Sprzedaż samochodu po zmarłej osobie

06 Sty 2011, 14:04

Witam

Zmarł jedyny właściciel pojazdu i zaraz kończy się OC. W jaki sposób można ten samochód sprzedać lub ewentualnie przedłużyć polisę i dalej jeździć? Ile czasu trwa wyrejestrowanie/przerejestrowanie, wpowiedzenie umowy OC? Zależy mi na czasie
goldnescafe
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: gdańsk

06 Sty 2011, 14:16

goldnescafe napisał(a): W jaki sposób można ten samochód sprzedać

Jedynie jezeli uzyskasz sadowy wyrok wskazujący nowego własciciela...
goldnescafe napisał(a):lub ewentualnie przedłużyć polisę i dalej jeździć?

W dalszym ciagu placisz skladkę OC na osobę ktora widnieje w DR samochodu...
goldnescafe napisał(a):Ile czasu trwa wyrejestrowanie/przerejestrowanie,

To zalezy jak szybko będzie sprawa załatwiona w sadzie i będziesz miał wyrok ktory wskaze nowego właściciela.Samo przerejestrowanie to kwestia ok.20 dni...
goldnescafe napisał(a): wpowiedzenie umowy OC?

Wypowiedzenie umowy musisz złozyć przynajmniej na 1 dzień przed końcem jej obowiązywania...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6173
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

06 Sty 2011, 15:22

Migi60 napisał(a):Jedynie jezeli uzyskasz sadowy wyrok wskazujący nowego własciciela...


Jeżeli nie ma żadnych sporów co do tego kto dziedziczy to można iść do notariusza i spisać akt poświadczenia dziedziczenia, który może zastępować postanowienie sądu o stwierdzeniu nabycia spadku. Będzie sporo szybciej. Koszt- jeżeli się nie zmieniło to było to bodajże 150 złotych.
eaxene
Aktywny
 
Posty: 485
Miejscowość: Toruń

06 Sty 2011, 15:22

Ok, thx za odp. mam jeszczę kilka pytań

Kto może rozwiazać umowę z ubezpieczycielem? Jeśli nowy właściciel to nie zdążę go przerejestrować lub wyrejestrować (też ok. 20dni?).
Jakie są koszty odsetek z niezapłacenia OC w terminie(PZU} ?

Kto może przedłużyć polisę? Czy nie będąc właścicielem mogę przedłużyć polisę po zmarłym potem przerestrować na siebie samochód? Czy poniosę jakieś konsekwencje w przypadku stłuczki lub wypadku?
goldnescafe
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: gdańsk
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne