Świeci się kontrolka ABS - VW Bora

Świeci się kontrolka ABS - VW Bora

10 Lip 2016, 18:53

Witam.problem jest następujący; gdy przejeżdżałem przez próg zwalniający zahaczyłem podłogą o prób i wyskoczył mi kontrolka abs i świec caly czas. Zaglądałem pod auto, ale nie zauważyłem nic niepokojącego ( jakiś urwanych, wypiętych przewodów). Co się takiego stało że abs się świeci?
Jakby co to stuknąłem o próg po wyjechaniu tylnych kół.
P.s czy mogę z tym jeździć? Bo mechanik ma urlop
defens
Początkujący

Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 Dti 98km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999

Re: Świeci się kontrolka ABS - VW Bora

11 Lip 2016, 12:48

Trzeba sprawdzić przy wszystkich kołach kabelki które idą do czujników od ABS. Sprawdź też bezpieczniki. Możesz też odłączyć akumulator na jakąś godzinkę i po ponownym podłączeniu i uruchomieniu samochodu sprawdzić czy kontrolka będzie nadal się świeciła.

Nie powinno się jeździć samochodem z niesprawnym układem ABS ponieważ jest on częścią układu hamulcowego. Generalnie bez ABSu hamulce powinny działać normalnie, ale trzeba pamiętać o tym że w razie nagłego hamowania koła zostaną zblokowane co będzie skutkowało brakiem sterowności.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Świeci się kontrolka ABS - VW Bora

11 Lip 2016, 21:04

Witamy. Tak jak w poprzedniej odpowiedzi z niesprawnym układem ABS nie powinno się jeździć. Auto w trakcie hamowania może zachować się nieprzewidywalnie.
Należy niezwłocznie dokonać diagnostyki komputerowej i zweryfikować usterkę.
AutoConrad
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Auto: różne marki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

SKODA Yeti Adventure - wersja limitowana SKODA Yeti Adventure - wersja limitowana
    SKODA wprowadziła na rynek limitowaną wersję modelu Yeti – Adventure. Samochód bazuje na wariancie Ambition i dostępny jest ze wszystkimi silnikami. Model Yeti Adventure to kontynuacja oferty wersji specjalnych, ...
    Lexus LS będzie miał silnik V6 Lexus LS będzie miał silnik V6
    Lexus zarejestrował w japońskim urzędzie patentowym znak towarowy "LS 350". W praktyce oznacza to, że gama jednostek napędowych przechodzącej obecnie próby drogowe nowej, piątej generacji flagowej limuzyny Lexusa obejmować ...

•  
    • Warto przeczytać
    • audi a8 d2
      Alfa Romeo Stelvio
      Nissan 350Z
      Volkswagen Passat, zabudowa bagażnika CarAudio