Sprowadzanie auta - pytanko

20 Sty 2008, 15:39

Witam, mam zamiar w maju sproawdzić starą honde '95, jakie dokumenty musze dostać w niemczech i co tam musze zalatwic zeby przyjechać nią bez problemu na kołach do Polski a następnie ją tutaj zarejestrować.
pzdr i dzięki za odp
wa51ol
Nowicjusz
 
Posty: 2

29 Sty 2008, 01:50

jedyna zmiana jaka obowiazuje po 25 grudnia 2007 r to obowiazek przedstawiania do rejestracji zagranicznego dowodu rejestracyjnego.
reszta dokumentow pozostaje bez zmian: umowa zakupu, odprawa celna (akcyza), zaswiadczenie z urzedu skarbowego, rozszerzone badanie techniczne, dowod wplaty na rachunek funduszu ochrony srodowiska. dokumenty w jezyku obcym musza byc tlumaczone na jezyk polski. niektore wydzialy komunikacji zycza sobie jeszcze inne dokumenty, dlatego przed rozpoczeciem rejestracji upewnij sie czy nie wymagaja czegos jeszcze. to chyba wszystko.
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1894
Miejscowość: Jawor
Auto: Nie mam
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  3 miliony silników EA211
  19 czerwca 2020 w fabryce Mladá Boleslav został wyprodukowany trzymilionowy silnik EA211 dla samochodów ŠKODA i innych marek z Grupy Volkswagen. Pierwszy egzemplarz zjechał z linii produkcyjnej w 2012 ...
  Master Truck 2009 / relacja
  Już po raz piąty w Opolu odbył się Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowych Master Truck. Zlot Master Truck, czyli święto podrasowanych ciężarówek, to impreza znana w całej Europie. Rokrocznie pojawiają ...

 •  
  • Warto przeczytać