Szybsze niż większość do 9tys.

05 Mar 2010, 18:25

Witam.
Poszukuję ciekawego samochodu do ok. 9tys zł. Chciałbym przede wszystkim, aby samochód był wyjątkowo żwawy. Tzn. nie chodzi mi tu o 2l silnik turbo, ale o coś co do 100 będzie przyspieszało w granicach 8 sekund i będzie czuć mocno przyspieszenie. Póki co rozglądam się za 323f ba z silnikiem 1.8, lub jakimś civiciem Vgen. Priorytetem właśnie jest dla mnie jest moc samochodu, ale wiadomo że nie chcę czegoś co ma się co chwilę psuć, no i poza tym coś względnie oszczędnego (spalanie na poziomie 11-12 na 100km przy normalnej jeździe nie wchodzi w grę) i wygodnego. Wiem, że sporo jest niepozornych mniejszych samochodów, które potrafią zaskoczyć. Obecnie mam ka 1.3, o którym w życiu bym nie powiedział że potrafi tak jeździć, no ale szczyt marzeń to nie jest, dlatego szukam ciągle czegoś nowego.

Wiem, że kwestia mocy i spalania się wyklucza, ale chociażby taki civic 1.6 z ponad 100 konnym silnikiem jeździć potrafi, a dużo nie spali. Mile widziany jest również delikatny tuning, a przeglądając forum civicclub widzę, że często sporo ciekawych civiców jest do sprzedania.
Lorden
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Myślachowice

05 Mar 2010, 19:22

I bdb myślisz bo 323F jak i Civic V to autka bdb wykonane i z nutą sportowca.Ale ja bym sie zakręcił koło Civica z silnikiem V-teca,to jest dopiero mały potworek.
przykładowo taki jak tutaj
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
silnik V-tec 1.5 dysponujący moca 115km i powiem że napewno bedziesz miał frajde z jazdy,ja osobiście moge Ci go polecić.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Mar 2010, 15:28

I właśnie bardziej skłaniam się ku civicowi. Nie wiem dlaczego, ale właśnie kusi mnie taki vtec. Dosyć dokładne rozeznanie zrobiłem przed założeniem tego tematu, ale zastanawiałem się czy może są jakieś inne interesujące samochody w tej cenie spełniające moje wymagania.
Lorden
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Myślachowice

06 Mar 2010, 17:59

Ale przecież ten Civic ma powyżej 10sek do 100,a mazda o której wspomniałeś raptem 9.7 więc sprecyzuj czego oczekujesz?
Jak chcesz coś szybkiego to takie coś spina setke w 8.5
[link do oferty na Allegro wygasł]

Ten to już wogóle pocisk,jak dobrze pamiętam to 7.6 do setki
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

No i mój ulubiony.W Hatchbacku w 8.5 setke zepnie,a w cabrio myśle,że koło 9,może lekko ponad
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Albo to czym teraz jeżdżę (ja akurat mam kombi),tylko spalanie ciut wyższe
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Civic V gen jak już by miał latać to przynajmniej z silniczkiem 1.6
[link do oferty na Allegro wygasł]
black_time
Początkujący
 
Posty: 170
Miejscowość: Łódź

06 Mar 2010, 18:25

Civic V 1.6 V-TEC - tylko broń Boże go nie gazuj, a każdego wydymasz spod świateł :)
dziobii
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Chełm / Lublin

06 Mar 2010, 19:27

Civic V V-tec 1.5 do 100km/h przyspiesza w 10.1s wiec ja tu tragedii nie widze ale za to 1.6 V-tec do 100km/h rozbuja sie w 8.8s.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hyundai Elantra - europejska premiera nowego modelu
    Podczas tragów motoryzacyjnych Motor Show 2016 w Poznaniu Hyundai zaprezentował całkowicie nowy model Hyundai Elantra. Była to pierwsza we współczesnej historii targów europejska premiera modelu, co sprawiło, ...

06 Mar 2010, 20:04

colt 1.6 bena 103 km tez sobie dobrze radzi, szybko przyspiesza polecam go
illusion
Aktywny
 
Posty: 343
Miejscowość: Poznań

06 Mar 2010, 20:56

dziobii napisał(a):Civic V 1.6 V-TEC - tylko broń Boże go nie gazuj, a każdego wydymasz spod świateł :)


Oj żebyś się nie zdziwil :roll:
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)

06 Mar 2010, 21:49

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Mar 2010, 01:42

Kierunkowskaz napisał(a):
dziobii napisał(a):Civic V 1.6 V-TEC - tylko broń Boże go nie gazuj, a każdego wydymasz spod świateł :)


Oj żebyś się nie zdziwil :roll:


Chyba nie mówisz o swoim Pasku 1.9 TDI? ;>
dziobii
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Chełm / Lublin

07 Mar 2010, 09:11

[link do oferty na Allegro wygasł]
piotreq
piotreq
Zaawansowany
 
Posty: 519
Miejscowość: Bydgoszcz

07 Mar 2010, 13:59

Doskrobać by się może udało, ale wolałbym póki co 1.6 dohc vtec. Dla niedoświadczonego kierowcy taki vti mógłby być za mocny chyba :) Ciężko z południa w ogóle z civiców coś konkretnego wyhaczyć.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Całkiem fajna, ale przebajerzona moim zdaniem. Trzeba by trochę się napracować przy niej.
Lorden
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Myślachowice

07 Mar 2010, 14:44

Ja dorzuce jeszcze takie coś:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
przynajmniej gościu pisze co i jak.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Mar 2010, 20:16

O matko, ale te Civiki ludzie skrzywdzili! :shock:
dziobii
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Chełm / Lublin

07 Mar 2010, 20:22

Jeszcze gorsze wsie jeżdzą po naszych drogach,to co pokazałem to jeszcze jest nic.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012