Szukam auta do 3k PLN do dojazdów do pracy po 30km w jedną stronę.

20 Sie 2017, 12:32

Witam, szukam auta którym będę mógł dojeżdżać do pracy oddalonej o niecałe 30km w jedną stronę. Auto ma mi posłużyć niecały rok, najlepiej jakby miało już opłaty porobione tzn. auto rejestrowane już w Polsce, a także ważny przegląd i OC na kilka miesięcy w przód. Okolice Żagania (lubuskie) +/- 30km, cena auta do 3k i fajnie by było jakby miało niską pojemność silnika (młody kierowca).
stayalive
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: nie mam

20 Sie 2017, 16:22

3k masz na wszystko czy samo auto? Bo jeśli to pierwsze to na samo auto masz około 2k.
OC najlepiej brać na kogoś kto ma zniżki bo jako młody kierowca opłaty mogą Cię zajechać.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

21 Sie 2017, 00:20

Na Auto 3k

co myślicie
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ciekawi mnie ten Ford Ka, ładnie wygląda i chyba db auto dla poczatkujacego. Klima i wspomaganie jest do tego opłaty ważne. Tylko przerejestrować i można jeździć racja>?

Tak w ogóle, to co muszę mieć przy kupnie samochodu oprócz pieniędzy i dowodu. Ja umowę muszę jakąś napisać, czy to sprzedającego broszka>>>>??
stayalive
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: nie mam

21 Sie 2017, 01:45

1.Można obejrzeć.
2.Silnik lubi olej i widać że od młodzika więc rewelacji bym się nie spodziewał.
3.Ka odpuść,niska cena,gnije w miejscach w których nie widać na pierwszy rzut oka i ma trochę wkurzających usterek.

Zerknij na te:
[link do oferty na Olx wygasł] - tylko brak zdjęć prawej strony zastanawia i opłaty się kończą.
[link do oferty na Olx wygasł] - jest klima.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

21 Sie 2017, 02:07

Ten 306 nawet ładny. hamulec ręczny szwankuje, nie działa na 1 kole? To duży problem>??? W dodatku w peżotach czesto gęsto wystepuje problem z tą belką tylnią

A jak z tym kupnem, co musze miec tak jak wspomnalem w 1 poscie>??
stayalive
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: nie mam

22 Sie 2017, 01:14

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]


Warto jechać obejrzeć???
stayalive
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus UX z pióropuszem. Kolejny nietypowy projekt
    Brytyjski oddział Lexusa zorganizował nietypowy konkurs. W ramach akcji Lexus Design your own Tattooed Car każdy mógł zaprojektować własną grafikę, która miała szansę trafić na nadwozie crossovera UX. Wygrał ...

22 Sie 2017, 02:53

Jezeli mechanicznie z grubsza jest ok i blacha sie trzyma to jak najbardziej warto. (obejrzyj dokladnie progi i podłoge czy nie jest polepione do sprzedaży) Swift to bardzo dobre auto.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

22 Sie 2017, 13:34

Kao napisał(a):(obejrzyj dokladnie progi i podłoge czy nie jest polepione do sprzedaży)


do tego sprawdż podłużnicę bo one też szybko gniją. Sam egzemplarz bardzo ciekawy choć widać że od młodzika.

Odnośnie 306 to jeśli koła stoją prosto a nie tak /--\ to belka jest jeszcze ok a ten ręczny to prawdopodobnie do podciągnięcia bądż wymiany będzie linka ręcznego.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Sie 2017, 20:17

Tu mam kilka opcji, bede jechał oglądać tylko które wybrać??

Lupo mi się bardzo podoba jeśli chodzi o samochód, no i silnik ekonomiczny raczej? I dużo za OC nie będzie się płaciło.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
stayalive
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: nie mam

24 Sie 2017, 20:59

Lupo serio? Już bym wolał kupić Seicento poważnie :roll:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Sie 2017, 21:20

Czemu ? Jakieś duże wady ma to Lupo? A co do tej Polówki? Bo chyba najciekawsza opcja wg mnie..?
stayalive
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: nie mam

24 Sie 2017, 21:28

W 1.4 lubi zamarzać odma zimą,pompy wspomagania często mają awarie,usterki instalacji elektrycznej tzn problemy z centralnym zamkiem czy el.szybami,kiepskie wykończenie wewnątrz (po kilku latach użytkowania plastiki luzują się i nieprzyjemnie trzeszczą) do tego ciasne wnętrze (auto nadaje się typowo do miasta i to najlepiej dla kobiety).
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Sie 2017, 21:38

A jak z oceną tej Polówki i Fiesty? Chyba pojadę zobaczyć tą Polówkę.. Mam nadzieje że rok pojeździ, a później to można zezłomować bo wpadnie większe, lepsze. A jak ty uważasz? Polo godne uwagi? Na co zwrócić szczególną uwagę?
stayalive
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: nie mam

24 Sie 2017, 21:43

Fieste widać że ruda powoli wcina więc obstawiam że progi i podłoga też powoli leci do tego handlarz więc tym bardziej bym odpuścił.
Polo ok ale progi trzeba sprawdzić bo widać że ruda się pokazuje,na plus że opłaty i przegląd do przyszłego roku oraz dwa drugi komplet kół.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Sie 2017, 22:51

Ok rozumiem, a powiedz mi jak z tymi opłatami. Sprzedawca na umowie po prostu napisze, że z autem opłaty przechodzą.. czy jak to się odbywa? Ja będę musiał jeździć do ubezpieczalni i wszystko od razu trzeba przepisywać czy jak?
I kupiony samochód przeze mnie np. jak podpisze umowe kupna to w ubezpieczalni później można na kogoś innego go zarejestrować/opłacać??
stayalive
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: nie mam