Tom tom via europe 52 czy Garmin Drive 50LMT Europa

06 Kwi 2017, 15:01

Witam!
Mam dylemat co kupić. Przez ostatnie 9 lat jeździłem z Garminem nuvi 760, który już się niestety nie nadaje. Zależy mi na dożywotnich mapach, co obie nawigacje mają, Tom tom ma fotoradary tylko na 3 miesiące, później trzeba płacić (nie ma możliwości jakiejś bezpłatnej bazy wgrać?). Nie wiem jak w Garminie, ale można sobie było zawsze wgrać bezpłatnie z forum garniak. Tom tom ma 16 gb pamięci wewn, Garmin nie podaje. Tom tom widzę współpracuje ze smartfonem, ale rozumiem, że bez niego też :-). Jak jest z mapami na Polskę, bo wiem że Tomtom ma dobre mapy na zagranicę i kiedyś przynajmniej miał gorsze na Polskę. Czy ktoś może ma któreś z tych urządzeń i może mi doradzić? Wielkie dzięki za wszelką pomoc!
macbull
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Citroen Xsara Picasso

06 Kwi 2017, 21:14

A myślałeś o AutoMapie?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

07 Kwi 2017, 07:55

Tak, tylko na zagranicę się nie za bardzo sprawdza podobno.
macbull
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Citroen Xsara Picasso

18 Kwi 2017, 12:41

macbull napisał(a):Tak, tylko na zagranicę się nie za bardzo sprawdza podobno
Ja byłem za AM w Austrii, Czechach, na Słowenii i w Chorwacji, a także w Niemczech i nie zauważyłem problemów.

AM co roku musisz wykupić subskrypcję żebyś mógł pobierać aktualne mapy. W TomTomie możesz do czterech razy w roku aktualizować za damo w ramach licencji za którą płacisz przy kupnie.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999