Spanie w aucie osobowym - kilka pytań

19 Mar 2012, 21:31

Widze ze ciekawy watek zrobil sie w tym temacie ;)

Pisalem wczesniej o tym jak spalem w audi 80 podczas pobytu na Mazurach. Obecnie mam Volo V40 a wiec o wiele wygodniejszy samochod jezeli idzie o spanie w aucie. W tym aucie bylem juz z zona zwiedzac dolnoslaskie, podlaskie i podkarpackie. Przestrzen do spania tworze kladac tylna kanape a nastepnie oprozniajac bagaznik. Rzeczy z bagaznika zostawiam na przednich fotelach. Moze jest to czasochlonne bo przygotowanie samochodu do nocy trwa dobre 15 minut, ale uzyskiwalem przez to duza przestrzen tak ze mozna bylo spokojnie wyprostowac nogi (mam 170 cm wzrostu). Nastepnie pompowalem dwa pojedyncze materace i kladlem je tak aby glowe miec tuz za przednimi fotelami, a nogi w bagazniku. Oczywiscie cieple spiwory to podstawa.

Wczesniej kombinowalem ze spaniem na karimatach ale zawsze bolaly mnie kosci, dmuchany materac to chyba najlepsze rozwiazanie, bo wysypialismy sie jak w domu :) Tak spalismy rok temu na przelomie marca i kwietnia. Zdarzyla sie wowczas jedna noc z przymrozkami ale wowczas odpalilem silnik na pewien czas i zagrzalem samochod do temperatury pokojowej po czym dalej mozna bylo spac. Najbezpieczniej moim zdaniem jest na znanych stacjach paliw takich jak Orlen, BP, Shell. Nigdy nie mialem problemu z przypadkowymi ludzmi. Raz natomiast w Leżajsku na podkarpaciu mialem maly problem bo o 4.00 rano na stacji typu no name przyjechal bus pelny robotnikow ukrainskich. Zaparkowali obok nas, bylo ich z 10, jeden z nich nawet bujnal samochodem, ale oczekiwalem... i na szczescie na tym sie skonczylo, po pol godzinie odjechali

Ja osobiscie aby odciac sie od przypadkowych zagladajacych zakupilem maty przeciwsloneczne - przewaznie srebrne, po czym powycinalem do kazdego okna boznczego, szyby przedniej i tylnej idealnie dopasowane ksztalty. Takze woze je w bagazniku a na noc w przeciagu kilku minut montuje, strona srebrna jest do zewnatrz. W tn sposob mozna sie calkowicie odciac od tego co dzieje sie na zewnatrz.

Osobiscie uwazam ze takie spanie w aucie to doskonala przygoda i wspomnienia, poza tym jest to bardzo oszczene jak sie podruzuje w 2 osoby. Tak naprawde ciezko jest zarezerwowac sobie nocleg jezeli wyrusza sie w dany region, poniewaz nigdy nie wiadomo ile danego dnia uda nam sie zwiedzic oraz jak daleko przejechac. W dodatku ceny noclegow nie naleza do niskich. Jezeli idzie o zachowanie higieny to kapalismy sie na stacjach cpn - w toaletach z umywalkami ;) bez problemu mozna umyc glowe czy nogi, a reszte zalatwiaja specjalnie nawilzone chusteczki higieniczne.

W tym roku na pewno znowu wybierzemy sie w jakis region Polski lub za granice :)
yarek shalom
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Świdnik

22 Mar 2012, 08:50

Generalnie nikt nikomu raczej nie zabroni spania w samochodzie. Może jedynie zabronić to regulamin zarządcy danego terenu, ale po co? Tak jak ktoś tu pisał, jak spać to chyba najlepiej na stacji benzynowej.
autolokos
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 01 01 2001

23 Mar 2012, 21:26

muszę przyznać że mnie zainspirowaliście:) W przyszłą sobotę rano wyjeżdżam z mojego Karolina do Długopola Zdroju (kotlina Kłodzka) ponad 560km :) http://maps.google.pl/maps?q=from:+Karolin,+to:+D%C5%82ugopole-Zdr%C3%B3j&saddr=Karolin,&daddr=D%C5%82ugopole-Zdr%C3%B3j&hl=pl&ie=UTF8&ll=50.798991,19.731445&spn=4.062267,9.876709&sll=51.338835,17.075345&sspn=4.015315,9.876709&geocode=Fby6DwMdVXpVASlLM_W1cV0iRzHCd-mo3FhS-Q%3BFViw_gIdBcr9AClv2ZmZxQUORzFmJ-JLTZ4uZw&t=h&z=7 Jeszcze jak byłem szczeniak to ojciec jechał kawałek tej trasy autostradą A4 i nie płacił.. da się jakoś obecnie nią przejechać nie płacąc?
nie rozumiałem miłości do samochodów... póki nie kupiłem Audi
Mietek851
Początkujący
 
Posty: 80
Miejscowość: Lublin
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Audi A4 B5
Silnik: 1.9 TDI 110KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

24 Mar 2012, 19:54

Jeżeli idzie o A4 to płatny jest tylko odcinek między Krakowem, a Katowicami. Reszta odcinków jest bezpłatna dla osobówek.
maciek978
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 01 01 1995
Auto: Golf 4

25 Mar 2012, 10:09

a to od tak dawna jest a4? zbudowana?
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

25 Mar 2012, 13:58

już wiem dlaczego jesteś sławny na tym forum:D
nie rozumiałem miłości do samochodów... póki nie kupiłem Audi
Mietek851
Początkujący
 
Posty: 80
Miejscowość: Lublin
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Audi A4 B5
Silnik: 1.9 TDI 110KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Podróż Volkswagenem, którego jeszcze nie ma
    Fabryka Volkswagena w Wolfsburgu, dział rozwoju technicznego, hala 70 – wjeżdża Golf. W hali nie ma okien, a mimo to samochód porusza się po oświetlonych słońcem ulicach. Tylko że tutaj nic nie jest prawdziwe, ...
    BMW Concept serii 1 tii 2007
    Studium stylistyczne skupione wyłącznie na wyścigach motorowych. Samochód zbudowany w oparciu o BMW serii 1 Coupé wpisuje się w tradycję tworzenia kompaktowych, lekkich i sportowych aut coupé produkcji ...

04 Kwi 2012, 14:31

Na pewno takie spanie w aucie jest doskonałą przygodą i możliwością sprawdzenia samego siebie. Ale niestety większość z nas przyzwyczajona jest do dużego komfortu i tutaj ciężko byłoby spać na siedzeniu ( rozłożonym) przez kilka dni.
Alkomaty
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 376
Miejscowość: Warszawa

25 Kwi 2012, 22:02

spania w aucie nie reguluje żaden przepis prawny z tego co się orientuję więc nie ma przeciwwskazań, tylko żeby nie spać w aucie w garażu i jeszcze z zapalonym silnikiem bo wtedy to już Ciężki temat z kierowcą może być.
tuxblox
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 17 07 2005
Auto: Audi A8

11 Maj 2012, 11:02

No dokładnie,ani tym bardziej nie zapalać niczego na noc,lampki,radia- bo za kilak godzin akumlator na pewno siadzie,wiec lepiej nie próbować. No i jak pisałem wcześniej: jest to mało komfortowe:)
Alkomaty
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 376
Miejscowość: Warszawa

11 Maj 2012, 16:20

przesadzasz, wszystko zależy od pojemności aku,
webasto przecież na powietrze nie chodzi :mrgreen: nawiewy też,
u mnie przykładowo non stop lata lodówka, czasem dodatkowo webasto (jak jest poniżej 0 bo tak to nie ma konieczności) a z tą niewygodą bym tak nie narzekał wszytko zależy od rozwiązań jakie się stosuje :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

06 Sie 2012, 22:42

z tego co wiem to jest legalne spanie w samochodzie, wiec nie ma co sie martwić :) a żeby było bezpieczniej nie zatrzymuj sie przy lasach, lepiej na jakims parkingu gdzie kierowcy takze wpadna na ten blyskotliwy pomysl! :)
plavde
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 07 05 2010
Auto: Opel astra

23 Sie 2012, 12:52

bez przesady zdarza sie ze od rana do nocy slucham radia w aucie i robie cos i sie palą np światła we wnetrzu i jeszcze mi akumulator nie odmówił posłuszeństwa a ma juz 6 lat
radio ci aku nie wyladuje i mozesz go sluchac do woli, bez przesady, gorzej np świecąca sie lampka
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

19 Wrz 2012, 21:56

piotrauto napisał(a):radio ci aku nie wyladuje i mozesz go sluchac do woli, bez przesady, gorzej np świecąca sie lampka



:lol:
Przepraszam, że trochę odkopię ale nie mogę się powstrzymać bo większych głupot dawno nie czytałem. Daj mnie do mojego zestawu audio ten swój akumulator 65 Ah to zobaczysz czy po 4 godzinnym odsłuchu odpalisz nim auto :mrgreen:
Kolejny raz powtarzam - jak się nie znasz głupot nie pisz.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

20 Wrz 2012, 09:46

daj mi to swoje audio i zobaczymy czy podoła 240 Ah :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

20 Wrz 2012, 12:23

często słucham radia po 12h np jak cos robie w garazu to radio caly czas gra w aucie nawet i ponad 12h i problemów nie ma z odpaleniem
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931