Szkoda w nr VIN (Ford fiesta)

18 Gru 2017, 02:09

Witam,
chciałam zakupić samochód ford fiesta 1.0 ecoboost jednak sprawdziłam nr VIN i w raporcie wykazane jest, że samochód miał szkodę na ponad 10 tys EURO. Co to dokładnie oznacza? Czy komuś opłacało się naprawiać samochód za ponad 50 tys złotych i sprzedać za 25 tys zł (taka jest cena samochodu, a szkoda była w tym roku)? Bardzo proszę o opinie. Dodaje w załączniku zdjęcie z raportu.
monika03
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 09 01 2012
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Ford Fiesta

18 Gru 2017, 18:02

monika03 napisał(a):Czy komuś opłacało się naprawiać samochód za ponad 50 tys złotych i sprzedać za 25 tys zł (taka jest cena samochodu, a szkoda była w tym roku)?
W raporcie masz wyraznie napisane ze szkoda i wycena została dokonana na terenie Niemiec.Jak to wyglądało nikt Ci tego nie powie ani nie pokaze na zdjęciach.Jestem pewny ze samochód został kupiony przez polaka i naprawiony w Polsce.Czy w ogloszeniu sprzedazy przez sprzedającego jest wzmianka ze samochód jest powypadkowy :?: W jakim stanie tech.jest obecnie ten samochod... :idea:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

18 Gru 2017, 19:26

Migi60 napisał(a):Czy w ogloszeniu sprzedazy przez sprzedającego jest wzmianka ze samochód jest powypadkowy

Teraz się pisze, że samochód bezwypadkowy i mimo, że był uszkodzony, to wyp[adku nie miał. W wszystko za sprawą naszego prawa - wypadek to co innego, a kolizja co innego. Sprzedającego nalezy pytać, czy samochód jest bezwypadkowy i czy nie miał kolizji :wink:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

18 Gru 2017, 22:59

Napisz co na ten temat odpowie Ci sprzedający. Auta dokładnie sprawdź pod kontem wypadku, czy nie jest zrobiony z dwóch/trzech aut.
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany
 
Posty: 623
Miejscowość: Czarna Ziemia

18 Gru 2017, 23:41

Samochód sprawdziłam pod kątem oryginalności szyb i wszystkie są w 100% oryginalne. Sprzedający sprowadził samochód z Niemiec i numer vin sprawdził dopiero po zakupie, wiec nie udzielił mi na temat naprawy żadnych informacji, bo wie tyle co ja. Twierdzi, że jeździł nim prawie pół roku, ale dostał teraz samochód służbowy i tego sprzedaje, bo jest mu niepotrzebny. Samochód wizualnie jak i na oko jeżdżącego jest naprawde ok wszystko ładnie działa, jedzie się też bardzo dobrze. Stąd moje zdziwienie, że mógł mieć aż taką szkode. Skoro szyby są oryginalne to nie mam zielonego pojęcia co sie takiego uszkodziło, ze naprawę wycenili na ponad 10 tys euro.
monika03
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 09 01 2012
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Ford Fiesta

19 Gru 2017, 17:10

Oryginalność szyb określa się na podstawie rocznika - przyjmuje się, ze szyba jak jest z tego rocznika co samochód, to jest oryginalna i nie była wymieniana. Jednakże jest czasem inaczej i jak się nie mylę, to nawet na naszym forum był taki temat, że auto nowe, z salonu, aszyby miał z poprzedniego roku ( np. auto z roku 2000, a szyby z 1999). Okazuje się, że może tak być i głównie jest tak w samochodach, któe są produkowane na początku roku - auto jest produkowane w styczniu, a szyby są z np. listopada roku poprzedniego, czyli z zapasów magazynowych.
W twoim przypadku, jaki jest problem znaleść auto z potrzebnego rocznika uszkodzone, rozbite, ale które miało dobre szyby np. boczne czy tylną? A nawet da się znaleść i przednią. I tak się też teraz robi, bo pierwsza rzecz, jak ktoś kupuje auto, to patrzy czy szyby są z tego rocznika co auto, bo wydaje się, że jak są te same roczniki, to auto nie miało ich wymienianych.
No a jak szkoda była wyceniona na 10 tyś euro, to auto było prawdopodobnie uszkodzone niedługo po kupnie, jak miało jeszcze większą wartość. Bo tylko wtedy się to opłaca. Inaczej nie ma to sensu. I mogło być naprawiane w serwisie i wyszło tyle a nie mniej. Już same poduszki ile kosztują w serwisie...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skoda Vision RS - innowacyjne wnętrze
    Usportowione i wykonane z produktów najwyższej jakości – takie jest wnętrze Skody VISION RS. Kompaktowy, oddający dynamicznego ducha model RS można już teraz obejrzeć na udostępnionych przez markę szkicach i ...
    BMW Concept Active Tourer 2012
    Koncepcyjne BMW Concept Active Tourer o harmonijnych proporcjach wyróżnia się sportową elegancją, potwierdzając jednocześnie, że kompaktowe rozmiary, funkcjonalność oraz wszechstronność mogą iść w parze z dynamiczną ...