Planowanie trasy w TomTom GO 520

12 Kwi 2017, 13:07

Witam!
Od wczoraj jestem posiadaczem tomtom go520 i mam pytanie do użytkowników. do tej pory używałem garmina i tam było prosto - gdy chciałem zaplanować swoją trasę, to wyznaczałem punkt początkowy i końcowy i była opcja "dodaj punkty pośrednie". Czy w tomotom odpowiednikiem jest "dodaj postój do trasy"? Nazwa jest trochę myląca ale wydaje mi się, że wychodzi na jedno. Jeszcze drugie pytanie - czy planując trasę na stronie tomtom mydrive, jest gdzieś opcja unikania dróg płatnych? Nie mogę tego nigdzie znaleźć. Czy ewentualnie przy zgrywaniu takiej trasy do urządzenia, zmieni się w nim sama na omijającą drogi płatne, gdy mam w nim ustawioną opcję unikania tras płatnych?
Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam
macbull
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Citroen Xsara Picasso

18 Kwi 2017, 13:02

macbull napisał(a):Czy w tomotom odpowiednikiem jest "dodaj postój do trasy"? Nazwa jest trochę myląca ale wydaje mi się, że wychodzi na jedno.
W twojej nawigacji powinno być tak że dodajesz najpierw punkt docelowy do którego chcesz dojechać. Następnie dodajesz kolejną pozycję poprzez "dodaj" i przekształcasz ją w punkt trasy. Musisz pamiętać że każda domyślnie każda wprowadzona pozycja będzie stanowić miejsce docelowe i aby przekształcić ją w punkt trasy, dotykasz jej, a następnie wybierasz przycisk "Oznacz jako punkt trasy".

macbull napisał(a):Jeszcze drugie pytanie - czy planując trasę na stronie tomtom mydrive, jest gdzieś opcja unikania dróg płatnych? Nie mogę tego nigdzie znaleźć. Czy ewentualnie przy zgrywaniu takiej trasy do urządzenia, zmieni się w nim sama na omijającą drogi płatne, gdy mam w nim ustawioną opcję unikania tras płatnych?
Tego nie jestem pewien, ale wydaje mi się że jak masz w urządzeniu ustawione "zawsze omijaj drogi płatne" powinieneś zostać poproszony o przeliczenie nowej trasy w związku z ustawieniami w urządzeniu. Najlepiej jak byś wrzucił jakąś trasę na próbę z odcinkiem płatnym z Mydrive wtedy będzie wiadomo :)
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

18 Kwi 2017, 17:10

Dzięki, nawigacja wstępnie przetestowana w trasie i teraz będę miał trochę czasu pokombinować tak jak radzisz.
macbull
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Citroen Xsara Picasso

19 Kwi 2017, 19:54

Ok, to pokombinuj i daj znać czy ci odpowiada ewentualnie jakie ma minusy i plusy twoim zdaniem :)
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999