Skoda Octavia 1 - usuwanie nieprzyjemnego zapachu

11 Wrz 2017, 15:06

Potrzebuję porady w sprawie usuwania nieprzyjemnego zapachu z auta. Wylało się Whisky z Colą. Wylało się dokładnie na tą "powierzchnię" która znajduje się pod dywanikiem w aucie. Zostawia nie przyjemny zapach. Próbowałem zwykłym płynem z wodą to zmyć, pozbyć się, lecz to nie był chyba najlepszy pomysł ponieważ zapach jest tak samo mocny, ale zmienił się z zapachu Whisky na taki dziwny, nieprzyjemny. Myślałem by pozbyć się tego Vanishem do dywanów i zapachu sodą oczyszczoną, ale do końca nie jestem pewny. Miał ktoś podobny problem? Jak temu zaradził i czy macie jakieś sposoby na pozbycie się tego zapachu?
MonkeySnk
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Skoda Octavia 1
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2009

11 Wrz 2017, 17:20

Tak prosto tego nie zmyjesz musisz to kilka razy przeprać ale do tego potrzebna jest maszyna do prania lub odkurzacz który odciągnie na mokro. To co upierzesz trzeba odciągnąć i tak dwa trzy razy z kliku minutowymi odstępami na końcu dobrze samą wodą przepłukać to miejsce żeby pozbyć się z dywanika resztek płynu do prania. Po tym zabiegu powinno być ok.

Vanisch do dywanów powinien dać radę.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

13 Wrz 2017, 08:42

Usunięcie nieprzyjemnego zapachu może trochę potrwać. Ja miałem podobny problem, od razu zasypałam tamto miejsce sodą oczyszczoną, a później z dwa czy trzy razy myłem proszkiem do prania. Dodatkowo wietrzyłem samochód, aby szybciej pozbyć się zapachu.
olekfryc
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: volvo s60

13 Wrz 2017, 18:03

Na razie auto zostało wyczyszczone Vanishem to dywanów i tapicerek (wpłynie) oraz posypane sodą oczyszczoną. Jutro będą pierwsze efekty. Czy zapach zniknie czy nie. Soda oczyszczona poleży do soboty, a potem zostanie odkurzona. Jutro napiszę, czy zapach zniknął czy nie.
MonkeySnk
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Skoda Octavia 1
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2009

14 Wrz 2017, 12:23

Jak nie za pierwszym to za drugim razem po takiej operacji powinien zniknąć całkowicie.
Czekamy na info :)
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

16 Wrz 2017, 02:29

Zapach zniknął prawie całkowicie. Zostało mi tylko odkurzyć sodę oczyszczoną i w tedy się okaże, czy zadziałało czy nie.
MonkeySnk
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Skoda Octavia 1
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2009

16 Wrz 2017, 15:02

mam podobny problem tylko wylał się jin z toniciem :mrgreen: hehe
neo1977