Sprowadzanie auta z Austrii

17 Wrz 2019, 11:08

Witam
Audi A4 b7 1.8T
przeglądam auta z autoscout i wiele ofert pochodzi z Austrii.
1.Czy jako osoba nie zajmująca się handlem sprowadzonymi autami dam radę sobie dla siebie sprowadzić?
2.Czy można ufać ogłoszeniom i jechać " na dziko" wierząc, że auto jest sprawnez zgodne z opisem i będzie opłacało się jechać? jak to wygląda statystycznie?
3.Czy procedury różnią sie czymś w porównaniu z autami z Niemiec.
Słyszałem, że auta z Austrii mają większą opłatę akcyzową ?
4. Ciężko trafić o dobre auto w Austrii czy też nawet Niemczech? Przeglądałem wiele ofert w PL i auta bezwypadkowe były malowane w całości łącznie z wnękami i słupkami ? Skąd takie zabiegi lakiernicze? Korozja?
5. Jak to jest z wyrejestrowaniem auta, właściciel może/musi to zrobić? W artykułach jest wzmianka o tym, że po zakupie będę musiał po zakupie jechać do wydziału komunikacji i wyrejestrować auto.
rohace
Nowicjusz
 
Posty: 24
Prawo jazdy: 14 08 1993
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: Audi A4 B5 Avant
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

17 Wrz 2019, 11:55

Z samochodami to trochę loteria i jechać tak daleko często nie opłaca się lepiej jak byś komuś zlecił takie oględziny. Wyjdzie taniej a tak możesz stracić sporo kasy na sam przejazd.

Sprowadzić samemu można jednak jak się tego nie robiło wcześniej to lepszym rozwiązaniem jest dogadać się z jakąś firmą która ściąga auta z tamtych okolic.

jednak jak byś chciał sam to tu masz trochę info na ten temat sprowadzanie-auta-z-austrii-vt37483.htm
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

17 Wrz 2019, 18:41

laikowi nie polecam ...to już troche wiekowy samochód i nic idealnego nie kupisz nawet czy to w niemczech czy austrii ...a jak jest coś bardzo dobrego i ładnego to słono zapłacisz.
Opłaty będą takie same jak niemiec, wloch, francji itp

Ostatnio nawet miałem 3-4 egzemplarze i to w S-Line i ten towar się sprzedaje w 5 minut na FB :mrgreen: ogólnie na rynku większy popyt na to niż podaż :mrgreen:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie