Tigra 1.4 16v 95r. traci moc gdy się rozgrzeje POMOCY :-(

04 Cze 2011, 08:43

Witam!Proszę pomóżcie mi z moim problemem mianowicie chodzi o to, że moje autko póki jest zimny motor zachowuje się normalnie, ładnie i plynnie się zbiera itp. ale gdy zegar temp. zbliza sie do 90 stopni robi się nie milo- zaczyna tracic moc przynajmniej o 50%. Na kazdym biegu ponizej 3 tyś obr. przy dodawaniu gazu silnik poprostu zdycha, muli, dlawi się itd. Dopiero powyżej 3 tys. obr. praca silnika zaczyna przypominac prawidlową, dodam, ze zawsze przy spadku mocy zaczynaja stukac samoregulatory. check mi sie nie zapala wiec to chyba nie jest zaden czujnik, podkreslam CHYBA. Na chwilę obecna nie ma zadnych rozszczelnien na trasie od filtra do wtrysku tak mi sie bynajmniej wydaje moge sie mylic. Chyba też wykluczam pompe paliwową, bo gdyby była uszkodzona to zachowanie samochodu byloby przeciwne do przedstawionego. Proszę pomóżcie mi, kazda rada może stac sie pomocna!
Fuber
andrzejdro173
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Górowo Iławeckie

05 Cze 2011, 06:11

Sprawdź stan łańcucha rozrządu(jeśli jest),jego naciągnięcie.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

05 Cze 2011, 10:07

PhantomASA1 tam jest pasek nie łańcuch. Ale trop może być dobry, należałoby sprawdzić czujnik położenia wałka rozrządu. Również przepatrz instalację przy przepustnicy ( tigra -więc dostęp praktycznie niemożliwy :???: ) Może któryś z przewodów się przetarł.
arciasty
Stały forumowicz
 
Posty: 1012
Miejscowość: koluszki

05 Cze 2011, 10:14

Racja Arciasty ,objaw jest taki,iż byłem pewien,że tam jest łańcuch,tak, będzie coś z rozrządem(fazy),stukanie. :wink:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)