Stuki w przednim kole po wymiane klockow seat toledo

05 Gru 2009, 16:00

witam mam taki problem ostatnio wymienialek klocki hamulcowe przednie w seacie toledo II i zeby zdjac zaciski musialem wykrecic dwie sruby (szpilki) niestety urwaly mi sie gwinty i nie moge teraz tego dokrecic. Wkrecilem tyle ile sie dalo (sruba ciagle sie kreci ) zalozylem wszystko spowrotem i teraz podczas jazdy a szczegolnie przy hamowaniu slychac wyrazne stuki lecz jest to cos w rodzaju stukow takich jak kiedys sie wkladalo papierek lub jakas miekka blaszke w szprychy od roweru zeby bylo szlychac. Nie wiem jak to opisac ale cos takiego to jest. Pojechalem do mechanika sprawdzilismy i mehanik mowi ze wszystko jest ok opcja jest tylko taka ze cos mogl sie dostac pomiedzy klocka i tarcze lub wlasnie te niedokrecone sruby.

Jak myslicie co to moze byc i co mam z tym zrobic ??? da sie jakos wlozyc inne sruby z wiekszym gwintem i na nowo nagwintowac miejsce gdzie sie je wkreca ? ( chyba sie wkreca w zwrotnice lub jarzmo, nie znam sie na tym )
papkin
Początkujący
 
Posty: 129
  • 10 Gru 2009, 23:34

    Nagwintuj, załóż większe śruby i będzie po problemie :wink:
    /F/I/A/T/ CC 900 Seria Look
    jasko90
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16
    Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki

    11 Gru 2009, 19:19

    Naprawę trzeba wykonać jak najszybciej bo te szpilki mogą w każdej chwili wypaść.Jeżeli wypadną to zgubisz klocki przez co podczas hamowania tłoczek wyskoczy z zacisku bo nie bedzie niczym ograniczony jego skok,a Ty utracisz kontrolę nad pojazdem co grozi tragicznymi konsekwencjami.
    chicken19
    Zaawansowany
     
    Posty: 554

    12 Gru 2009, 08:43

    Dokładnie jak piszą koledzy - nagwintować większya dziurę i wkeręcić większe śruby.ewentualnie wymienić cały zacisk.Stuki pochodzą własnie od tego luźnego zacisku i dość szybko te szpilki się wyłamią lub zniszczą gwint i same się wysuną.A wetedy nie chcę być na twoim miejscu w tym samochodzie podczas jazdy....
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    12 Gru 2009, 23:13

    ok dzieki za odpowiedz wlasnie tak sie zastanawialem czy da sie to w ogle nagwintowac ale jesli tak to ok.
    A jeszcze dzisiaj lecialem seacikiem 130km/h dobrze ze hamulce jeszcze dzialaly :P
    papkin
    Początkujący
     
    Posty: 129