Strzelająca tarcza przy hamowaniu - Audi S5

28 Maj 2023, 17:24

Witam!
Mam problem dotyczący strzelania przy hamowaniu w prawym tylnim kole. Problem powstał po około 200km po wymianie tarcz oraz klocków hamulcowych. Poniżej zamieszczam link z nagranym filmikiem na serwisie youtube. Ten sam problem występuję również na starych klockach. Przed zmianą tarcz postanowiłem zasięgnąć rady na forum. Może ktoś również borykał się z takim problemem i udało się mu go rozwiązać albo ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link do serwisu YouTube

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Dawid974707
Obserwowany
 
Posty: 1

29 Maj 2023, 08:18

Jak podniesiesz koło do góry i zakręcisz kołem na luzie nie słychać takiego pykania? Zobacz też jak lekko wciśniesz hamulec tak żeby klocki się ruszyły ale żeby nie zablokowały koła. Widać, że tarcze masz nacinane więc warto by się było tu przyjrzeć całej powierzchni z jednej jak i drugiej strony tarczy ale też i sprawdzić klocki w jakim są stanie.

Na filmiku słychać takie cykliczne stukanie zależne od prędkości.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

29 Maj 2023, 14:03

Wydaje mi się, że słychać jedno cyknięcie na jeden obrót koła, jakby coś się przyczepiło do tarczy i zawadzało o klocek np. od wewnętrznej strony tarczy. Jeśli z zewnątrz nic nie widać, to obejrzałbym tarczę od strony podwozia.
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

29 Maj 2023, 14:06

Brzmi jak koraliki na szprychach w rowerku :ok:

Ja bym zajrzał do tarcz, czy czasem w tych nacięciach coś się nie dostało, ewidentnie stuka jak naciskasz hamulec. skoro na starych klockach jest to samo, to trzeba szukać problemu w tarczy.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nissan zapowiedział powrót marki Datsun
    W marcu 2012 roku Nissan zapowiedział powrót marki Datsun, która będzie firmowała nowoczesne, niezawodne i dostępne produkty dla optymistycznych i rozwojowych klientów na rynkach o dużym potencjale wzrostu. ...