Szukam samochodu do 7k

23 Lip 2018, 12:47

Witam,
Tak jak w temacie poszukuje auta do 7 tys. Jesli jest szansa na cos tanszego to nawet lepiej - wiecej zostanie na naprawy. Czego szukam? Auta raczej typowo do miasta (Krakow) + okazjonalne wyjazdy poza grod kraka. Nie zalezy mi na duzym aucie bo zazwyczaj bede jezdzil sam lub w max 2 osoby. Zastanawiam sie nad Renault Clio 1.4/1.6 w benzynie. Mialem takiego w 1,2 60 km i troche mul, a autko spoko bo w zasadzie przez lata jakie nim jezdzilem nic sie nie psulo. Co mozecie ew polecic jako zamiennik? Focusa mk1 - jaki silnik? Megane mk2? Jakis opel/peugeot/honda? Interesuje mnie raczej benzyna.

PPozdrawiam
bobsonnnnnnnn
Nowicjusz
 
Posty: 35
Prawo jazdy: 15 11 1993
Auto: Nie mam - szukam

23 Lip 2018, 13:13

Zerknij na te:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - od nowości w jednych rękach tylko dopytaj o klime..
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - udokumentowane naprawy więc spory plus.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Lip 2018, 09:32

Dzieki obczaje sobie to na spokojnie :)
Tylko tego Clio juz chyba nie ma :)
bobsonnnnnnnn
Nowicjusz
 
Posty: 35
Prawo jazdy: 15 11 1993
Auto: Nie mam - szukam

06 Sie 2018, 09:29

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Czy ktoś może powiedzieć mi coś więcej na temat tego auta? Jestem raczej jeszcze zielony jeśli chodzi o wszystkie smaczki ale rzuciło mi się w oczy to ogłoszenie i na pierwszy rzut oka wygląda ok. Planuję się tam przejechać jakoś w weekend ale czy w ogóle warto? Na co zwracać uwagę?
bobsonnnnnnnn
Nowicjusz
 
Posty: 35
Prawo jazdy: 15 11 1993
Auto: Nie mam - szukam

06 Sie 2018, 09:35

Opis to typowe farmazony handlarzy, ale na zdjęciach auto wygląda ok. Jeśli pod spodem nie ma (za dużo) rdzy, nie ma dużych wycieków z silnika lub skrzyni, auto jeździ prosto to moim zdaniem ok, można się zainteresować.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

06 Sie 2018, 09:55

Ok super, dzięki za odpowiedź :)
Czy jest coś co jeszcze jest warte oglądania? Głównie myślę o benzynie w hatchback bo o tak głównie to jazdy po mieście lub co jakiś czas dłuższe wyjazdy.
bobsonnnnnnnn
Nowicjusz
 
Posty: 35
Prawo jazdy: 15 11 1993
Auto: Nie mam - szukam

06 Sie 2018, 14:54

A może taki Peugeot? Całkiem konkretne ogłoszenie.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Sie 2018, 17:48

Ladny z fajnym wyposazeniem ale wolalbym chyba 5 drzwiowe o czym zapomnialem wspomiec wszedzie.
w zasadzie zastanawiam sie nad
Renault Clio 1.4/1.6
Mazda 323f
Focus mk1

Oczywiscie fajne sa
Megane II
Peugeot 307 ale nie wiem czy na ten budzet.
Oczywiscie nie wykluczam niczego jeszcze bo to i tak zalezy od tego co sie trafi :)

Corsy czy Punto nie chce bo chcialbym cos z wieksza moca niz 1.2 60-70 km. Golfy raczej odpadaja bo po prostu mi sie nie podobaja.

Cos ciekawego z modeli w tej polce cenowej warto jeszcze obserwowac?
bobsonnnnnnnn
Nowicjusz
 
Posty: 35
Prawo jazdy: 15 11 1993
Auto: Nie mam - szukam

07 Sie 2018, 14:44

bobsonnnnnnnn napisał(a):Megane II
Peugeot 307 ale nie wiem czy na ten budzet.


Megane II odpuść jeśli chcesz auto bezawaryjne,307 z początku produkcji znajdziesz.
[link do oferty na Olx wygasł] - 14lat w jednych rękach.
[link do oferty na Olx wygasł] - sądząc po tablicach też długo w jednych rękach.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Sie 2018, 15:22

wygladaja ciekawie, musze je obejrzec :)
czy warto ogladac w tej cenie Civica VII lub jakies skody? Audi raczej odpadaja z Seatami bo z tego co widizalem w tej cenie to tylko starsze egzemplarze z przed 2000 roku.
Czy ta wymieniena skrzynie nie okaze sie pozniej problemem?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]
bobsonnnnnnnn
Nowicjusz
 
Posty: 35
Prawo jazdy: 15 11 1993
Auto: Nie mam - szukam

07 Sie 2018, 15:40

1.Odpuść z miejsca,za 5k kupisz ładną VI a tu jeszcze handlarz..
2.10lat w jednych rękach ale obawiam się że ma większe problemy z rudą..
3.Odpuść..
4.Zobacz liczbę wyświetleń ogłoszenia i dlaczego nikt go jeszcze nie kupił.. :roll:

Ogólnie Civica VII bym sobie odpuścił bo będziesz miał ciężko znaleść coś sensownego w tym budżecie ale Focus jak najbardziej tylko straszna bieda w Twoich okolicach.. ten całkiem całkiem wygląda [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Sie 2018, 16:59

A może coś takiego [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] sprzedawca sprawdzony :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14080
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

07 Sie 2018, 21:30

okey dzieki za ocene :)

Co do astry to raczej srednio chce auto w sedanie. hatchbacki sa wg mnie ladniejsze i praktyczniejsze :)

Focus ladny ale widze, ze zarezerwowany.

Co do 307 z wyzej ponowie pytanie o te skrzynie. Czy to jest czesta usterka i skoro ktos zrobil to mniej powodow do zmartwien na przyszlosc?
bobsonnnnnnnn
Nowicjusz
 
Posty: 35
Prawo jazdy: 15 11 1993
Auto: Nie mam - szukam

08 Sie 2018, 11:11

Tylko, że to hatchback :D. Sedan jest dłuższy jakieś 10-15 cm. Jak taki tył ci się nie podoba to na Xsarę chyba też nie ma co patrzeć :). Też szukam w podobnym budżecie tylko że podkarpackie to patrzę na Colt V, Clio II 1.4/1.6 16v i Focus 1.6 głównie :ok: . Moja mama ma 307 tylko sw i 2.0, nie wiem jaki inne konfiguracje, ale nawet się nie psuje. Ostatnio tylko trzeba było wymienić tłumik a tak to raczej drobiazgi były. Gałka od skrzyni chodzi dość luźno, specyficznie, ale one chyba wszystkie tak mają, musiałbyś się przejechać.
mlpzxc
Nowicjusz
 
Posty: 21

08 Sie 2018, 12:02

Ach okey :) dobrze wiedzieć :jak to z tymi astrami. Też rozglądam się głównie za Clio bo takim jeździłem ale 1.2. 60 km z 98 więc znam auto i raczej zepsuć tam się nie ma co. Też rozglądam się za taką bezmynka ale raczej bieda w okolicy na razie więc szukam też innych opcji. 307 wygląda na dużo młodsza niż jest więc to dodatkowy plus. Dzięki za odpowiedź :)
bobsonnnnnnnn
Nowicjusz
 
Posty: 35
Prawo jazdy: 15 11 1993
Auto: Nie mam - szukam