Szarpnięcie po wciśnięciu gazu

19 Kwi 2019, 19:44

Witam
Posiadam astra h 1.7 cdti 2007r 110km i mam od pewnego czasu taki problem że podczas jazdy jak puszczę gaz to jest lekkie szarpnięcie i jak wcisnę ponownie gaz że tylko zaczyna łapać jest takie mocniejsze szarpniecie. Jest to tylko pojedyncze szarpniecie. Nie takie jak przy braku paliwa czy coś tego typu. Myślałem że to poduszki silnika. Wymieniłem trzy poduszki bo i tak były do wymiany ale nic to nie pomogło. Jest to bardzo upierdliwy. Przy jedzie w mieście auto za autem to co chwile szarpie. Co to może być? Coś ze skrzynią czy może pół osie czy co? I dodam jeszcze że mam wibracje silnika przy ok 1800-2000 obrotów. Na luzie tak nie czuć ale podczas jazdy przy rozpędzaniu już tak.
koda9223
Nowicjusz
 
Posty: 9

22 Kwi 2019, 12:42

Sprawdź luzy na przegubach wewnętrznych , mechaniźmie różnicowym
pociec
Nowicjusz
 
Posty: 18

23 Kwi 2019, 12:21

Ręcznie nie sprawdzałem luzów na przegubach i pół osiach, ale skręcałem maksymalnie w obie strony koła i ruszałem raz spokojnie jak dynamicznie i nie słychać żadnych dźwięków. Jak będę miał chwilę czasu sprawdzę ręcznie luzy.
koda9223
Nowicjusz
 
Posty: 9

23 Kwi 2019, 15:51

Sprzęgło/kolo dwumasowe
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

24 Kwi 2019, 09:05

Trochę podejrzewam dwumase,ale u mnie jest tylko jeden objaw padającej dwumasy. Lekkie drgania karoseri i kierownicy no i chyba że te drgania silnika od 1800 obrotów to też od dwumasy. Zadnych stuków nie ma, ani telepań
koda9223
Nowicjusz
 
Posty: 9

25 Kwi 2019, 13:42

ciekawe jak przepustnica wygląda, mogło już się w niej trochę nazbierać
PablitoLG
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 12
Auto: Seat Leon II
Silnik: 1.9 tdi 105KM
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi A6 Hybrid
    Hybrydowe Audi A6 to nowe oblicze limuzyny klasy business. Jego lekką karoserię osadzono na sportowym podwoziu. Wnętrze jest eleganckie i ergonomiczne, a kierowca i pasażerowie mają do dyspozycji wiele systemów wspomagających ...
    Dlaczego warto zainwestować w tuning samochodu?
    Zainwestowanie w tuning samochodu może mieć wiele korzyści i może być ciekawym doświadczeniem dla miłośników motoryzacji. Poniżej przedstawiam kilka argumentów, dlaczego warto zainwestować w tuning samochodu: ...

25 Kwi 2019, 14:18

Przepustnica ideał. Jakieś dwa tygodnie temu czyściłem egr bo błędy zaczęło pokazywać i odrazu sprawdziłem przepustnice. Czysta, ładnie pracuje. Dzisiaj wymienię egr bo pokazuje błędy jakby miał problem z zamykaniem się. I jutro też jadę na wywarzanie kół bo widzę, że odpadł ciezarek z koła i może dlatego drga lub może przeguby wewnętrzne?
koda9223
Nowicjusz
 
Posty: 9

28 Kwi 2019, 12:47

No i jest kolejny problem. Podczas jazdy nagle zaczęło autem telepać, pojawiło się takie głośne stukanie i dużo białego dymu z tyłu. Nie miałem przy sobie komputera, ale metodą gaz hamulec wyszedł błąd ecn 30204 czyli jakby wypadanie zapłonu. Co to mogło się stać? Może już się coś sypało i dlatego były te szarpniecie
koda9223
Nowicjusz
 
Posty: 9

29 Kwi 2019, 13:48

Może być problem z regulatorem ciśnienia paliwa,znajduje się w listwie CR.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

29 Kwi 2019, 16:52

No właśnie bo słyszałem parę możliwości. Panewki, urwany tłok, turbina lub walnięty wtrysk. I to szarpanie po puszczeniu gazu i w pewnym zakresie obrotów to była oznaka że coś zaczyna padać. Auto odpala dobrze, odrazu słychać stuki i jest biały dym. Auto zjeździe jutro ze Szczawnicy do mechanika i będzie czekać do poniedziałku bo długi weekend. I tak pytam co może być żeby się przygotować na koszty.
koda9223
Nowicjusz
 
Posty: 9

29 Kwi 2019, 19:58

Trzeba zacząć od sprawdzenia tego regulatora,gdyż one zazwyczaj padają najszybciej,objawy tego uszkodzenia pokrywają się prawie w 100%
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

29 Kwi 2019, 21:41

I tak zrobię. Czekam, aż auto wróci ze Szczawnicy i postaram się namówić mechanika na sprawdzenie przed długim weekendem. Bo wydaje mi się że w dieslu jest mniej możliwość niż benzyna.

Nie dodałem, że auto pali dobrze i pracuje równo
koda9223
Nowicjusz
 
Posty: 9

07 Cze 2021, 19:38

Witaj, czy doszedłeś do tego co było przyczyną szarpnięcia przy dodaniu lub przy puszczeniu gazu podczas jazdy? Mam to samo
krzysztofat
Obserwowany
 
Posty: 2

28 Cze 2021, 12:49

u mnie te szarpnięcia to jest luz na mechanizmie różnicowym, można sprawdzić domowym sposobem

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

krzysztofat
Obserwowany
 
Posty: 2