Szarpnięcie, Engine i KT, czasem brak mocy - Hyundai i30

29 Wrz 2021, 18:27

Witam mam problem z samochodem Hyundai i30
Kupiłem go w tamtym roku i dość długo borykam się z takim problemem :
Podczas codziennego uzytkownia zdaza się w losowych sytuacjach ze samochod mi szarpnie (Jeden raz) w tym samym momencie pojawia sie Kontrolka Engine, po chwili gasnie i pojawia sie kontrolka trakcji. Świeci się ona do czasu ponownego uruchomienia silnika.
drugim problemem jest brak mocy, zdaza się to duzo rzadziej ,lecz jest dosyc klopotliwe i daje obawe ze czasem przez to moge narobic balaganu. Podobnie jak w pierwszym przypadku zdarza sie to losowa lecz najczesciej na niskich biegach.
Do tej pory wymieniłem: Sonde, świece ,sterownik silnika, cewke na 4 cylindrze (ktora padala mi wczoraj),wyczyscilem Przepustnice silnika. Komputer normlanie nie pokazuje i nie zapisuje zadnego bledu.
Mechanicy w warsztacie testowali go az nie pojawi sie kontrola trakcji,gdy juz takowa sie pokazala podlaczyli go zeby zbadac co go boli ,na komputerze pokazywalo wypadanie zaplonu,czy cos takiego . nie dali mi wydruku . Ktos ma pomysl co dalej ?
Huskar89
Nowicjusz
 
Posty: 4
  • 29 Wrz 2021, 18:33

    Dodam że samochód ma gaz i nie ma różnicy czy jade na benzynie czy na gazie . Mam silnik MPI 1.4 ,samochod jest z 2013
    Huskar89
    Nowicjusz
     
    Posty: 4

    30 Wrz 2021, 09:01

    Podłączyć pod komputer i sprawdzić, to nie Audi 80 że się wymienia kilka podzespołów które mogą szwankować.

    Kiepski warsztat skoro zdiagnozowali wypadanie zapłonu i nic z tym nie zrobili.
    galakty
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8843
    Zdjęcia: 1
    Prawo jazdy: 23 08 2012
    Auto: Ceed I
    Silnik: 1.6 CRDi 115/130
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2007

    30 Wrz 2021, 10:22

    Huskar89 napisał(a):Mechanicy w warsztacie testowali go az nie pojawi sie kontrola trakcji,gdy juz takowa sie pokazala podlaczyli go zeby zbadac co go boli ,na komputerze pokazywalo wypadanie zaplonu,czy cos takiego . nie dali mi wydruku . Ktos ma pomysl co dalej ?
    No to słaby warsztat jak nic na to nie poradzili i nie powiedzieli nawet na którym cylindrze zdiagnozowali wypadanie zapłonu.

    Po wymianie tej cewki na 4 cylindrze dalej masz ten sam problem?

    Ja bym w tu zaczął od pomiaru ciśnienia sprężania na wszystkich cylindrach koszt nie jest duży a to da już pewien obraz sprawności silnika. jeżeli wyjdzie dobrze wszędzie to wtedy można dalej szukać eliminując po kolei możliwe przyczyny wypadania takiego zapłonu.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9741
    Zdjęcia: 34

    01 Paź 2021, 13:28

    Dobra , bede sprawdzal i dam znaka co dalej :)
    Huskar89
    Nowicjusz
     
    Posty: 4

    15 Gru 2021, 14:33

    Udalo mi sie sprawdzic cisnienie w cylindrach i wszedzie wychodzi podobnie jak na zdjeciu
    Huskar89
    Nowicjusz
     
    Posty: 4
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Honda HR-V - kompaktowy SUV
      Consumer Reports przetestował kompaktowego SUV-a Hondy z niedostępnym w Polsce benzynowym silnikiem 1,8 l. Tak skonfigurowane auto uzyskało średni wynik 29 mpg. W miejskich warunkach było to 20 mpg, zaś na szybkiej trasie ...
      Nowy Duster 2018: w 100% zmieniony design nadwozia
      Wszystkie zewnętrzne elementy zostały przeprojektowane i zyskały bardziej wyraziste kształty, które podkreślają siłę charakteru auta. Wnętrze Nowego Dustera oferuje wyższy poziom komfortu bez kompromisów. Zdecydowanie ...

    15 Gru 2021, 15:33

    To bardzo dobry wynik. Podłaczyć sie pod komputer i sprawdzić błędy. Jak jest wypadanie zapłonu to błąd wskaże na którym cylindrze.
    Dodam, że świecąca się kontrolka trakcji jest tożsama z problemem z układem zapłonowym.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000