Szkoda z mojej winy - jak powinienem się "dogadać"

Szkoda z mojej winy - jak powinienem się "dogadać"

29 Sie 2018, 17:32

Witam Forumowiczów :)

jestem świeżym kierowcą, prawo jazdy mam od zeszłego roku. Niedawno niefortunnie cofając, wgniotłem odrobinę zderzak innego samochodu. Nie chcę załatwiać sprawy przez ubezpieczyciela (jako świeży kierowca miałbym b.wysokie składki, więc korzystam ze zniżek brata). Nie chcę, żeby stracił zniżki więc dogadałem się z poszkodowanym, że rozliczymy się w gotówce. Zrobił foto mojego dowodu osobistego, to czego się boję to to, że zapłacę mu gotówką a on i tak sprawę zgłosi do ubezpieczyciela. Jak mogę się zabezpieczyć przed taką sytuacją? Domyślam się, że dobrze by było, żeby podpisał jakiś druk, że przyjął w dniu tym i tym ode mnie pieniądze za wyrządzoną przeze mnie szkodę? Ale czy jest jakiś wzór tego druku? Ewentualnie, co powinno się tam znaleźć? Z góry bardzo dziękuję za pomoc, być może to głupie o co pytam, ale pierwszy raz mam taką sytuację i kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać.
marwalmw
Obserwowany
 
Posty: 2
Rejestracja: 29 Sie 2018, 17:25

Re: Szkoda z mojej winy - jak powinienem się "dogadać"

29 Sie 2018, 18:41

marwalmw napisał(a):Domyślam się, że dobrze by było, żeby podpisał jakiś druk, że przyjął w dniu tym i tym ode mnie pieniądze za wyrządzoną przeze mnie szkodę?
No i to Ci w zupełności wystarczy.
Chyba jesteś na tyle kreatywny aby napisać takie pismo? nic trudnego
Ja ...... Dnia..... wręczyłem pieniądzę w kwocie ...... za wyrządzoną szkodę dnia..... w postaci...... Panu .... (wszystkie dane)

Daty podpisy i dziękujemy,
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 8104
Rejestracja: 03 Sty 2017, 19:15
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7

Re: Szkoda z mojej winy - jak powinienem się "dogadać"

29 Sie 2018, 19:22

Dziękuję! :)
marwalmw
Obserwowany
 
Posty: 2
Rejestracja: 29 Sie 2018, 17:25
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak samochody autonomiczne zmienią nasze miasta? Jak samochody autonomiczne zmienią nasze miasta?
    Samochody autonomiczne mogą całkowicie zmienić sposób przemieszczania się po miastach. Nie jest to odległa perspektywa – badanie przeprowadzone na zlecenie Renault Polska przez Kantar TNS wykazało, że większość ...
    Pierwszy seryjnie montowany samochód z dachem targa Pierwszy seryjnie montowany samochód z dachem targa
    Pierwszy seryjnie montowany samochód z dachem targa – Toyota Sports 800 – kwiecień 1965. Targa top. T-top. Targadach. Różne nazwy, lecz jedno rozwiązanie, które Toyota jako pierwsza firma ...

  •