Tani, na wakacje do dojazdów. Do 3,5 tys.

Re: Tani, na wakacje do dojazdów. Do 3,5 tys.

18 Lip 2018, 16:24

galakty napisał(a):1. Nie ma OC.

no i co z tego? w dniu zakupu wykupujesz nowe OC na siebie i masz spokój.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6 75km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

18 Lip 2018, 16:29

Barol napisał(a):no i co z tego? w dniu zakupu wykupujesz nowe OC na siebie i masz spokój.

Ale mi nie chodzi o to... Auto za 1k a OC wyjdzie więcej niż samo auto warte. Tutaj to będzie największy koszt, więc szukałbym czegoś co ma te kilka msc albo pół roku do przodu. Zamiast kupować OC to ogarnie mechanikę i blacharkę, bo będzie do roboty sporo rzeczy. Zwyczajnie jest to nieekonomiczne.
galakty
Forumowicz VIP

Prawo jazdy od: 23 08 2012
Auto: Megane I PHII
Silnik: 1.6 16V 110
Typ: Hatchback

18 Lip 2018, 16:39

No tak ale nawet jak kupi auto z długim OC to dojdzie mu rekalkulacja i spora dopłata jak za młodego kierowce,niestety..

Swoją drogą wszelakie Punta bym sobie odpuścił,może i kupisz zdrowe ale będziesz miał ciężko sprzedać bo większość osób będzie Ci pisać z ofertami Panie dam 500zł czy 800zł no chyba że kupisz coś sprawnego technicznie i za te 2-3miechy oddasz na złom..

Jeśli nie przeszkadza Ci wygląd to jedna kobietka ode mnie z pracy sprzedaje takie coś https://www.olx.pl/oferta/ford-ka-1-3-C ... 2dabfbe7a4 tylko nie wiem jak z przeglądem a OC wykupisz na 3miechy i masz spokój.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

18 Lip 2018, 16:43

Barol napisał(a):No tak ale nawet jak kupi auto z długim OC to dojdzie mu rekalkulacja i spora dopłata jak za młodego kierowce,niestety..

Mi się obyło bez tego i miałem zniżki poprzedniego właściciela, rata 300 zł :)
galakty
Forumowicz VIP

Prawo jazdy od: 23 08 2012
Auto: Megane I PHII
Silnik: 1.6 16V 110
Typ: Hatchback

18 Lip 2018, 16:51

Ja tak teraz miałem z Cordoba OC przepisane do pażdziernika bez dopłat ale z Corsą rok temu już tak nie miałem i lepiej wyszło kupić nowe na siebie.
Barol
Awatar użytkownika

18 Lip 2018, 17:41

Barol napisał(a):Swoją drogą wszelakie Punta bym sobie odpuścił,może i kupisz zdrowe ale będziesz miał ciężko sprzedać bo większość osób będzie Ci pisać z ofertami Panie dam 500zł czy 800zł no chyba że kupisz coś sprawnego technicznie i za te 2-3miechy oddasz na złom..

Jeśli nie przeszkadza Ci wygląd to jedna kobietka ode mnie z pracy sprzedaje takie coś https://www.olx.pl/oferta/ford-ka-1-3-C ... 2dabfbe7a4
trochę hipokryzja, bo takie Punto jest trwałością/wytrzymałością blachy wobec Ka jak t-34 do drewnianego wychodka :mrgreen:

Od siebie https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-opel-astra-f-1-4-lpg-CID5-IDupNoB.html#ddf2a8790c znam, jeździłem, jak za tą cenę zaj.biste auto. Jeśli komuś bardzo przeszkadza atrapa i błotnik w innym kolorze to we własnym zakresie można spokojnie pomalować, ale to pryszcz, bo blacha zdrowa :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczeństwo dzieci w samochodzie, foteliki, podstawki, pasy Bezpieczeństwo dzieci w samochodzie, foteliki, podstawki, pasy
    To przykre, lecz do końca lat 90. w Polsce w ogóle nie dbano o bezpieczeństwo dzieci. Powszechne były przypadki przewożenia ich bez fotelików czy choćby podstawki, która zabezpieczyłaby je przed wysunięciem ...
    Motor Show 2018 - relacja z targów motoryzacyjnych w Poznaniu Motor Show 2018 - relacja z targów motoryzacyjnych w Poznaniu
    Targi motoryzacyjne w Poznaniu "Motor Show" to największe targi tego tupu w Polsce które odbywają się zawsze wczesną wiosną. W tym roku mogliśmy oglądać sporą ilość premierowych modeli samochodów. W nowych autach ...

• Re: Tani, na wakacje do dojazdów. Do 3,5 tys.

18 Lip 2018, 19:03

Chce tylko zaznaczyć że jako jedyne PZU nie robi rekalkulacji jeżeli osoba która kupiła auto nie ma zniżek lub ma mniej niż poprzedni właściciel który to auto miał na siebie. Info 100 % pewne
    Lukasz51
    Nowicjusz

18 Lip 2018, 22:28

Dzięki za odpowiedź :)

Ogólnie zmniejszyłem próg, bo doszedłem do wniosku, że nie ma sensu aż tyle wpakować w coś co ma dosłownie turlać się (w tym także po jakichś polach) przez raptem dwa miesiące. Całkowicie zdaję sobie sprawę, że w tej cenie nic dobrego nie ma ;) Tak czy inaczej, chodzi o to, że te dwa miesiace ma wytrzymać, a potem i tak odsprzedaję. Niestety, kompletnie nie znam się na motoryzacji (ale na rowerach owszem, także w tej branży mogę doradzić :P) i nawet nie wiem na co zwrócić uwagę. Także jeszcze raz dzięki za odpowiedź, przeanalizuję i może się czegos nauczę :D

Ten Ford KA mnie zaciekawił. Chyba będę się kontaktować. Dzieki!

Co do OC. To i tak będzie na rodziców, także to nie problem dołożyć 300zł na pół roku.
    detal
    Nowicjusz

Auto: Poszukiwane

18 Lip 2018, 22:40

detal napisał(a):chodzi o to, że te dwa miesiace ma wytrzymać, a potem i tak odsprzedaję.
    nie lepiej kupić bilet miesięczny?
    detal napisał(a):nie znam się na motoryzacji (ale na rowerach owszem, także w tej branży mogę doradzić
    to chyba pójdzie PW w tej sprawie :mrgreen:
    mike
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
    Miejscowość: Zawiercie|Kraków
    Prawo jazdy od: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II
    Silnik: 1.6 TDCI 109KM
    Rok produkcji: 2008

19 Lip 2018, 15:34

mike napisał(a):trochę hipokryzja, bo takie Punto jest trwałością/wytrzymałością blachy wobec Ka jak t-34 do drewnianego wychodka

o masz zapomniałem o tym :mrgreen:

Lukasz51 napisał(a):Chce tylko zaznaczyć że jako jedyne PZU nie robi rekalkulacji

PZU rekalkulacji nie robi owszem ale nie tylko oni,ja mam Cordobe ubezpieczoną w TUW i przepisali bez niczego na mnie.
    Barol
    Awatar użytkownika

• Autonomiczne samochody Google'a