Szybkie, nietuzinkowe auto do 15 000 zł.

24 Sie 2015, 21:18

Lexus nie jest najtańszy w eksploatacji, więc Audi z takimi kosztami raczej odpada. A coś podobnego wizualnie do tej Audicy się znajdzie i żeby miało trochę mocy?

Ogólnie strasznie mnie kręcą Lexusy i niespotykane u nas japończyki, ale LS jest wielki i ciężko o zadbaną sztukę, SC jest śliczny, krótszy, ale znów znaleźć w miarę dobrą sztukę to wyczyn. W sumie zostaje tylko GS300, podobno ma dobry automat, fajnie się prowadzi, ma dobre wyposażenie i już prędzej się znajdzie coś sensownego.
vincenty
Nowicjusz
 
Posty: 19
Auto: Toyota Corolla E11
Silnik: 1.6 110KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

24 Sie 2015, 22:33

vincenty napisał(a):GS300, podobno ma dobry automat, fajnie się prowadzi, ma dobre wyposażenie i już prędzej się znajdzie coś sensownego.


Na GSa masz budżet na styk chociaż coś się znajdzie...

Kikas napisał(a):Może wygląd nie powala ale w takiej specyfikacji na pewno robi wrażenie na drodze. :wink:


Muszę Cię zmartwić auta tego pokroju które są ulepione, mają dołożone turbo nadają się na śmietnik... a 99% przypadków mocy deklarowanej jest max fikcją nawet jeżeli takową posiadają.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

25 Sie 2015, 14:07

A co powiecie na Peugeot 406 Coupe z silnikiem 3.0 V6 194KM? Mało tego jeździ po naszych drogach, ładna linia nadwozia, bogate wyposażenie.

Nie wiem jak z awaryjnością (głównie martwiłbym się o elektrykę), ale trochę się boję spalania w mieście -nie wiem czy zmieszczę się w tych 12-13 litrach...
vincenty
Nowicjusz
 
Posty: 19
Auto: Toyota Corolla E11
Silnik: 1.6 110KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

25 Sie 2015, 15:54

406 to jest najbardziej udany francuz - nie ma co się bać, a w opakowaniu od włochów bardzo ładny
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

25 Sie 2015, 20:11

Poczytałem, pogadałem ze znajomym, która miał takiego Puga i jednak potrafi spalić te 15 litrów w mieście. :/

Podobno silnik po lifcie z 207KM jest nieco lepszy, lepiej się kręci, nieco większy moment i moc, ma zmienne fazy rozrządu i potrafi spalić odrobinę mniej niż wersja 194KM.
vincenty
Nowicjusz
 
Posty: 19
Auto: Toyota Corolla E11
Silnik: 1.6 110KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

26 Sie 2015, 09:26

Jak chcesz mocne auto to musisz się liczyć z wysokim spalaniem - nie ma nic za darmo. Jak Cię przeraża 15l to nie stać Cię na utrzymanie po prostu.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

26 Sie 2015, 10:03

vincenty napisał(a):Poczytałem, pogadałem ze znajomym, która miał takiego Puga i jednak potrafi spalić te 15 litrów w mieście. :/

A ja bym do takich niusóf nie podchodził na pewniaka ponieważ ludzie mają różne fantazje i różne sposoby mierzenia spalania...

Mój kolega np: narzeka że lex mu pali 17l na 100km. ale zapomina dodać że jeszcze nigdy go nie sprawdził tankując pod korek a najdłuższy tygodniowy jednorazowy odcinek od uruchomienia do wyłączenia silnika to około 6km. :mrgreen: w tym częściowo bez asfaltu :o

Oczywiście już nie wspomnę o tych co chwalą się dodając 50% tego co wypalili bo są wtedy tacy wyluzowani, bohaterowie...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

26 Sie 2015, 10:12

vincenty napisał(a):Poczytałem, pogadałem ze znajomym, która miał takiego Puga i jednak potrafi spalić te 15 litrów w mieście.


No to pali tyle samo co Passat B5 1.6. W mieście każda benzyna dużo pali, jest na to jedno rozwiązanie - LPG.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

27 Sie 2015, 11:11

dzida napisał(a):Jak chcesz mocne auto to musisz się liczyć z wysokim spalaniem - nie ma nic za darmo. Jak Cię przeraża 15l to nie stać Cię na utrzymanie po prostu.

Nie jeżdżę tak dużo, żeby nie mieć na paliwo, bo aktualnie wyjeżdżam ze 2 baki benzyny.
szybki napisał(a):A ja bym do takich niusóf nie podchodził na pewniaka ponieważ ludzie mają różne fantazje i różne sposoby mierzenia spalania...

Mój kolega np: narzeka że lex mu pali 17l na 100km. ale zapomina dodać że jeszcze nigdy go nie sprawdził tankując pod korek a najdłuższy tygodniowy jednorazowy odcinek od uruchomienia do wyłączenia silnika to około 6km. :mrgreen: w tym częściowo bez asfaltu :o

Oczywiście już nie wspomnę o tych co chwalą się dodając 50% tego co wypalili bo są wtedy tacy wyluzowani, bohaterowie...

Tutaj spalanie było obliczane tankując na tej samej stacji do pełna, zresztą gość prowadzi taki dziennik od kilkunastu lat, więc wątpię, aby miał sam siebie okłamywać.
Ossy napisał(a):No to pali tyle samo co Passat B5 1.6. W mieście każda benzyna dużo pali, jest na to jedno rozwiązanie - LPG.

To moja Corolla pali tak z 8,5 litra aktualnie, więc jest różnica. Gaz raczej odpada, bo założenie instalacji zwróci się po długim okresie. Z kolei kupić z już założoną to trochę ryzyko, bo ch...a wie kto to robił.


Wczoraj jeździłem Coltem CZT i jedzie to aż miło. :D
Naprawdę można się mile zaskoczyć, szkoda tylko, że wizualnie przeciętne - ot taka mała popierdółka.
vincenty
Nowicjusz
 
Posty: 19
Auto: Toyota Corolla E11
Silnik: 1.6 110KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna