SUV czy Crossover na co patrzeć przy wyborze? Jaka marka, silnik itp.

01 Lip 2021, 22:52

franccc napisał(a):Peugeot będzie oszczędny w spalaniu natomiast mazda w spalaniu i serwisie (tzn. serwis nie będzie spektakularnie tani jak w dacii ale psuje się rzadko). 3008 jak i cała reszta aut z silnikami pokroju 1.2 superturbo-charged itd są dobre dopóki są na gwarancji.


Dzięki!

Na taką szczegółową odpowiedź czekałem :happy: więc powiedz mi te 2 ładne Mazdy, i czy masz coś jeszcze ciekawego, wartego uwagi żebym mógł sobie na spokojnie to porównać? nie wiem czy czytałeś jedną wypowiedź wyżej, gdzie napisałem dodatkowo że aktualnie mieszkam we Francji itp.. o jakie drogi chodzi itd: :wink:
Adasko
Nowicjusz
 
Posty: 17

02 Lip 2021, 12:30

Adasko napisał(a):.. o jakie drogi chodzi itd:


Przy takich przebiegach to nie ma żadnego znaczenia. Mógłbyś seicento jeździć i by wystarczyło

Gdybym sam szukał w miarę świeżego suv'a to oprócz mazdy zerknąłbym w kierunku sportage, tucson'a, rav4 i crv. Jak coś mniejszego to jeep renegade
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

22 Mar 2022, 20:56

Hej!

Aktualizacja dotycząca poszukiwania Suva/Crossovera do 60 Tysięcy złotych maksymalnie.
Najbardziej zależy mi na tym by miał on

- Minimum 130KM
- Benzyna
- Minimum 2016 rok
- Maksymalnie 80 Tyś przebiegu

Aktualnie robię max 7 Tyś kilometrów rocznie przy normalnym użytkowaniu auta, z tego co patrzałem spodobał mi się Renault Kadjar ponieważ i jakoś wygląda, cenowo można się zmieścić z tym wszystkim, spełnia wyżej wymienione kryteria i jest też to czego potrzeba na co dzień jak kamera cofania gps itp.. a nawet mogę dorwać go w automacie ale chciałem też zapytać czy polecacie wersję 130 koni w automacie ponieważ trafiłem na arytkuł który odnosił się na + do automatu lecz do wersji 140KM który wypada lepiej niż Manual 160KM ale to nie ten przedział cenowy :lol: poniżej załączam linki do tego co mnie zainteresowało no i czekam też na wasze opinnie

https://www.capcar.fr/voiture-occasion/ ... r-r0026162

[link do lacentrale.fr wygasł]
Adasko
Nowicjusz
 
Posty: 17

23 Mar 2022, 10:14

Adasko napisał(a):spodobał mi się Renault Kadjar ponieważ i jakoś wygląda, cenowo można się zmieścić z tym wszystkim
Nie jest to auto bezawaryjne i ogólnie nie ma najlepszych opinii przynajmniej z tego co wiem i słyszałem.
Już chyba lepiej by było pójść w tego SX4 S-CROSS.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

23 Mar 2022, 22:20

Będę się rozglądał za tym suzuki skoro lepiej wypada, chociaż ciężej będzie trafić niż z Kadjarem bo z tego co widziałem to są chyba jedyne 2 crosovery które przyzwoicie wyglądają patrząc na dostępny budżet
Adasko
Nowicjusz
 
Posty: 17

24 Mar 2022, 09:49

W tym budżecie możesz mieć Dustera (wprawdzie to SUV) który jeżeli chodzi o eksploatację i trwałość to jest nieporównywalny do Kadjara :)
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

03 Lut 2023, 22:03

Podłączę się do tematu, bo mam ten sam dylemat i podobne wymagania. Co myślicie o Hondzie HRV ?
Od 10 lat jeżdżę Hondą Jazz i uważam, że to bardzo solidny i mało awaryjny samochód,
Hyba
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Katowice
Prawo jazdy: 01 09 1981
Przebieg/rok: 17tys. km
Auto: Honda Jazz
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012