TIPO 1.4 Kombi - buczenie klimatyzacji

24 Maj 2018, 19:26

Witam serdecznie szanownych forumowiczow. Chcialem zapytac, czy ktos z Was ma rowniez problem z klimatyzacja automatyczna w tym aucie?
Chodzi mi tutaj konkretnie o jej buczenie. Po pewnym czasie od uruchomienia, szczegolnie jak jest cieplo na dworze klimatyzacja zaczyna buczec i przenosi jakby prace silnika do wnetrza samochodu. Sam silnik jest bardzo cichy a dzieki klimatyzacji staje sie on slyszalny i uciazliwy... Szczegolnie uciazliwie buczy na poczatkowych biegach. Jest to naprawde denerwujace, szczegolnie podczas jazdy po miescie. Na wiekszych biegach staje sie to mniej slyszalne z uwagi na szum w aucie wynikajacy z szybkiej jazdy.
Bylem w serwisie Fiata w Opolu, gdzie wymieniono czynnik chlodzacy (nie wiem po co?), po czym wszystko jest dokladnie tak jak bylo wczesniej. W sumie nic dziwnego bo co ma czynnik chlodzacy do buczenia klimatyzacji. Nastepnie stwierdzili, ze w innych autach tez buczy. Nie sadze zeby fiat wypuscil auta z buczaca klimatyzacja. Serwis skasowal od fiata kase za niepotrzebna robote i gotowe.
Jezdzilem roznymi samochodami ale z czym takim sie nie spotkalem.

Z gory dziekuje za informacje od was jak to jest w waszych autach.
damianzx
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 03 2000
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: TIPO KOMBI
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2017

24 Maj 2018, 20:21

Miałem podobny problem w renault Clio. Powodem był gumowy przewód dochodzący do chłodnicy klimy. Wpadał w wibracje i stukał. Poproś kogoś aby dodawał gazu a ty patrz co się dzieje pod maską. Może coś zauważysz
COrel13
Nowicjusz
 
Posty: 47
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Civic VII

28 Maj 2018, 00:38

Wydaje mi się ze wszystko jest wporzadku. Z tego co czytałem to wiele ludzi ma podobny problem. Być moze taka jest specyfika pracy sprężarki w tym aucie zbudowanej tanim kosztem z byle jakich podzespolow.
damianzx
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 03 2000
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: TIPO KOMBI
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2017

29 Maj 2018, 11:26

damianzx napisał(a):Bylem w serwisie Fiata w Opolu, gdzie wymieniono czynnik chlodzacy (nie wiem po co?), po czym wszystko jest dokladnie tak jak bylo wczesniej. W sumie nic dziwnego bo co ma czynnik chlodzacy do buczenia klimatyzacji.
Czynnik podczas serwisu klimatyzacji musi zostać odessany żeby było wiadomo ile go nabić do układu dodatkowo przy takiej operacji jest wymieniany olej w układzie który smaruje sprężarkę.
Nie wiem dokładnie jak to buczy ale np. jak jest mniej czynnika w układzie chłodzenia to z kratek nawiewu może być słyszalny szum. To tak z ciekawostek bo u ciebie czynnik został dobity i objaw taki nie powinien występować.

damianzx napisał(a):Szczegolnie uciazliwie buczy na poczatkowych biegach. Jest to naprawde denerwujace, szczegolnie podczas jazdy po miescie. Na wiekszych biegach staje sie to mniej slyszalne z uwagi na szum w aucie wynikajacy z szybkiej jazdy.
Generalnie wtedy kiedy ja słyszysz to sprężarka pracuje w najcięższych warunkach. Być może winę za tak głośną pracę ponosi sprzęgło sprężarki lub on sama.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

31 Maj 2018, 17:13

Cichy77, dziekuje za wyjaśnienie tematu. Sadzilem, ze wymienili ten czynnik tylko po to zeby skasować pieniądze od gwaranta (FIAT-a).
Fakt faktem jest jednak ze po wykonaniu tej czynności stwierdzili, ze w innych autach tez buczy... i nic nie da się zrobić. Na forum spotkałem jednak wiele osob, którzy twierdza ze w tym samochodzie klima im nie buczy, ale również sporo, który maja ten sam problem co ja.
damianzx
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 03 2000
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: TIPO KOMBI
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2017

04 Cze 2018, 09:44

damianzx napisał(a):Na forum spotkałem jednak wiele osob, którzy twierdza ze w tym samochodzie klima im nie buczy, ale również sporo, który maja ten sam problem co ja.
Trzeba by było posprawdzać dokładnie czy tym co nie buczy mają taką samą sprężarkę klimatyzacji czasem sprężarki mogą się różnić np. inny producent a parametry takie same i tu może być główny problem ale trzeba by tu się dokładniej przyjrzeć mając dwa auta w których w jednym buczy a w drugim nie.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

06 Lip 2020, 07:46

Czy udało się coś zrobić z tym buczeniem ? :? U mnie jest to samo :evil:
SirMartinezik
Obserwowany
 
Posty: 1