Tarcie, piski w przednim lewym kole.

06 Maj 2024, 21:39

Dzień Dobry wszystkim. Od niedawna występuje problem z moim samochodem opel astra H. Po przejechaniu 5 km słychać piski jakby coś się ocierało w kole. Po przejechaniu większej ilości kilometrów czuć smród spalenizny spod przedniego lewego koła. klocki hamulcowe są już do wymiany, jednak z tego co słyszałem gdy się zetrą powinny piszczeć przy hamowaniu a tutaj jest na odwrót. Przy jeździe ponad 5 km słychać te ciche piszczenie które z coraz większą ilością przejechanych kilometrów nasila się. Po zatrzymaniu się na poboczu a następnie kontynuowanie jazdy przez kolejne kilometry nic nie słychać. Potem znów dźwięk się nasila. Przy hamowaniu znika. Czy jest jakaś możliwość że coś zaszło za klocki albo nie odbija zacisk do końca. Ten dźwięk wcześniej pojawiał się i znikał a teraz jest cały czas aż do postoju i schodzenia klocków. Czy może ktoś doradzić co mogę sam zrobić aby upewnić się co może być nie tak. Muszę pokonać w najbliższym czasie około 100 kilometrów i nie wiem czy warto ryzykować.
Adrian223
Nowicjusz
 
Posty: 3
Zdjęcia: 0