Stuki w przednim lewym kole, skręcanie kierownicy

22 Lis 2020, 12:12

Dzień dobry, najpierw przedstawię pacjenta: Astra G classic (t98) hatchback 1.4 twinport 2005r.

Problem polega na tym, że podczas postoju kierownica lekko opada na lewą stronę wraz z lekkim skręceniem kół w lewo.
Podczas jazdy auto ściąga w lewą stronę, ale prawie niezauważalnie - nie jestem tego pewien.
Jak jest sucho to słychać metaliczne huki po wpadnięciu koła w dziurę i po zjechaniu z progu. Nawet też jak się mocno naciśnie maskę na wysokości tego koła to przy na najniższym punkcie amora i sprężyny jest słyszalny huk - nie zawsze. Słychać dobrze jak umyje się dokładnie okolicę koła, temu sądzę, że zależy to wszystko od smarowania tego uszkodzonego elementu.
Jak byłem u mechanika, to stuków akurat nie było tego dnia, a sprawdzał tylko pobieżnie przy okazji zmieniania opon. Wykluczył sprężynę po omacku, ale jakoś bym mu do końca nie ufał.
Kierownica dobrze reaguje na ruchy, nie ma luzów.
Koła mają dobre ciśnienie i są wyrównoważone.

Rok temu zmieniałem łączniki stabilizatorów. jakieś sugestie?
kacperrs
Nowicjusz
 
Posty: 3

23 Lis 2020, 14:02

kacperrs napisał(a):Rok temu zmieniałem łączniki stabilizatorów. jakieś sugestie?
Jak łączniki są jeszcze dobre to mogą być to elementy gumowe stabilizatora. Zobacz czy jak bujasz autem na boki to czy słychać stuki. stabilizatory też mogą nie wytrzymać roku w zależności od tego gdzie i jak się jeździ.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34

23 Lis 2020, 14:36

Rokiko napisał(a): to mogą być to elementy gumowe stabilizatora
Temu przeczy jednak wcześniejszy wpis właściciela pojazdu a mianowicie:
kacperrs napisał(a):Jak jest sucho to słychać metaliczne huki
Ja jak sprawdzałem tujeje stabilizatora to slyszałem głuche odgłosy pukania a nie metaliczne...... :?:
Ps.sprawdz ewentualnie zacisk hamulcowy czy nie ma przypadkiem luzu na prowadnicach lub sworzeń wahacza.... :?: :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

23 Lis 2020, 17:54

Dziwne, bo od kilku dni żaden objaw nie występuje. jeszcze go pobadam.
Jak buja sie na boki to nic nie słychać, słychać tylko jak sie naciska maske na wysokości koła i gdy zgina sie sprężyna, a dzwięk dochodzi z góry mocowania zawieszenia.
kacperrs
Nowicjusz
 
Posty: 3

24 Lis 2020, 15:01

Przysłuchałem sie bardziej, dzwięk przypomina szorowanie metalu o kamien. jakby miedzy metalowymi częścmi było zabrudzenie piaskiem. jest to zgrzyt połączony z trzeszczeniem.
kacperrs
Nowicjusz
 
Posty: 3

20 Sty 2021, 10:00

Cześć

Nie chce zakładać kolejnego podobnego tematu, dlatego odświeżę ten temat. Auto Renault Scenic z 2001r. Gdy skręcam w lewo słychać dziwny pisk przy lewej stronie i troszkę czuć jakby kierownica była troszkę przyblokowana przy skręcaniu. podczas jazdy nie ściąga na lewo. U mechanika auto jakby ozdrowiało i on nic nie znalazł ale jak już go odebrałem to wszystko było tak jak wcześniej.
Dekosz24
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki
    Czy naprawa turbosprężarek zawsze jest opłacalna? Tańsze rozwiązania nie zawsze przynoszą zadowalający efekt, a koszty naprawy często zamiast się zmniejszać, rosną. W silnikach Diesla większość turbosprężarek ma obecnie konstrukcję ...

20 Sty 2021, 18:52

Dekosz24 napisał(a):U mechanika auto jakby ozdrowiało
Widocznie podziałały czary-mary...... :mrgreen: ale jednak nie długo.....
Zrób to tak sam + jeszcze kolega....Pojazd ma stać na glebie/nie podnosić/....Jeden siada za kierownicą i kręci a drugi trzyma w tym czasie palcami sprężynę....Jeżeli będą wyczuwalne drżenia,przeskoki to podejrzewam ze zaciera się górne łożysko amorka.....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

25 Sty 2021, 13:22

u mnie pomogla wymiana piastow. daj znac co bylo nie tak
jmaliniak079
Nowicjusz
 
Posty: 4