Sprawdzenie samochodu używanego w niezależnym serwisie - pytanie

29 Cze 2020, 18:16

Cześć,

mam nadzieję, że dobry dział.

Przy zakupie używanego samochodu, chciałbym go sprawdzić w niezależnym serwisie.

1. Kupno używanego w salonie producenta; czy można wziąć taki samochód do niezależnego warsztatu?
No komis używanych przy salonie niby sprawdza ale ja im nie wierzę :). Chciałbym zabrać taki oglądany samochód do swojego warsztatu, zgodzą się?
Kto prowadzi wtedy ten samochód, kto odpowiada za ewentualne szkody typu stłuczka (pech czasem się zdarza)?

2. sytuacja jw. ale z prywaciarzem, tu chyba łatwiej się dogadać, ale wątpliwości jak w pkt. 1

Pozdrawiam,
ecr2048
Nowicjusz
 
Posty: 5

30 Cze 2020, 10:03

ecr2048 napisał(a):Chciałbym zabrać taki oglądany samochód do swojego warsztatu, zgodzą się?
Jeżeli warsztat swój masz niedaleko, a stan samochodu zgadza się ze stanem faktyczny który podaje sprzedający to nie powinno być problemu. Najlepiej żeby prowadził obecny właściciel ale w komisie powinni mieć ubezpieczenia samochodów więc wtedy nie ma większego znaczenia kto prowadzi. na takim zewnętrznym przeglądzie musi być jednak przedstawiciel komisu).
ecr2048 napisał(a):2. sytuacja jw. ale z prywaciarzem, tu chyba łatwiej się dogadać, ale wątpliwości jak w pkt. 1
Jak nie ma nic do ukrycia to jak najbardziej zgodzi się na taki przegląd.

Ja kiedyś sprzedawałem auto i kupujący chciał sprawdzić w warsztacie który wybrał. Zgodziłem się, wyszła jedna rzecz o której nie wiedziałem opuściłem cenę o tyle ile zamierzałem i decyzję pozostawiłem kupującemu. Zgodził się bez problemu.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9785
Zdjęcia: 34

30 Cze 2020, 17:21

OK, dzięki za informację.

Pozdrawiam
ecr2048
Nowicjusz
 
Posty: 5