Sprowadzenie i rejestracja samochodu z Kanady

Sprowadzenie i rejestracja samochodu z Kanady

22 Mar 2012, 21:17

Witam, na wstępie przepraszam jeśli w ogromie informacji na forum nie doszukałem się odpowiedniego tematu lub działu. Było kilka zbliżonych ale żaden nie udzielił mi potrzebnych informacji.

Jestem obywatelem Kanady od ponad 20 lat, podjąłem decyzję o powrocie na stałe do Polski, a także o zabraniu ze sobą swojego samochodu. To Ford Edge z 2008 roku. Wiem że idzie za tym dużo formalności, i (za wyjątkiem kontenera, czyli fizycznego sprowadzenia) nie wiem jak mam się do tego zabrać. Czy mógłby ktoś podzielić się ze mną krok po kroku informacjami co i jak powinienem zrobić sprowadzając samochód z Ameryki? OC, przegląd(czerwone tylne kierunkowskazy), rejestracja, cła, tłumacze przysięgli, cła itp.

Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam :)
FordEdge
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Ford Edge

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Hyundai Santa Fe Nowej Generacji w testach Euro NCAP Hyundai Santa Fe Nowej Generacji w testach Euro NCAP
    Hyundai Santa Fe Nowej Generacji został uznany za najbardziej bezpieczny samochód w swoim segmencie, w ocenie Euro NCAP w 2012 roku. Wyniki we wszystkich kategoriach testowych okazały się najlepsze w klasie, co czyni ...
    BMW Concept Z4 Coupé 2005 BMW Concept Z4 Coupé 2005
    BMW Concept Z4 Coupé zostało stworzone z myślą o kierowcach ze sportowym "zacięciem", którzy cenią wysokie osiągi, dlatego samochód zapewnia podróżującym uczucie przebywania tuż nad nawierzchnią, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50
      MINI Clubman Bond Street, tył