Tani, na wakacje do dojazdów. Do 3,5 tys.

14 Cze 2018, 23:00

Cześć!

Szukam czegoś do dojazdów do pracy na wakacje. Plan jest taki, że kupuję teraz, używam lipiec-wrzesień, a potem sprzedaję z jak najmniejszą stratą.

Jak podane w temacie, chciałbym się zmieścić w budżecie 3,5 tys. Komfort schodzi na drugi plan ustępując ekonomiczności i niezawodności + specyficzny czynnik - dobrze, aby ewentualny remont zawieszenia nie był drogi - taka charakterystyka pracy, że czasem po jakiś kraterach/polnych drogach trzeba przejechać. Dzienny przebieg raczej nie przekracza 100km, choć na pewno zdarzą się dłuższe jazdy.

Kompletnie nie znam się na samochodach. Na jakie modele warto spojrzeć?
detal
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Poszukiwane

15 Cze 2018, 00:25

Daewoo Lanos LPG z ważnym przynajmniej do końca roku badaniem technicznym.
azzurro
Aktywny
 
Posty: 340
Auto: Jeansowe kombi

15 Cze 2018, 08:56

Skąd jesteś to coś się poszuka.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Cze 2018, 21:20

Okolice Częstochowy lub Wrocławia (do 02.07 :) ). Linia Wrocław - Cze-wa jak najbardziej w zasięgu :)
detal
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Poszukiwane

16 Cze 2018, 20:13

Jeśli nie jest ci straszna trochę większa odległość to zapraszam do Inowrocławia.
Audi 80 b3 w bardzo dobrym stanie.
Zdjęcia mogę ci załączyć później lub po więcej szczegółów pisz na [email widoczny po zalogowaniu]
lexus2010
Nowicjusz
 
Posty: 31
Prawo jazdy: 25 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 B3
Silnik: 1.8S
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991

17 Cze 2018, 13:59

Zerknij na te:
[link do oferty na Olx wygasł] - 7lat w jednych rękach,przebieg autentyczny (napis total nad przebiegiem) i jest nawet klima.
[link do oferty na Olx wygasł] - od nowości w jednych rękach tylko błąd w mocy (ten silnik ma 60km).
[link do oferty na Olx wygasł] - jak za te pieniądze to bardzo przyzwoita oferta pod warunkiem że stan jest ok.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Autolaweta na bazie - Toyota Land Cruiser serii J7
    Toyota Land Cruiser serii J7 znana jest jako praktyczna i niezniszczalna terenówka, wykorzystywana do najcięższych prac – od kopalni, przez wojsko, po służby ratunkowe i miejskie. Dobrym przykładem jest ciekawy ...

17 Cze 2018, 14:03

Warto się zastanowić czy nie lepiej odpuścić temat i np nie kupić skuter?
Bo poza może Seicento/Punto 1 ja nie widzę dobrej opcji na takie auto.
Myślisz że kupisz za 3,5k pojeździsz jak autem za 35 i sprzedasz?
One moga podłogi nie mieć, jutro mogą nie odpalić a po jutrze np wyjedziesz i nie wrócisz z powrotem.

Pytanie jak ktoś ma zadbane auto to biorąc pod uwage utrzymanie, naprawy itd..kto sprzeda zdrowe auto inne niż wspomiane np Fiat SC?
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

17 Cze 2018, 14:25

Seicento to auto praktycznie nie do zdarcia :mrgreen:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Cze 2018, 15:28

Dzięki za zainteresowanie :D

Skuter byłby dobrą opcją, ale niestety potrzebuję zostawiać czasem jakiś sprzęt w samochodzie + nie dodałem, że to raz wyjazd w delegację i tam na miejscu dojazdy, takze skuterkiem nie przewiozę za dużo bagażu ;)

Seicento - w to celowałem właśnie, potrzebowałem potwierdzenia :P
detal
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Poszukiwane

19 Cze 2018, 10:27

Zależy co mamy rozumieć pod stwierdzeniem jakiś sprzęt?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

19 Cze 2018, 17:29

Pytanie jak ktoś ma zadbane auto to biorąc pod uwage utrzymanie, naprawy itd..kto sprzeda zdrowe auto inne niż wspomiane np Fiat SC?


Ja. Bo świeżo nabyłem samochód i z chęcią sprzedam audi 80 B3 ktorym jeździłem na co dzień i musiałem o niego dbać bo jeździłem z synkiem 9 miesięcznym. Nie pozwoliłbym sobie na jakąś wade. Kupowałem jedynie z powodu braku klimatyzacji a przy małym dziecku okna nie otworzysz.
Sami moglibyście ocenić. Szkoda tylko że regulamin forum ogranicza wstawianie własnej propozycji bezpośrednio w poście.

Nie inwestowałbym w opony i wiele innych rzeczy jeśli chciałbym go sprzedać. A kupno nowego samochodu przyszło z dnia na dzień dla dobra Antka :)

[link do Gumtree wygasł]
lexus2010
Nowicjusz
 
Posty: 31
Prawo jazdy: 25 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 B3
Silnik: 1.8S
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991

19 Cze 2018, 22:01

Jeśli mowa o SC to u mnie w mieście jest do wzięcia zadbane za śmieszne pieniądze,auto widuje codziennie pod moją pracą.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

21 Cze 2018, 23:50

O Barol ładne to sejo. Polecam ten samochód jak najbardziej. Miałem takie przez 2 lata i nawet byłem z niego zadowolony. Plus 900 tki to fakt, że silnik ma łańcuch rozrządu a to dobre rozwiązanie, ale autko ma też swoje wady jak to włoszka :D
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

18 Lip 2018, 14:54

Cześć! Sprawy lekko się opóźniły od ostatniego posta, autka jeszcze nie kupiłem. Poprzeglądałem trochę olx-a, znalazłem to co niżej. Czy mógłbym prosić o rzucenie okiem czy coś z tego warto? Jest gdzieś poradnik jak takie auto oglądać? Właściwie, to krok po kroku co i jak sprawdzić przy oględzinach, jakie dokumenty trzeba przygotować itp.?

[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
detal
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Poszukiwane

18 Lip 2018, 15:05

1. Nie ma OC.
2. Generalnie Punto w tej cenie to będzie przegnity. Tutaj dodatkowo handlarz...
3. Widać że rdzę ktoś próbował zwalczać, może nie będzie tak źle.
4. Gruz.
5. Jakby był ok to już by poszedł.
6. Archiwum. Ale Megane za taką kasę to sobie odpuść.
7. Powtórka.
8. Podejrzewam że w progach jest pianka.
9. Nie chce mi się nawet nic o niej pisać.

Generalnie... 3,5k rozumiem że na całość? Za 1000-1500 zł nie kupisz dobrego auta, a na pewno nie siedząc i pytając o ogłoszenia. Dobre sztuki za taką kasę albo się rozchodzą w rodzinie/znajomych, albo znikają tego samego dnia z ogłoszenia. I nie ocenimy tutaj czy warto jakieś auto kupić, bo na zdjęciu może być ok a na miejscu gruz (3/4 z tych aut to będą gruzy, które powinny wylądować na złomie).

Tak czy siak, z Twoich propozycji tylko trójka wydaje się ok.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007