdjęcia: 3
Auto: vw golf 3
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG

28 Kwi 2020, 19:10

Dobrze też mieć na uwadze czy będziesz miał gdzie ją serwisować. Ja np sprzedałem auto z instalacją BRC ale tak na prawdę po całej Polsce są porozrzucane autoryzowane serwisy i klient nie miał problemu z jej dalszym serwisowaniem. Ogólnie sama instalacja nie powinna stanowić egzekucji na aucie.
Bonzo12
Początkujący
 
Posty: 108
Prawo jazdy: 08 06 1990
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi A4 B7
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak wybrać akumulator dla samochodu?
    Nic nie trwa wiecznie, zwłaszcza żywot akumulatora samochodowego. Jego zużywanie się w wyniku eksploatacji to naturalny proces. Przychodzi moment, kiedy trzeba dokonać wyboru i wymienić bezużyteczny akumulator na nowy. Na ...