StiloSprzęgło nie odbija

15 Paź 2007, 21:40

Wiedziałem że coś nie tak jest z tym sprzęgłem...Witam was serdecznie
Problemów ze stilem Vol. 2 . Mianowicie coś mi sprzęgło nie odbija jak wciskam.Dopiero jak kilka razy go odpale ponownie ( a raczej żona bo ona nim jeździ) i pokopie w sprzeglo to odbija.Uniemożliwia to wyjechanie z podwórka <lol2>A i pojawił sie dziwny dźwięk [ nie aż taki głosny ale kojarzy mi sie on z jazdą do tyłu w 126p ]
jacum
Nowicjusz
 
Posty: 5
  • 15 Paź 2007, 23:18

    Może być uszkodzony docisk sprzęgła.
    andrzej_124
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1704

    16 Paź 2007, 00:50

    Na początku sprawdził bym linkę a jeśli to nie ona to musi być docisk.

    Mi w golfie również zaczęło tak strasznie piszczeć, jęczeć, że nie szło wyrobić :) I też tak musiałem podeptać w pedał, żeby przestało, aż pewnego razu tym deptaniem przepaliłem pancerzyk od linki i wyszła bokiem... po wymianie wszystko jak ręką odjął :)
    adik1989
    Nowicjusz
     
    Posty: 10

    16 Paź 2007, 21:15

    sprzęgło już odbija ale nie wysprzęgla ,po wbiciu biegu słychać odgłosy jakby bieg został wbity bez sprzęgła
    jacum
    Nowicjusz
     
    Posty: 5

    17 Paź 2007, 18:42

    Znalazłem przyczynę ! Trzeba odpowietrzyć sprzęgło ! Da sie to zrobic domowymi sposobami ;D ?
    jacum
    Nowicjusz
     
    Posty: 5

    17 Paź 2007, 23:04

    Kurcze nie pamietam,czy tam jest hydrauliczne sprzęgło.Ale jak to jest Fiat,to całkiem mozliwe.Jak to zawsze mówię - człowiek uczy się całe zycie.Trza było od razu napisac,że masz tam hydrauliczne sprzęgło i sprawa już dawno byłaby jasna :) .Odpowietrzanie sprzęgła robi się tak samo jak odpowietrzanie hamulców.Czyli musisz sprawdzić,czy w zbiorniczku jest płyn hamulcowy,na odpowietrznik cylindra wyłaczania zakładasz wężyk,zanurzasz go w np. słoiczku wypełnionym do niecałej połowy płynem,tak żeby wężyk był zanużony w tym płynie,Następnie odkręcasz lekko odpowietrznik i wciskasz energicznie sprzęgło.Nastepnie powoli puszczasz sprzęgło i energicznie wciskas.I robisz tak aż z wężyka przestaną lecieć bąbelki powietrza i poleci tylko płyn.Cały czas musisz kontrolować poziom płynu w zbiorniczku.Jak już nie bedzie powietrza,na wciśniętym sprzęgłe zakręcasz odpowietrznik i puszczasz sprzęgło.Pamiętac nalezy,żeby nie zapowietrzyc pompy sprzęgła,czyli poziom płynu w zbiorniczku musi byc powyżej otworu końcówki wlotowej.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000