Spalanie Opel Insignia 2.0T 4x4 benzyna (220km)

12 Gru 2016, 11:08

Witam,
Zakupiłem samochód Opel Insignia z 2.0 benzyna na turbo (a20NHT).
Problem pojawił się w momencie, kiedy spalanie diametralnie zaczęło wzrastać.
Z początku komputer pokazywał średnio na 300km przejechanych wyłącznie w mieście od 13-16 l/100km w zależności oczywiście od dynamiki jazdy. Po około miesiącu spalanie zaczęło rosnąć po 3 miesiącach aktualnie udało mi się osiągnąć na komputerze 22,8 l/100km. Na dystrybutorze natomiast wychodzi kolo 25l. (krytycznie sięgało 26 na komputerze wtedy nie sprawdzałem dystrybutorem). Natomiast o magicznym guziczku sport aż strach pomyśleć.
Żaden ze znanych mi oraz polecanych mechaników oraz elektromechaników nie ma pojęcia co się dzieje i w ten sposób przeszedłem przez takie naprawy:
-wymiana czujnika położenia wałka
-wymiana czujnika zmiennej fazy rozrządu
-pełna regeneracja turbo
Po powyższych naprawach jednak nie zmieniło się nic. Męska decyzja jade do ASO w serwisie wgranie nowego softa tutaj poprawa na falowaniu silnika i płynniejsza zmiana biegów (wcześniej sprzęgło 0-1 brało) nie wiem czy to ma wogóle związek ze sobą no ale poprawa. Spalanie jednak po 800km przejechanych bagatella 0.4 l mniejsze. Wg. ASO on nie powinien tyle palić max 16-17 ale na pytanie co sie w takim razie dzieje uzyskałem odpowiedź, że trzeba by sprawdzić. Wnioskuje, iż skoro w 2 godziny diagnostyki nic nie znaleźli poszli by tropem wymieniajmy aż się naprawi.

System jazdy:
Przerobiłem już chyba wszystkie możliwe opcje... aktualnie zbić do tych 22.8 udało mi się przy jeździe raczej powolnej i mozolnej jeśli chodzi o przyspieszanie natomiast zmiana biegu przy 2 tyś

Ciekawostki:
-spalanie w trasie 8-9l/100km bez specjalnego oszczędzania
-spalanie po 200 km żyłowania do 5-6k obrotów wzrasta maksymalnie 2 litry

Sprawdzone zostało:
-przepływ na wtryskach.
-mieszanka w wydechu.
-obie sądy.
-komputer czyściutki jak sumienie niemowlaka.

Proszę o poradę, nakierowanie. Miało może któryś z was podobny problem ?
Zdaje sobie sprawę, że to auto nie będzie palić 10/100 ale faktyczne dystrybutorowe 25 trochę przeraża można by zażartować, że jak tak dalej pójdzie to dogonię normę spalania wojskowego stara(31/100l) hehe

Opel insignia 2.0 turbo 220hp 4x4 benzyna przebieg 110 000km.
Insoomniak
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 11 09 2008
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel insignia
Silnik: 2.0 turbo 4x4
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

13 Gru 2016, 17:55

Na jakich odcinkach użytkujesz auto w mieście?
Czy samochód stoi pod chmurka czy w garażu z dodatnią temperaturą?

Przy spalaniu w lato w mieście średnio 15-17 litrów na setkę w zimie (poniżej zera) można spokojnie osiągnąć 22-25 litrów na setkę :) Z własnego doświadczenia to wiem. Oczywiście mówimy tu mniej więcej o pokonywaniu tych samych odcinków.

Masz może webasto?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

14 Gru 2016, 11:01

Webasto nie mam. Auto garazowane. Roznica miedzy dodatnimi po 20 stopni a zima przy minusie maks 1litr. W miescie odvinki rozne srednio kolo 6km sie wacha. W trasie jak jade kolo 200km. Cykl mieszany na 5k km wychodzi mi zgodnie z notatkami 20.4l
Insoomniak
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 11 09 2008
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel insignia
Silnik: 2.0 turbo 4x4
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

14 Gru 2016, 11:44

Jest zima więc musi być zimno. Moim zdaniem normalny objaw. Podczas krótkich odcinków po mieście silnik pali jak smok a do tego pewnie webasto jest jako system dogrzewania wnętrza po uruchomieniu silnika (duże auto w kombi) które ciągnie też pewnie z litr podczas każdego uruchomienia zimnego auta. Takie są dzisiejsze koszty eksploatowania nowoczesnego luksusowego auta z dynamicznym uturbionym silnikiem. Mam to samo niestety w alfiątku które połyka zimą w mieście do 14 a na trasie potrafi zejść do 7.
diddy79
Zaawansowany
 
Posty: 524
Prawo jazdy: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Talisman
Silnik: 1,6 dCi 160 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2018

17 Gru 2016, 12:51

Vectra z silnikiem 2.0 T o ile pamiętam w cyklu miejskim spalała coś pod 13 l.Tutaj napęd na 4 koła,auto cięższe,poza tym zima,czyli dołóżmy te 5 l.Silnik Wectry miał regulowane zawory,od tego zacznij.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Testy wodorowej Toyoty Mirai w Chinach
    Toyota rozpocznie testy wodorowego sedana Mirai w Chinach. Firma sprawdzi możliwości adaptacji tej technologii w Państwie Środka. Jednocześnie japońska firma zadeklarowała, że wybuduje stację tankowania wodoru w swoim chińskim ...