[Sonata] Sprawdzenie wtryskiwaczy

10 Wrz 2015, 07:57

Powitać forumowiczów!
Od pewnego czasu mam problem w postaci dużego zadymienia z wydechu, mniejszej mocy oraz czasami autko zastanawia się przy porannym rozruchu silnika. Znajomy polecił mi wymianę świec żarowych co też uczyniłem, ale bez jakiejkolwiek zmiany. Dużo czytałem o tym, że podobne objawy występują w przypadku uszkodzonej turbosprężarki lub wtryskiwaczy. Turbo raczej nie szwankuje ponieważ słychać jak pracuje bez żadnych gwizdów itp. Natomiast wtryskiwacze są takim podzespołem silnika, których nie da się organoleptycznie sprawdzić bez ich demontażu i testów. W związku z tym że autem jeżdżę raptem dwa razy w tygodniu, chciałbym wysłać na sprawdzenie wtryskiwaczy do jakiejś firmy. Tylko teraz tak: Ile naliczają sobie takie firmy za samo sprawdzenie? Co jeśli się okaże że któryś jest obowiązkowo do regeneracji?
Korax
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Hyundai Getz
Silnik: 1.5 CRDi
Paliwo: Diesel

15 Wrz 2015, 19:04

Bardzo skuteczne czyszczenie jest na maszynach boscha, czyli czyszczenie termiczno chemiczne. Najlepiej wysłać do Stalowej Woli do bosch Pawlik robią to bardzo skutecznie. tu masz cały opis procedur [link niedostępny] Można wlewać coś do baku do paliwa, ale efekty są znikome, żeby nie powiedzieć mierne.
mleczko
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Opel Zafira C
Silnik: 2.0 CDTi 165 KM
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Opel Mokka SUV-a na miarę potrzeb europejskich kierowców
    Inżynierowie Opla zakończyli właśnie ostatni etap jazd testowych nowego modelu SUV-a Mokka. Testy przeprowadzono w Niemczech przed rozpoczęciem sprzedaży nowego modelu, która jest planowana na koniec tego roku. Podczas ...