Sprzedaż auta - zabezpieczenie przed brakiem przerejestrowania

02 Lis 2023, 12:17

Czy jest jakiś praktyczny sposób na zabezpieczenie się przed nieuczciwym nabywcą który nie przerejestruje kupionego auta aby wykorzystać je do popełniania wykroczeń drogowych?

https://interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2023-08-16/dostala-26-mandatow-z-zagranicy-auto-dawno-sprzedala/
kermu
Nowicjusz
 
Posty: 5

02 Lis 2023, 12:33

Masz umowę, fakturę z dnia sprzedaży samochodu i wykroczenia po tym terminie nie są już Twoje. Jeżeli coś do Ciebie przyjdzie po terminie sprzedaży auta to składasz wniosek do wydziału komunikacji i to oni już ustalają aktualnego kierowcę który powinien zapłacić za wykroczenia.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9758
Zdjęcia: 34

02 Lis 2023, 13:49

Najlepiej to od ręki zgłosić fakt sprzedaży w WK i po problemie....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

02 Lis 2023, 19:35

Migi60 napisał(a):Najlepiej to od ręki zgłosić fakt sprzedaży w WK i po problemie....
Mam wątpliwości .......... Się kwiatki zdarzają w cepiku :mrgreen: Miałem z córką współwłasność . Darowała swoją część , zgłosiłem do WK i..... cepik wypluł

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Czyli co :mrgreen: Program ułomny ? Zbyty to kto właściciel :shock: Na moje to powinna być adnotacja że został wykreślony wpółwłaściciel .......ot tak prosta i rzetelna informacja dla wszystkich w przypadku sprzedaży auta .Aluzja - siedzi tam taki świstak i zawija sreberka :happy:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4723
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna