Stłuczka, a OC co zrobić?

24 Wrz 2010, 16:35

Cześć wszystkim ;)


Ostatnio na parkingu facet cofając wjechał mi w tylni zderzak hakiem i się zastanawiam co zrobić. Mianowicie, czy iść z oświadczeniem do ubezpieczyciela czy z nim walczyć, bo się dogadaliśmy że pokryje koszta, ale one mogą ulec zwiększeniu i się boje, ze będzie się migał. Auto ma 6 lat, serwisowane od nowości w autoryzowanym punkcie...
Odnośnie samej naprawy i tu się boje, bo śladów na pierwszy rzut oka jest właśnie nie widać. Wgięty zderzak, lewa strona w 2/3 puściłą z uchwytów, zderzak odbił tylną lampę w lewo, a prawą w prawo, że trochę pękła (i wypadało by ją wymienić) mechanik jeszcze mi powiedział po oględzinach, że prawdopodobnie będzie również wgięte za zderzakiem
Realne koszta min. 600zł.

A Wy panowie jak widzicie sprawę?



Pozdrawiam :razz:
Ostatnio edytowany przez Maksiur, 25 Wrz 2010, 16:27, edytowano w sumie 1 raz
Maksiur
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Kielcczyzna

24 Wrz 2010, 19:29

Moja rada jest taka - zgłoś to do ubezpieczyciela od sprawcy i naprawiaj to z jego OC. Przyjedzie rzeczoznawca, poogląda, określi szkody, a jak po zdemontowaniu elementow okaże się, że są jeszcze inne szkody, to warsztat wezwie rzeczoznawcę ponownie. Autko będziesz miał naprawione bez żadnego kombinowania.
Ja podjerzewam, że na 600 zł się nie skończy. Samo malowanie jednego zderzaka, to już jest jakieś 300 zł. Może się okazać, że zaczepy zderzaka popękały i trzeba wogóle nowy zderzak. A to już o wiele większe koszta. Do tego wymiana lampy.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

24 Wrz 2010, 23:46

słuszna uwaga.oświadczenie i koniec.(naprawa z oc sprawcy)
ryba1977
ryba1977
Aktywny
 
Posty: 320
Miejscowość: poznań

25 Wrz 2010, 15:01

Dzięki panowie za radę ;) Oświadczenie będzie najrozsądniejszym wyborem...
Pozdrowienia
Maksiur
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Kielcczyzna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Jak działa Toyota Safety Sense?
    Toyota Safety Sense (TSS) to pakiet który składa się z kilku systemów bezpieczeństwa i ma za zadanie zapobiegania kolizjom lub ograniczeniom ich skutków. Opisujemy poniżej systemy które wchodzą ...