Szybkie auto do 18 tys.

Szybkie auto do 18 tys.

13 Sie 2014, 20:30

Witam,

szukam szybkiego hatchbacka/coupe ew. sedana do miasta. Obecnię jeżdżę niezawodną Hondą Civic 1.4 99 rocznik, ale czas na coś lepszego i nowszego, najmłodszy 2002 rocznik, preferowane młodsze. Budżet do 18-20 tys. zł i ani grosza więcej. W sumie patrzyłem na diesel'e ze względu na duży moment, ale benzyna w gazie też się nada.

Myślałem o Seacie Ibiza 1.9 TDI 160KM, ew. podobnym Audi A3. 1.8T też fajny silnik, ale podobno dość awaryjny. BMW raczej odpada, chciałbym coś z full wypasem w środku i żeby serwis był w miarę do ogarnięcia kosztowo :)

Jakieś propozycje? Jestem niemal przekonany do tego Seata, ew. Leon też wchodziłby w grę.
Tomsonowy
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 13 02 2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Corsa
Silnik: 1.4 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

Re: Szybkie auto do 18 tys.

13 Sie 2014, 22:19

Tomsonowy napisał(a):najmłodszy 2002 rocznik,

Rocznikiem się nie jeździ. :wink:
Tomsonowy napisał(a):Audi A3. 1.8T też fajny silnik, ale podobno dość awaryjny.

1,8T grupy VAG jest awaryjny pierwsze słyszę to jest raczej jeden z bardziej udanych silników grupy VAG. To silniki TSI są awaryjne.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Auto: Fiat Seicento
Silnik: 900 39 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

14 Sie 2014, 08:01

Miałem zarówno Ibizę (tyle, że z małym silnikiem benzynowym), jak i A3 z 1.8T 150KM - polecam zdecydowanie to drugie. Tak jak napisał Krzysiek4000 1.8T to silnik nie do zajechania, bardzo dynamiczny, ładnie brzmi i - przynajmniej u mnie - był kompletnie bezawaryjny (dodatkowy plus - dobrze znosi LPG). Seacik po dziurach to jednak trochę taki skakaniec :) Dodatkowym atutem Audi będzie większa ilość miejsca w kabinie, lepszy lakier i trwalsze plastiki.
łysy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 2
Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM

14 Sie 2014, 08:37

Tomsonowy napisał(a):W sumie patrzyłem na diesel'e ze względu na duży moment, ale benzyna w gazie też się nada.
A więcej jeździsz w mieście czy w trasie?
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

14 Sie 2014, 20:29

Głównie miasto, ale zdarza mi się pojechać gdzieś dalej w Polskę, uśredniając raz na 2-3 miesiące trasa.

A jak ze spalaniem takiego 1.8T w mieście jeśli chodzi o benzynę i gaz? Trochę się obawiam tej turbiny, że zje mi portfel. Diesel trochę ekonomiczniejszy mi się wydaje, a do tego ma wysoki moment obrotowy.
Tomsonowy
Nowicjusz

14 Sie 2014, 20:44

Diesel do miasta nie jest dobry. Poza tym żwawy diesel ma tez turbo.
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda i 35 lat prototypu Furgonet Skoda i 35 lat prototypu Furgonet
    Początek lat 80. to prawdziwy wysyp niewielkich konstrukcji o charakterze użytkowym, opartych o technikę popularnych modeli aut kompaktowych, a nawet miejskich. Budowa takiej odmiany już nie obniżała prestiżu wersji podstawowej, ...
    Dlaczego część kierowców nie używa kierunkowskazów? Dlaczego część kierowców nie używa kierunkowskazów?
    Dlaczego część kierowców nie używa lub nie zawsze używa kierunkowskazów? Przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych badania wykazały, że najczęściej podawane odpowiedzi to: "nie było na to czasu " (42%) i "z lenistwa ...

• Re: Szybkie auto do 18 tys.

14 Sie 2014, 20:48

Nie masz co się bać aż tak bardzo turbiny bo wcale nie jest aż tak zła. W dieslu też masz turbo i raczej się ich nie boisz to i nie ma co się bać turbo w benzynie bo jak jest zadbany silnik to turbina tak szybko się nie zepsuje.
    Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
    fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
    Krzychu
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Auto: Fiat Seicento
    Silnik: 900 39 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1998

15 Sie 2014, 07:19

Tomsonowy napisał(a):A jak ze spalaniem takiego 1.8T w mieście jeśli chodzi o benzynę i gaz? Trochę się obawiam tej turbiny, że zje mi portfel. Diesel trochę ekonomiczniejszy mi się wydaje, a do tego ma wysoki moment obrotowy.

Wszystko będzie zależało od Twojego stylu jazdy. Mi przy w miarę spokojnej jeździe łykał w mieście 10 litrów Pb, kiedy jednak chciałem trochę poszaleć wartość ta drastycznie szła w górę :) W trasie da się zejść do 7 litrów, ale jeśli lubisz wyprzedzać (a w tym wypadku zdecydowanie będziesz miał czym) to licz się z większym spalaniem. Gazu nie zakładałem, ale z tego co wiem ten silnik jest wprost do tego stworzony :)
    W 1.8T z tego co pamiętam jest turbo bez zmiennej geometrii łopatek, wystarczy je profilaktycznie chłodzić po autostradowej jeździe i nie pałować na zimnym silniku, a będzie tylko cieszyć. No i moment obrotowy jest taki jak w dieslu - coś koło 210 Nm dostępnych praktycznie od razu (brak efektu turbodziury).
    Jeśli szukasz auta do miasta, które byłoby bardzo oszczędne, ale przy tym dynamiczne to odpuść auta z grupy VAG - 1.6 i 1.8 palą niemal tyle samo co 1.8T nie dając wiele w zamian, a te bardziej wysilone TDI nie przepadają za jazdą na krótkich dystansach z wiecznie niedogrzanym silnikiem.
    łysy
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 2
    Prawo jazdy od: 12 09 2001
    Auto: VW Golf VII
    Silnik: 1.4 TSI 150KM

15 Sie 2014, 09:31

Poczytałem trochę o eksploatacji diesla w mieście i faktycznie, w moim przypadku, może się tylko zamęczyć. A że mieszkam w Łodzi, to tutaj co chwila start-stop to norma :)

Czyli została benzyna. 1.8T fajnie jedzie faktycznie, najlepsza byłaby opcja z gazem, jeśli jest do tego stworzona. Dawno, dawno o nim myślałem, ale funduszy w owym czasie starczyło mi tylko na Civica 1.4, w środku sam plastik i średni komfort jazdy. Teraz szukam czegoś lepiej spasowanego i bardziej komfortowego, ale takie A3 z alcantarą i climatronic powinno zdać egzamin :)
    Tomsonowy
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC