SUV do 30 tyś

04 Lip 2017, 09:40

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem SUVa. Abstrahując od tego czy przy moich przebiegach jest mi auto tego typu potrzebne (w długie trasy pewnie bardziej sprawdzają się auta segmentu D), czy jest możliwe znalezienie dobrego egzemplarza biorąc pod uwagę następujące kryteria: cena do 30 tysięcy, rocznik co najmniej 2008, benzyna (z możliwością założenia LPG).
Wybierając te parametry na otomoto pojawia się około setki ogłoszeń. Zastanawiam się czy pośród tych ogłoszeń znajdę modele warte zainteresowania- tzn. niezajeżdżone, w dobrym stanie technicznym i po prostu warte kupna. Czy też odwrotnie, muszę zmienić swoje kryteria poszukiwań by znaleźć coś sensownego?

Najbardziej do gustu przypadł mi Renault Koleos, ale w benzynie jest ich mało, a sprawdzając ceny w zagranicznych serwisach, nie jestem przekonany czy ktoś mógł ściągnać dobry egzemplarz i sprzedawać go za mniej niż 30 tyś, (biorąc po uwagę opłaty celne).

Natomiast co myślicie o samochodzie, który był kupiony z polskiego salonu?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Mate
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 14 09 2010
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Opel Astra

04 Lip 2017, 10:21

Jeśli zejdziesz nieco z rocznika (traktuj go po prostu jak zwykłą cyfrę) możesz rozejrzeć się za Hondą CR-V II 2.0. O niebo lepsza opcja od auta z symbolem lewarka na masce :ok: Upieranie się na rocznik zwykle skutkuje zakupem trupa.
hondziarz
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 325
Zdjęcia: 8
Auto: honda

05 Lip 2017, 07:31

Zapomniałem o jeszcze jednym ważnym - kryterium :) Musi się podobać żonie, dla tego jak Honda CR-V tylko III :) , ale na to za mały budżet póki co.
Mate
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 14 09 2010
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Opel Astra

05 Lip 2017, 09:41

Osobiście nie mam zaufania do produktów marki Renault. A np. Toyota RAV4 II generacji?
hondziarz
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 325
Zdjęcia: 8
Auto: honda

05 Lip 2017, 10:21

Szkoda, że nie ma hondy w suvie do 30 tysięcy podobającej się całej rodzinie, bo hondiarz zaraz zacznie wkręcać, że civic jest bezawaryjnym suvem o mega elastycznym silniku ;)

Samochód używany kupujemy stanem, a nie niczym innym, szczególnie przy budżetach do 40-50 tysięcy. Ograniczając się do jednej marki pokazujemy ograniczenie, ale z pewnością nie to związane z marką samochodu ;)

Co do Kaleosa kolega ma i narzeka trochę na bagażnik, że ciężko coś do niego włożyć - nie widziałem nigdy na żywo, ale jeśli chodzi o użytkowanie to przejechał koło 200 tys. od nowości z tym silnikiem i źle nie wspomina tych kilometrów ;)
erde
Początkujący
 
Posty: 72
Prawo jazdy: 16 11 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Lexus IS250
Silnik: 2.5 208KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

05 Lip 2017, 10:34

Ten kolega ma benzynowy silnik?

Nie ograniczam się do jednej marki. Na razie szukam inspiracji :) Chce wiedzieć za czym warto się rozglądać, a co sobie z góry odpuścić (tzn. szukam rad typu: ten i ten model, za te pieniądze to kupisz, ale tylko trupa :) ).
Ja nie mam uprzedzeń do Renault. Moim pierwszym samochodem była meganka 98r. i dobrze wspominam to auto mimo, że kiedy padł immobilizer, nie mogłem jej ruszyć z parkingu przed pracą i kiedyś w trasie musiałem podwiązywać zerwane wieszaki wydechu :). Za to oleju ani kropli nie brała :) nie to co astra.

Wracając do tematu, RAV spoko, zastanawiam się nad Toyotą.
Mate
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 14 09 2010
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Opel Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LFA - tytanowy wydech
    Supersamochód Lexusa to auto wyjątkowe w każdym calu. Wyjątkowe jest jego nadwozie z kompozytów zbrojonych włóknem węglowym. Wyjątkowy jest jego 560-konny silnik V10 o pojemności 4,8 l, który wkręca ...

06 Lip 2017, 17:48

Mate napisał(a): Moim pierwszym samochodem była meganka 98r. i dobrze wspominam to auto
oj uważaj, bo zaraz przyjdą i Cię tutaj zjedzą :mrgreen:

Rzuć okiem na Chevy Captiva/Opel Antara, Hyundai Santa-Fe, Suzuki Grand Vitara (choć tutaj może być problem z rocznikiem).
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

14 Sie 2017, 21:48

Wracam do tematu... mam trochę więcej czasu na poszukiwania i uznałem, że podniosę nieco budżet.. powiedzmy do około 35 tyś na SUVa z gazem albo nadającego się do zagazowania. Wolałbym nie kupować auta starszego niż z 2008 roku. Co myślicie o Mitsubishi ASX?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
albo bogatsza wersja
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Wcześniej zastanawiałem się nad Koleos, ale jest mało ofert z benzyniakiem. Co myślicie o tej ofercie (ogłoszenie już chyba długo wisi i chyba cena spadła)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
(ten też dziwnie tani)
[link do oferty na Allegro wygasł]

chevrolety:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

i co jest nie tak z tą mazdą:
[link do oferty na Allegro wygasł]

Dzięki za sugestie i podpowiedzi!
Mate
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 14 09 2010
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Opel Astra

15 Sie 2017, 08:38

Te Koleosy są za tanie

Z Mazdą jest to nie tak, że jest od handlarza z super wychuchaną aukcją.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

15 Sie 2017, 08:56

dzida napisał(a): Co myślicie o Mitsubishi ASX?

Sam też myślę o SUV-ie, ale raczej o czymś większym. ASX jest robiony na Lancerze i o ile co do mechaniki i ogólnej niezawodności będzie bardzo dobrze, to przestronnością ustępuje Lancerowi. Jeżeli już musi być Suv to ja wybrałbym coś większego, np Outlander, czy X-trial.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna