Słabo pali na ciepłym silniku - Toyota Corolla 2.0 diesel 2002r

04 Lis 2023, 21:31

Witam, mam problem z odpalaniem toyoty corolla 2.0 diesel z 2002r. Od 3 tygodni słabo pali a w zasadzie łapie przeważnie na ostatnim tchu, z nocy na zimnym silniku odpala normalnie jednak później jak np gdzieś podjadę to już jest bardzo słabo z odpalaniem, i od kilku dni wyskakuje mi raz na jakiś czas "check" i wtedy w ogóle nie odpala dopiero z którymś razem, i kolejna sytuacja z dzisiaj przejechałem około 8km dojeżdżałem do mety i nagle wyskoczył "check" samochód stracił totalnie moc że na pełnym gazie się turlał po czym go zgasiłem i tak samo nie chciał odpalić dopiero za którymś razem. Byłem u mechanika stwierdził na poczatku jakieś tam tulejki rozrusznika jednak to nie było to (wymienił i tulejki i szczotki). Teraz niby na komputerze pokazuje coś typu "uszkodzenie przewodu paliwowego" i chce czyścić przewody jednak sam nie wiem może jakieś pomysły? Dodam jeszcze że na zimnym silniku jak do tej pory pali od strzała na zimnym a na ciepłym już jest loteria i więcej razy nie pali albo łapie na ostatnim tchu. Proszę o jakieś podpowiedzi bo nie chce prowadząc od mechanika do mechanika
EnTii
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Toyota corolla
Silnik: 2.0 dd
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

05 Lis 2023, 19:18

Ja bym zaczął od sprawdzenia zaworu SCV na pompie. Najlepiej jednak sprawdzić konkretne błędy i od nich zacząć diagnostykę.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

28 Lis 2023, 16:25

Teraz auto już praktycznie nie jeździ z nocy dalej odpala ale jak gdzieś podjadę(wejdę na niskie obroty np parkowanie) od razu gaśnie i już nie odpali nie mam już bladego pojęcia , zawor ten co wyżej wymieniony,filtr paliwa zmieniony, przewody czyszczone, pod komputerem nie wykazuje żadnych błędów,
EnTii
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Toyota corolla
Silnik: 2.0 dd
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

04 Gru 2023, 19:11

nastawnik pompy wtryskowej sprawdzić...ewentualnie wtryskiwacze..
ale zaczął bym od sprawdzenia kompresji
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

07 Lut 2024, 10:52

A jak już odpali to trzyma obroty, czy skaczą?
KacperT4
Początkujący
 
Posty: 73